К основному содержимому

Психологическая беседка. Архив

  • Автор темы Автор темы Mahima
  • Дата начала Дата начала
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
А мужчина может созданием пространства изменить женщину?
 
на мой взгляд, мы достаточно подробно обсудили данную тему. В чём тут вопрос?
из обсуждения темы многими участниками, я же лишь дополнила своими мыслями.
в каком месте?
в том, что вы вдруг заговорили о том, женщина не принимает мужчину, а меняет его, создавая пространство
или я что-то не допонимаю?
 
Я пазанудствую.

DSimona, мне ўсё ж цікава, кухня і гатоўка - гэта чыя справа ў вашым свеце? Мужчынская ці жаночая?
 
k_ja_ra, женская
Но если мужчина любит и хочет готовить, то пожалуйста, но не думаю, что это у кого-то есть на постоянной основе
 
ясна, дзякуй. Значыць, ёсць жаночыя справы і мужчынскія. Строга так. Ок.
Выходзіць, ваш мужчына сам хоча гатаваць, а вы не хочаце машыну чысціць, таму перакладваеце гэта на плечы калег. А як калегі папросяць вячэру ім згатаваць ці паехаць ім у хаце прыбраць, паедзеце?
 
странный вопрос... не понимаю к чему вы клоните...
просто любопытно
насколько я понимаю, никаких гарантий нет - только надежды и обещания (извините, но они похожи на романтические фантазии)
если женщина (либо мужчина) изменяет другого, то обязан брать ответственность
если другой - ребенок, то безусловно
в отношении взрослого человека такая ситуация просто невозможна, так как взрослый сам делает свой выбор (прогибаться под другого или нет, тратить на другого свою жизнь или нет, исполнять его желания или нет и т.д.)
 
в том, что вы вдруг заговорили о том, женщина не принимает мужчину, а меняет его, создавая пространство
да, рассуждала на эту тему, и вроде не я одна в этой ветке рассуждала :)
или я что-то не допонимаю?
...
я не вижу у вас конкретного вопроса. Поэтому не знаю что отвечать.
 
k_ja_ra, не вижу логики в вопросе
Какое отношение имеют мужчины на работе к мужчине, с которым я в отношениях?
 
DSimona, тут два пытанні насамрэч:
1) чаму мужчыне нармальна рабіць жаночую справу (у прыватнасці, гатаваць), паводле вашага разумення свету, а вам рабіць мужчынскую (ачысціць машыну ад снега) ненармальна?
2) вы просіце калег пачысціць машыну, бо гэта мужчынская справа. А калі калегі папросяць прыбраць ім кватэру ці згатаваць вячэру, бо гэта жаночая справа, прыбераце і згатуеце?
 
да, рассуждала на эту тему, и вроде не я одна в этой ветке рассуждала :)
...
я не вижу у вас конкретного вопроса. Поэтому не знаю что отвечать.
не могу понять на чьей вы стороне :)))

просто у меня не могут оновременно существовать понятия "принимаю какой есть" и " я его переделываю"
а из ваших рассуждений, я так поняла могут? поэтому и пытаюсь понять или уточнить, я правильно поняла или где-то недопоняла
 
Polianka, теперь кажется сообразила о чём вы)))))))))
просто у меня не могут оновременно существовать понятия "принимаю какой есть" и " я его переделываю"
у вас не стыкуется, потому как вы эти две позиции почему-то приписали мне лично, что я это всё проделываю да ещё одновременно - так?
улыбнуло)))))

По первому пункту. Всё то, о чём мы рассуждали о полном принятии - моё убеждение остаётся прежним. Но я не святая и не идеальная женщина. Я стараюсь и учусь такой быть, насколько получается. Как говорится: маленькими шажочками к большой цели.
А по второму - ранее я стремилась переделывать, и даже был положительный результат для меня, пусть не всегда, но был. А теперь, после некоторых осмыслений, перезагрузок жизненных целей, всё чаще "переделки" мне не нужны. Если партнёр не считает нужным быть таким, каким мне бы он больше нравился, то я спокойно оставляю ему право оставаться прежним. В таких случаях, я больше копаюсь в своих собственных причинах - почему меня это не устраивает, и что у меня за этим скрывается. А иногда просто принимается без рассуждений.
 
1) чаму мужчыне нармальна рабіць жаночую справу (у прыватнасці, гатаваць), паводле вашага разумення свету, а вам рабіць мужчынскую (ачысціць машыну ад снега) ненармальна?
там было очень важное дополнение: если он Хочет
и про ненормальность я не писала
2) вы просіце калег пачысціць машыну, бо гэта мужчынская справа. А калі калегі папросяць прыбраць ім кватэру ці згатаваць вячэру, бо гэта жаночая справа, прыбераце і згатуеце?
если вы на работе попросите мужчину поднести до кабинета тяжелую коробку ваших бумаг или документов и он вам поможет, то вы сразу предложите поехать к нему домой и помыть окна :)))

не могу понять на чьей вы стороне
тут есть стороны? :)

Но я не святая и не идеальная женщина. Я стараюсь и учусь такой быть, насколько получается.
чтобы что?
 
я гэта памятаю. Але тады ёсць не мужчынскія і жаночыя справы, а справы, якія нам хочацца ці не хочацца выконваць, не?
Вось вашаму мужчыне хочацца гатаваць, прыкладам. А вам не хочацца чысціць снег.

если вы на работе попросите мужчину поднести до кабинета тяжелую коробку ваших бумаг или документов и он вам поможет, то вы сразу предложите поехать к нему домой и помыть окна
я зараз не пра "дашь на дашь". А пра логіку. Вы напісалі, што просіце чысціць машыну, таму што гэта мужчынская справа. А не таму, што вам цяжка, ці не хочацца, ці з нейкай іншай прычыны.
Мне несці каробкі - цяжка. Да таго ж, гэта не мае каробкі. А каробкі па працы - а значыць, нашай агульнай справе. Я ж паперы не для сябе малюю, а каб кантора, дзе мы разам працуем, магла здзейнічаць. Да таго ж, калі каробка няцяжкая, я і ўвогуле нікога прасіць не стану. Спраўлюся сама. Нават калі мне не вельмі хочацца.
А калі ў вас справы вызначаюцца не неабходнасцю ці адсутнасцю неабходнасці іх зрабіць, не даступнасцю ці недаступнасцю іх выканання , а паняццем "мужчынская-жаночая", то лагічна, што раз вы лічыце правільным прасіць аб тым, што жаночым не з'яўляецца, то значыць і мужчыны могуць прасіць аб тым, што ўжо не з'яўляецца мужчынскім. Правільна?
 
Я лічу, што ёсць справы, якія атрымліваюцца лепей ў аднаго і горш у другога, ці падабаюцца болей аднаму, і не падабаюцца другому, даступныя аднаму і недаступныя другому.
Калі мужчына жыве адзін, гатуючы сабе і абслугоўваючы сябе, ён робіць жаночую справу? Ці ўсё ж неабходную звычайную і цалкам даступную яму справу, бо ў служанкі ніхто не нанімаўся?
Жанчына, якая ездзіць на машыне і ачышчае з яе і каля яе снег, робіць мужчынскую справу? Ці зноў жа неабходную, раз уж яна за стырно ўзялася, і цалкам ёй даступную, бо ад шчоткі і шуфля яшчэ ніхто не памёр?
 
ясна, дзякуй. Значыць, ёсць жаночыя справы і мужчынскія. Строга так. Ок.
Выходзіць, ваш мужчына сам хоча гатаваць, а вы не хочаце машыну чысціць, таму перакладваеце гэта на плечы калег. А як калегі папросяць вячэру ім згатаваць ці паехаць ім у хаце прыбраць, паедзеце?
По сути все равно есть, конечно.
Ну, например, в семье, где один атомобиль и водит только муж. Вряд ли жена будет делить заботы о техническом состоянии авто с мужем. Хотя пользоваться авто для семейных поездок будет, и муж будет работать водителем пока жена рядом сидит. И автосервисы, шиномонтажи, автомойки, покупку автозапчастей и расходников на себя тоже не возьмет. В некоторых семьях еще мужья решают технические вопросы, связанные с ремонтом и обслуживанием помещения и т.д. Ну и часто просто больше зарабатывают:)
 
А мыть машину - это женское или мужское дело?:)
А картошку копать?
 
Откуда вдруг всплыло про пространство и "женщина хочет поменять мужчину"...
каждая женщина хочет поменять мужчину как ей удобней , потом удивляется почему он уходит .Это правило не касается мудрый от природы женщин , они принимают лучшие качества если их больше , стараясь сглаживать мелочь негатива
 
Ну, например, в семье, где один атомобиль и водит только муж. Вряд ли жена будет делить заботы о техническом состоянии авто с мужем. Хотя пользоваться авто для семейных поездок будет, и муж будет работать водителем пока жена рядом сидит. И автосервисы, шиномонтажи, автомойки, покупку автозапчастей и расходников на себя тоже не возьмет.
ну, па-першае, гэта і лагічна. ) Трэба б было, каб ездзіў муж, а абслугоўвала жонка.)
Наадварот, сустракаецца, так. Не таму што мужчынская і жаночая справа, а таму што муж у гэты лепей разбіраецца і яму прасцей і прыемней. Лепей атрымліваецца ў яго , дый так яны дамовіліся паміж сабой.
Пры гэтым ёсць безліч жанчын, якія са сваёй машынай разбіраюцца самі. Ці непасрэдна, ці проста плацяць за гэта грошы тым, хто ў гэтым спецыяліст. Мужчынскай справай займаюцца?

уже тут мы расходимся
чаму і ў чым? Я нелагічна разважаю? Калі так, то паясніце, клск, у чым у мяне адсутнічае логіка.
Калі б вы напісалі, што мне лянота, таму я прашу іншых, ці мне цяжка, таму я прашу дапамогі, ці мне прыемна, што мне як жанчыне і девочке аказваюць знакі ўвагі і нясуцца падымаць мне парасон чысціць мне снег, то ў мяне б не было пытанняў. А так...я ўсё хачу зразумець, у якім месцы ачыстка машыны ад снегу - мужчынская справа. Гэта хто так вырашыў?
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Назад
Сверху