Бассет - без яго немагчыма жыцьцё...

krtsch

завітаў на агеньчык
fb1170b15841.jpg

Ён нядаўна ў нас з'явіўся і як то неўзаметку стаў цэнтрам усяго. Ён змушае ўсіх вакол глядзець на мір яго вачымя.
Яго ураджаньне гэта каханьне да жыцьця. Ён гуляе, ён яхкае, ён скоча, ён паўзе, ён зьбірае ўсіх разам вакол сабе.
Ён тая вось, вакол якой кружыцца мір. Без яго амаль што немагчыма жыць.
 

nataffka

кафедра бубна
Какой лапочка!!!!
krtsch, я Вас очень понимаю!:) Просто бусечка!
 

nataffka

кафедра бубна
Аааааааааааа!!!!!!!!!!!!.......... Прелесть! Нет сил какие хорошенькие!
А как у них с характером?
 

krtsch

завітаў на агеньчык
ну, калі шчыра, характар складаны. ўсе басеты надта абвыкаюць да гаспадароў, часам немагчыма іх пакінуць адных - якхаюць моцна, пакуль гаспадар не прыйдзе.
наогул ў кватэры паводзяць сабе спакойна - наш здольны целы дзень спаць, але гэта проста падман, насамрэч яны даволмі жвавыя, скочуць дый гуляюць калі дазволіць.
надта любяць доўгі шпацыр. шмат часу здольны бегчы.
закаханы ва усіх ў хаце, закаханы у сабе, пяшчотныя і ласкавыя, але здолеюць кіраваць, калі дазволіць.
кіруе з задавальненьнем, нават не разважаючы, кшталту "я сказаў - значыцца так будзе!" гучна і моцна якхае )))))))))))))
але насамрэч яны не агрэсіўныя, наадварот, поўны каханьня дый пяшчоты.
 

Василек

Стервочка
а где Вы купили такую прелесть? И, если не секрет, сколько стоит. Мы нашей коше еще и такую прелесть хотим завести, но в частных объявлениях ни разу не встречали данную породу
 

krtsch

завітаў на агеньчык
Василек, разумецце, каля Менска як раз ёсьць установа, дзе гадуюць басетаў. Але, я разумею чаму няма ўласных аб'яў на іх. Даволі складаны характар, звычайны сабака не цацка, але басет адмыслова ніяк не падобны да цацкі, з ім трэба займацца, гуляць, пеставаць, выхоўваць. Я не ў крыўду, але ведаю, што як раз іх часьцяком вяртаюць. Таму гэта ня проста жывая істота, гэта жывая АСОБА, са сваім характарам, які трэба паважаць, але не так, каб гэтая асоба ўзяла моду кіраваць ў хаце.............
Мабыць незразумела распавяла............
Спадзяюся, што галоўнае данесла - басет ніколі ня будзе дэкаратыўным сабакам, ён непрыкметна робіцца паўнарацыйным чтенам сям'і. Ён усюды, ходзіць, стогне, рыкае, якхае, нюхае. З неверагодным гонарам намагаецца перарабіць усю хату да сваёй спадобы - часам ідзе на супраціў, часам надта паслухмяны. Калі яго клікаць, ён заўсёды перш падумае падыходзіць ці не, таму часам здаецца што ён нейкі дурны, але гэта толькі выгляд такі - насамрэч ён зсё бачыць і ведае, імгненна сцягне прысмакі дый праглыне, толькі паглядзі ў іншы бок )))))))))))) нават мая кошка так не зробіць ніколі...........
калі яго саромець, дык ён імгненна робіць сумны выгляд, дый адразу выбачаецца, лезе пакуль не выбачыш, але калі бачыць што гаспадар больш не злуе, дык адразу зьнікае вінаваты выгляд і ён пачынае шукаць новыя прыгоды ))))))))))))))))
злаваць на яго амаль што немагчыма, але выхаваньне патрабуе - вось так.
 
Последнее редактирование:

Lapishna

Member
krtsch, замечательный у вас пёс)))
P.S. Думаю, что многие считают своих собак полноценным членом семьи (у самой три собаки), а не красивой/забавной/престижной игрушкой. Полностью согласна насчет должного воспитания))
 

krtsch

завітаў на агеньчык
Lapishna,менавіта так, ў рэчаіснасьці сабака член сям'і, але басет асабліва. Гэта насамрэч парсуна, якая патрабуе адмысловых стасункаў да сабе.
 

Lapishna

Member
krtsch, мне они почему-то всегда немного напоминают эдаких аристократов)))
 

Mashun

New member
ой, буськи какие :)) а лапы толстенные, класс, хочется потискать их хорошенько :) похоже, такого взгляда нет ни у одной породы :)))
 

nataffka

кафедра бубна
Ой, а мне даже просто смотреть на фото ну таааак приятно! Прям отдыхаешь душой! Лапочки!
 

krtsch

завітаў на агеньчык
krtsch, мне они почему-то всегда немного напоминают эдаких аристократов)))
дый насамрэч маеце рацыю - ён і паводзіць сабе звычайна як арыстакрат, але часам, калі яму ахвота сцягнуць штосьці, ён с арыстакрата ператвараецца ў нейкага недарэчнага кішэньніка :)))

Mashun,не надта яны любяць каб іх ціксалі

Ой, а мне даже просто смотреть на фото ну таааак приятно! Прям отдыхаешь душой! Лапочки!
а уявіце сабе, што кожны дзень ён побач...........
з такім незвычайным сумным позіркам дый ганарыстым характарам
 
Последнее редактирование:

krtsch

завітаў на агеньчык
яшчэ фота. шчанюкi.
 

Вложения

  • a60a119c6e8b.jpg
    a60a119c6e8b.jpg
    92.2 KB · Просмотры: 44
  • 9c1c40c317df.jpg
    9c1c40c317df.jpg
    64.3 KB · Просмотры: 40
  • 19a2327e2abd.jpg
    19a2327e2abd.jpg
    67.8 KB · Просмотры: 41
  • schenki_basset_haund_16355193_1_F.jpg
    schenki_basset_haund_16355193_1_F.jpg
    23.7 KB · Просмотры: 53
  • 2320990.jpg
    2320990.jpg
    51.7 KB · Просмотры: 45

krtsch

завітаў на агеньчык
чарговыя фоткі
вось які сур'ёзны
 

Вложения

  • PICT0811.jpg
    PICT0811.jpg
    404.6 KB · Просмотры: 22

krtsch

завітаў на агеньчык
яшчэ фоткі
a964fcbb1e11.jpg

ae2447a2fe35.jpg

a09475d3c394.jpg


13dcf788b40c.jpg

b68830def947.jpg

f81ffd65a994.jpg

139d61a118e1.jpg
 
Последнее редактирование:

krtsch

завітаў на агеньчык
вось як сьпіць
 

Вложения

  • PICT0761.jpg
    PICT0761.jpg
    317.4 KB · Просмотры: 34

Регина

New member
А как они относятся к детям? Есть ли породные особенности со здоровьем?
И очень хочется узнать- где и за сколько можно преобрести.
Спасибо
 
Сверху