Централизованное тестирование или ЦТ

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Влада

Well-known member
Бедные дети
Так а что,нет никакой передышки между последним экзаменом и зачислением?
 

Виталена

New member
Так а что,нет никакой передышки между последним экзаменом и зачислением?
это вы о чем вообще?
Экзамены - это ЦТ , а поступление - это подача и ожидание зачисления. С возможностью перекинуть на смежную специальность по ситуации, если быть на месте. Сначала на бюджет, потом - на платное.
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Влада, паглядзіце інфу за мінулы год. Там падрабязная была інфаграфіка, калі ЦТ, калі залічэньне, калі ўнутраныя экзамены, калі канец падачы на платнае.
 

Happy

Я такая скорая на помощь
Команда форума
Админ
Так а что,нет никакой передышки между последним экзаменом и зачислением?
Последнее ЦТ, вроде ж, в начале июля, резервный день, а подача с 15 по 22, как-то так. Теоретически можно в этот промежуток. Но с очень крепкими нервами)))
 

имя-как-имя

Well-known member
Последнее ЦТ, вроде ж, в начале июля, резервный день, а подача с 15 по 22, как-то так. Теоретически можно в этот промежуток. Но с очень крепкими нервами)))
Или с хорошими баллами :).
 

Irinka-22

КГ-5
Так уже же все равно ничего не поправишь, правильно? после последнего экзамена и до подачи просто ждать и трястись дней 10?
Ну разве же это отдых? Отдыхать надо ехать с чувством выполненной миссии. Правда, когда уже известны все баллы, хоть выдохнуть чуть можно, но там другой страх подкатывает, хватит или не хватит набранных баллов на желаемую специальность.
В БГУ про распределение по специальностям (встреча с ректором) не забывайте.
 

Kalinka

Active member
Не, мы если и двинем куда, то после всего. Что-то не смогу я, наверное, расслабиться:)
 

Kalinka

Active member
не знаю. теоретически рассуждая в отпуске эти 10 дней легче пережить, чем тут
Не, я, наверное, лучше поработаю. Меньше загоняться буду. А то слишком много будет свободного времени для моей очень нервной нервной системы
 

k_ja_ra

Well-known member
Раскажыце, клск, што адбываецца, калі РТ аплаціў, а прыйсці на яго так і не атрымліваецца? Там жа нібыта грошы не прападаюць? Адмяніць удзел і перанесці на іншую дату неяк можна?

Здаецца, недзе і чытала пра штосьці такое, але зараз не магу знайсці.
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
k_ja_ra, адмяняеш і грошы як бы "вісяць" да наступнай рэгістрацыі. Рэгіструешся і цісьнешь "аплаціць" ( быццам так, сэнс такі ) і аўтаматам грошы ідуць на гэту новую рэгістрацыю.
Я так пераносіла на больш зручную дату.
 

k_ja_ra

Well-known member
не адмяняецца ніяк, у тым і рэч. Няма такой мажлівасці/кнопкі.
Толькі вось што знайшла:
Свободная оплата — количество оплаченных сеансов репетиционного тестирования, которые не были использованы пользователем. Появляется в случае неявки участника РТ на тестирование по уже оплаченному тесту после того, как отвественный по пункту тестирования произведет соответствующую отметку в системе.
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
k_ja_ra, заўтра РТ?
Там да пэўнага моманту адмяніць можна. Суткі, напэўна.
Тое, што няяўка таксама вызваляе грошы, ня ведала.
 

k_ja_ra

Well-known member
Людзі, а раскажыце яшчэ пра сістэму РТ.
Іх тры этапы, так?
Вось прам зараз гэта які ідзе, першы? да 30.12? А пасля НГ пачынаецца другі ці як?
Штосьці чытала, што заданні на РТ складаюцца па меры таго, як дзеці тыя ці іншыя тэмы ў 11 кл праходзяць, гэта так? То бок па матэматыцы, прыкладам, падчас 1-га этапа яшчэ не ўсе тэмы, што будуць на ЦТ?
А па рускай? Так разумею, дзеці ж усё ўжо ў 9-м класе прайшлі. Значыць, усе этапы РТ у сэнсе зместа заданняў, ці лепей сказаць тэм, аднолькавыя?
Колькі варыянтаў РТ? У тым сэнсе, калі ты напісаў рускую 1 этап, ці ёсць сэнс ісці яшчэ раз зноў на першы этап, ці будзеш выконваць тыя ж самыя заданні, што мінулым разам?

===========

Тое, што няяўка таксама вызваляе грошы, ня ведала.
ну вось паглядзім. Адмяніць я ўжо не паспела. Дзіцё не пісала, але статус РТ у асабістым кабінеце зараз піша "пройдзена". Можа проста не адразу няяўку ставяць? пакуль інфа там куды трэба дойдзе...
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху