Куда поступают ваши детки-6

iren05

Well-known member
Людзі, хто памятае, ведае, ці хто, можа, па працы сутыкаецца.
Меддаведка на паступленне. Спецыяльнасці.
Калі напісана ʼпрыкладная матэматыкаʼ, проста ʼматэматыкаʼ ужо ўвайшла ці яе трэба асобна пісаць? ʼПрыкладная інфарматыкаʼ і проста ʼінфарматыкаʼ зноў жа - пісаць кожную? Калі ʼфізікаʼ ужо напісана, ʼкомпьютерная фізікаʼ таксама трэба пісаць?
Ніяк не разбяруся...
напрыклад, разглядаеш мехмат. Трэба пісаць усе 7 спецыяльнасцяў, што там ёсць?
Калі паступаеш у БДУІР, дзе агульны конкурс на факультэт, пісаць усе 40 (умоўна) спецыяльнасцяў БГУІРа?
Ці калі ў цябе фізфак, і ў кожнай спецыяльнасці ў назве ёсць ʼфізікаʼ, то дастакова проста аднойчы ʼфізікаʼ напісаць дый усё?
у сына была написана одна единственная специальность ,которая в итоге была 2-ой в приоритете(изначально думал ее первой указывать) .Поступил на 1-ую(не ту которая была указана).Просто передумал и все поменял)
 

Happy

Я такая скорая на помощь
Команда форума
Админ
у сына была написана одна единственная специальность ,которая в итоге была 2-ой в приоритете(изначально думал ее первой указывать) .Поступил на 1-ую(не ту которая была указана).Просто передумал и все поменял)
Позвонить в приемную комиссию. Везде разные требования. Где-то достаточно Годен в ВУЗ лингвистического или экономического профиля
 

Tysia

Well-known member
Позвонить в приемную комиссию. Везде разные требования. Где-то достаточно Годен в ВУЗ лингвистического или экономического профиля
Ага, в некоторых Вузах могут в медпункт свой отправить и там исправят на месте, а некоторые отправят справку переписывать. В меде, напр, надо точное название специальностей, но у них и на сайте прямо образец справки выложен.
 

iren05

Well-known member
Позвонить в приемную комиссию. Везде разные требования. Где-то достаточно Годен в ВУЗ лингвистического или экономического профиля
так я и звонила.и не один раз.Я про БГУИР пишу.возможно где-то по другому
 

k_ja_ra

Well-known member
, но у них и на сайте прямо образец справки выложен
Можа ў вас спасылка пад рукой ёсць?
=====
А падскажыце яшчэ, клск. Пра перапісваць даведку. Яе менавіта перапісваюць, калі што? ці падпраўляюць ужо існую? ці робяць так званы дублікат (пра дублікат у іхных інструкцыях я прачытала)?
Я так зразумела са сказанага ў паліклініцы, што даведка для паступлення 2 разы не выдаецца.
 

Tysia

Well-known member
Можа ў вас спасылка пад рукой ёсць?
Сейчас поищу
А падскажыце яшчэ, клск. Пра перапісваць даведку. Яе менавіта перапісваюць, калі што? ці падпраўляюць ужо існую? ці робяць так званы дублікат (пра дублікат у іхных інструкцыях я прачытала)?
Просто допишут нужные специальности.
 

Tysia

Well-known member
Вот тут справка из Медуниверситета. Или вот еще:
 

k_ja_ra

Well-known member
Вот тут справка из Медуниверситета
Дзякуй. У ёй, праўда, усё адно не ўсе графы запоўненыя, у прыватнасці ʼцель выдачіʼ пустая. Там што пішуць?

Вось па спасылцы напісана, што пры афармленні даведкі трэба будзе назваць вну, куды плануеш. Але ў даведцы няма такога пункта. ВНУ ў даведцы таксама пазначаюць ці не?
 

lisnata

Active member
добрый день, подскажите пожта по ЦТ, если при регистрации на ЦТ выбрать 4 предмета для сдачи, можно в итоге сдавать только 3?
 

Happy

Я такая скорая на помощь
Команда форума
Админ
добрый день, подскажите пожта по ЦТ, если при регистрации на ЦТ выбрать 4 предмета для сдачи, можно в итоге сдавать только 3?
Можно и вообще не сдавать) Конечно, можно. просто деньги никто не вернет
 

Tysia

Well-known member
добрый день, подскажите пожта по ЦТ, если при регистрации на ЦТ выбрать 4 предмета для сдачи, можно в итоге сдавать только 3?
Можно не сдавать, конечно. Но всегда лучше сдать, мало ли как оно повернется. Сколько случаев, что не рассчитывая шли сдавать, а получилось неплохо.
 
Сверху