Религия и пр.

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Zoryana

Well-known member
Прызнаць жа, што словы вашыя беспадстаўныя, смеласці не хапае.
Ну, если вам так хочется думать - хай так :) Вам ведь конечно виднее, по какой именно причине я не хочу вплетаться :)))
Анекдот в тему:
- Йося, иди домой!
- Мам, я замерз?
- Нет, Йося, ты хочешь кушать! :)))
 

k_ja_ra

Well-known member
Ну, если вам так хочется думать - хай так
Пераканайце мяне ў адваротным, зрабіце ласку. )

Вам ведь конечно виднее, по какой именно причине я не хочу вплетаться
Мне невядома, з якой прычыны вам не хочацца ўплятацца, я магу пра гэта толькі здагадвацца, але незалежна ад гэтага, прызнаць беспадстаўнасць вашых слоў вам такі смеласці не хапае.)

Пры тым, што вы сама ж старонку вышэй дакаралі мяне тым, што я нібыта камусьці навязваю свае асабістыя ўяўленні і жаданні, цяпер вы пішаце, што я ад імя усіх нявернікаў кажу.) Забаўна, не знаходзіце? :)
Пра нібыта мае словы пра аднолькавасць усіх праваслаўных прыкладна так жа.)
 

Zoryana

Well-known member
Пераканайце мяне ў адваротным, зрабіце ласку. )

Сообщение от Zoryana Посмотреть сообщение
Вам ведь конечно виднее, по какой именно причине я не хочу вплетаться
Мне невядома, з якой прычыны вам не хочацца ўплятацца, я магу пра гэта толькі здагадвацца, але незалежна ад гэтага, прызнаць беспадстаўнасць вашых слоў вам такі смеласці не хапае.)

Пры тым, што вы сама ж старонку вышэй дакаралі мяне тым, што я нібыта камусьці навязваю свае асабістыя ўяўленні і жаданні, цяпер вы пішаце, што я ад імя усіх нявернікаў кажу.) Забаўна, не знаходзіце?
Пра нібыта мае словы пра аднолькавасць усіх праваслаўных прыкладна так жа.)

k_ja_ra, вам не лянота, не? :)))
"Я оглянулся посмотреть, не оглянулась ли ты, чтоб посмотреть, не оглянулся ли я" :)))
 

Igra

БЫТИЕ
То и я свою елку сфотала))) Всех посетителей беседки с Новым годом!
 

k_ja_ra

Well-known member
У ЗША 190 мусульман звольнілі праз намаз у працоўны час.

У штаце Каларада (ЗША) 190 рабочых-мусульман былі звольненыя з мясакамбіната кампаніі Cargill праз малітвы падчас працы, паведамляе Daily Mail.
Як вядома, мусульмане абавязаныя здзяйсняць намаз пяць разоў на дзень. Калі працадаўца папрасіў сваіх супрацоўнікаў выходзіць на малітву не ўсім адразу, а па адным, яны зладзілі страйк. «Усё роўна, ці застануся я без працы. Мая рэлігія важнейшая», — сказаў адзін з былых работнікаў.

Прадстаўнік Cargill Майкл Марцін сказаў, што кампанія не супраць малітваў: для гэтых мэтаў нават выдзеленае спецыяльнае памяшканне. Аднак палітыка кампаніі не дапускае адсутнасці вялікай колькасці супрацоўнікаў на працоўным месцы адначасова. Так было 18 снежня, калі на малітву сышлі адразу 11 работнікаў.

«Такім чынам яны парушылі працоўны працэс, і кіраўнік сказаў супрацоўнікам, што яны могуць памаліцца, але павінны выходзіць не больш чым утрох», — сказаў Марцін.

Пасля гэтага мусульмане ў колькасці 190 чалавек некалькі дзён не з'яўляліся на працы. У выніку кампанія звольніла іх усіх.

http://nn.by/?c=ar&i=163005


Калі выпіўка перашкаджае працы, ну яе нафіг...такую працу. (с)
 

Mahima

переименовалась:)
Правильно сделали, что уволили.
Вообще происходящее в мире в каком-то смысле полезно миру. Чтобы мачтник качнулся ближе к середине - когда человек прежде всего человек, а потом уюе негр, белый, мусульманин или кто-либо еще. Не выполняет работу - увольняется. Не соблюлает закон - садится в тюрьму или депортируется, невзирая на необходимость расшаркиваться по какому-либо доп.признаку.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху