Пра ўсё па-беларуску-3

k_ja_ra

Well-known member
заданне дакладна такое? Ты не магла што зблытаць?
Адказ правільны няма дзе глянуць?
У мяне ёсць версія, але яна ніяк не для 3-га класа.
 

Лапа

Well-known member
k_ja_ra, упеунена, но у панядзелак папрашу прынесци сшытак. Там было 4 группы, Иры мы забили, на гэтай зависли
 

k_ja_ra

Well-known member
забаўна.) Такі ёсць такое слова ў беларускай, аказваецца.) Не ведала.) Дзякуй.

=============

Лапа, зрабі ласку, сфоткай тое заданне ў пн ці калі там.) Ужо проста да чорцікаў цікава, як яно выглядае ў арыгінале.)
 

Вирджиния

Active member
Белорусские музыканты решили переосмыслить хит Валерия Кипелова «Я свободен» и записали его на белорусском языке. Изменилась и аранжировка: в версии группы Pawa и оперных певцов Ильи Сильчукова и Ольги Вашкевич звучат народные белорусские инструменты, электроника и тяжелые гитары.

https://people.onliner.by/2018/03/16/kipelov
 

k_ja_ra

Well-known member
Белорусские музыканты решили переосмыслить хит Валерия Кипелова «Я свободен» и записали его на белорусском языке. Изменилась и аранжировка: в версии группы Pawa и оперных певцов Ильи Сильчукова и Ольги Вашкевич звучат народные белорусские инструменты, электроника и тяжелые гитары.
мне ўжо нават цікава. У анлайнера звалілася б карона, калі б усё тое ж ён напісаў па-беларуску? Хаця б з гэтай навіной можна было гэта зрабіць? Ці чытаць перастануць?
Палітыка анлайнера і тут бая што да белар. мовы шчыра здзіўляе і выклікае ўстойлівае непрыманне.
 

имя-как-имя

Well-known member
Я б не сцвярджала так катэгарычна, што ёсць прычынай, а што вынікам. Анлайнер піша для сваёй аудыторыі. Ці шмат там каментарыяў на беларускай?
 

k_ja_ra

Well-known member
имя-как-имя, аўдыторыя - таксама ў пэўнай ступені вынік.

Ці шмат там каментарыяў на беларускай?
затое там проста мегакаментары па-руску. Аўдыторыя каментатараў там тая яшчэ, пагаджуся. Адпаведная, ага. Як і на туте, зрэшты.
 

Злополезная

Active member
Як лічыце - літаратурны вобраз Ганны Чарнушкi станоўчы ці адмоўны?

(у абедзенны перапынак зачапіліся з калегамі языкамi :) )
 
Сверху