У кого больше двух?(14) Многодетные родители,добро пожаловать!

Патрикеевна

Well-known member
Я на новой работе с сентября, как-то стесняюсь этот день попросить.

А тут могу и не успеть)) старшей в ноябре 16 будет
 

Irinka-22

КГ-5
Зря. У меня была когда-то среда. Реально передышка в рабочих буднях и младший в этот день в сад не ходил. 4,5 года прошло... Я была первооткрывателем на работе. Никто не знал как оформлять, а то, что не предоставляется, если на неделе есть ещё праздничный или др. нерабочий доп день никто не знал. И я тоже.
 

Karkusha

Well-known member
Почему отказались, если не секрет?
.

Заробак- гэта адна з асноўных прычын. У нас няма трынаццатай зарплаты, але ёсць прэмія за год, квартальныя- і ўсе яны лічацца ад адпрацаванага часу. І нават штомесячная з ФЗП лічыцца ад акладу за адпрацаваныя дні. А аклад у мяне самы маленькі з аддзелу пры прыкладна аднолькавай працы, бо "ты ж была ў дэкрэээце", пакуль людзям павышалі аклады. І ў цэлым заробак самы маленькі, бо "ты ж была ў дэкрэээце". А калі спрабавала дабіцца павышэння заробку, галоўны бухгалтар так хітра палічыла мне сярэдні заробак за дзень ( усё налічанае з улікам аплаты за гэты дзень падзяліла на колькасць рэальна адпрацаваных дзён) і з задавальненнем сказала, што ў мяне за дзень атрымліваецца практычна, як ва ўсіх.
Да таго ж у нас няма прахадной, таму калі каму-небудзь трэба сысці раней на палову дня, напрыклад, то проста адпрошваюцца. Я ж гэта брала кавалкамі сваіх выходных. Плюс галоўны бухгалтар любіць ткнуць носам " у цябе ж няпоўны тыдзень" ( канешне, тут больш пытанне ў асабістых адносінах менавіта да мяне, тым не менш). Ну і са снежня два дні на тыдзень мне дадалі сумяшчэнне з іншай працай, такім чынам сваю асноўную я проста не паспявала рабіць, і свае дні не брала. Таму яшчэ цяпер у мяне ёсць два неадгуляныя дні, і гэта з улікам таго, што на поўны тыдзень я перайшла з новага года, а ў канцы мінулага не выходзіла адзін дзень, паколькі прыхварэла ( а не было б гэтых выходных, проста адпрасілась бы), а другі- паколькі была працоўная субота.
Ну і ў нас ёсць па калектыўнай дамове права браць адзін выходны на месяц тым, у каго двое ці больш дзяцей. І, галоўнае, там пішацца заява на кожны дзень, то бок гэты месяц можна ўзяць, а наступны-не. Падумала, што, магчыма, пакуль што мне і гэтага хопіць. Зараз быт наладжаны, малодшая ў садок бегае з радасцю, ёй прапускаць не трэба, старэйшыя выдатна спраўляюцца самастойна.
Вось летам мне рэальна былі патрэбныяэтыя дні, бо часам брала ў канцы аднаго і пачатку другога тыдня, такім чынам магла перавозіць дзяцей ад адніх бабуль-дзядуляў да другіх- у нас усё далёка.
Калі будзе патрэба- зноў напішу заяву. Вось малодшая пойдзе ў першы клас, можа, і спатрэбіцца.
А пакуль што хочацца больш грошай і іншага стаўлення на працы
 

Инна_2012

Well-known member
Добрый день
Кто сталкивался, подскажите пожалуйста, положен ли на этой неделе свободный день, если среда- выходной, но рабочая суббота
 

Скорпиончик

Active member
Инна_2012, положен, если суббота будет не сокращенная. Главное отработать определенное количество часов. Вообщем должна быть отработана полная рабочая неделя, если сокращен хоть 1 день, то уже мамин день не положен.
 

имя-как-имя

Well-known member
муж шутит: дадут ли мне медальку
Кто из многодетных теперь не сможет получить орден Матери
Читать полностью: https://news.tut.by/society/624452.html?crnd=19314
Остальные могут, как я понимаю. Конкретно в вашей ситуации вот этот момент смущает:
Прописали специалисты и момент с подачей ходатайства о награждении. Теперь начинать процесс можно не позднее шести месяцев со дня, когда появляются основания для награждения. Делается это в соответствии с регистрацией женщины по месту жительства (пребывания).
В консульство обращаться?
 

katie-1

Well-known member
Поменяли школу, поэтому интересуюсь: подарки к Новому году получают в школе по прописке, а заявление на помощь к началу учебного года где писать? В школе, где ребёнок учится, или тоже по прописке?
 

birch

Well-known member
katie-1, где учится ребенок. Причём если школа не в вашем районе надо открыть счёт в филиале бб того района в котором школа.
 

children

New member
Доброго вечера всем!
Подскажите, сколько платить за учебники многодетным. Это с 50% скидкой.
 

katie-1

Well-known member
Все уже помощь к школе получили? Писали заявление в середине августа, Октябрьский район, до сих пор денег нет.
 
Сверху