Чехия

k_ja_ra

Well-known member
Усе ведаюць, што ў Чэхіі два горада з аднолькавай назвай Тепліце? Вось. Я сёння даведалася. У выніку прагулка па тепліцкіх скалах так і засталася недасяжнай пакуль марай, нягледзячы на жаданне, планы і папярэднюю падрыхтоўку. Я ўжо прывыкла, што ў гэтых дзіўных людзей у адным горадзе ёсць па некалькі вуліц з аднолькавымі назвамі. Цяпер вось буду ведаць і пра аднолькавыя гарады.:girl_werewolf:

П.с а ў нас яшчэ хтосьці станцыяй метро і вуліцай Маскоўскай абураецца...
 

Magda

Well-known member
k_ja_ra, сочувствую.

Для меньшего блудения я обычно планирую все маршруты на Google maps, забивая базовые точки маршрута. Их немного обычно. Отели, достопримечательности (что самое важное парковки около них).
После этого я экспорчу google map в kml файл и импорчу этот файл в maps.me в телефоне.
Если точки важны для автомобильной навигации я конверчу kml файл в gpx (существует много онлайн конвертеров), и потом импорчу эти точки в navitel.

Адресами как опорными точками пользуюсь крайне редко. Но возможно это специфика именно наших путешествий.
 

Magda

Well-known member
Parole, я закидываю kml на телефон через вайбер, например. и кликаю по нему на телефоне, чтобы открыть. Он автоматически подхватывается maps.me. (т.е. по клику на kml открывается maps и автоматом происходит импорт). Точки появляются. И даже треки. Если карта содержала треки
 

k_ja_ra

Well-known member
Magda, дзякуй. На жаль, другі абзац твайго поста для мяне - амаль як кітайская.

Я вельмі-вельмі засмучаная. Мне проста да галавы не магло прыйсці, што гарадоў два, і яны ў розных канцах краіны. Праўда, хлопец у тепліцкім інфацэнтры сказаў, што я такая не адна. І нават выбачаўся. Чамусьці. Відаць, зразумеў па маім твары маштаб трагедыі.
Вельмі шкада. А я, ідыётка, і тэксту нараздрукоўвала і карцінак... і схемку маршрута. Ай...
 

Magda

Well-known member
другі абзац твайго поста для мяне - амаль як кітайская.
ну пока не существовало google maps я просто искала в интернете координаты нужных достопримечательностей и добавляла их вручную в navitel как путевые точки. Занятие дурацкое.. Но эффективное.
Как там было в мультике "лучше день потерять, потом за пять минут долететь"

В maps.me большинство классных мест уже существуют. По ним можно ориентироваться, добавляя свои точки.
Но maps.me как автомобильный навигатор все еще мало пригоден. В городах он отстает безбожно.

Как пешему навигатору я ему альтернативы не нашла. Идеален.
 

Parole

Well-known member
А я, ідыётка, і тэксту нараздрукоўвала і карцінак... і схемку маршрута. Ай...
Я тоже и тексты и картинки из разряда как можно красиво сфоткать или как выглядит парковка и т.п. делаю. И схемы. Но схемы вот тоже, как Magda, сначала на гугл мапсе прорабатываю. А потом на планшет на мапс ме переношу. правда до сих про это делала вручную. Сейчас попробую как Magda написала перенести.


k_ja_ra, вот очень советую на будущее поездку, особенно если на машине, на гугл мапсе смотреть. Там же можно вплоть до проехать по дороге. И все достопримечательности видны и время работы и отзывы и фото пользователей. Очень удобно
 

k_ja_ra

Well-known member
Дзяўчаты, дзякуй. Пакуль чарговы раз зараклася болей кудысьці ездзіць самастойна. Не наша гэта, не маё. Не ўмеем, не разумеем, не разбіраемся, і рукі крывыя.
Да мапс ме некалькі заходаў рабіла, каб разабрацца. Так толкам і не разабралася. Таму пакуль абсалютна бескарысная для мяне рэч.
Па каардынатах ехаць - таксама досвед быў. Чорт пацягнуў мяне неяк паспрабаваць. У Радаме справа была. 2 гады таму. Прамаўчу, куды мы заехалі. Жаданне спрабаваць знікла надоўга.
Навітэл у асноўным вельмі харош. Не ведаю, чаму такія нараканні на яго. Адзінае, гэты апошні наварот з некалькімі варыянтамі маршрутаў стаў нечаканасцю. Муж пампаваў, глядзеў, а мне нічога не сказаў. Сказаў бы, я б, можа, маральна падрыхтавалася, і пацікавілася б загадзя пытаннем. Відаць, трэба прывыкнуць проста. І сапраўды па друкаваных мапах спраўджваць варыянты. Па горадзе і адрасе ўвогуле вядзе бездакорна.
Гугл карты, калі шчыра, таксама не панацэя. Не моцна заторы бачыць. А месцамі, наадварот, паказвае тое, чаго няма. На пустым месцы. Хаця...можа і тут не ў гугле рэч, а зноў жа ў крывых руках.
Ну а з гэтымі Тепліцамі і ўвогуле выйшаў абсалютна непрадказальны ляп.:(
Ясна, што самі вінаватыя, але ўсё адно злуе да банцікаў. Чужая краіна - такі пацёмкі...
 

Parole

Well-known member
я закидываю kml на телефон через вайбер, например. и кликаю по нему на телефоне, чтобы открыть.
У меня, наверно не получается. kml у Вас сразу стоит? Я попыталась просто скопировать адресную строку с картой гугл мапс и отправить через вайбер. Что то не то получилось.
Можете по шагам ?
 

Magda

Well-known member
на гугл карте нажимаете 3 точечки выбираете их меню экспортировать в KML/KMZ.
потом полученный файл с расширением kml отправляете по вайберу на планшет.

Если не получится, могу видео записать :)

З.Ы.
Я не подумала. Я работаю со своего гугловского эккаунта.
Создаю СВОИ карты в google maps. Он позволяет сохранять их на драйве и экспортить.

все таки я записала видео. За качество заранее прошу прощение. Смотреть лучше в 720

https://youtu.be/pw7lFhbhJHg
 

Вложения

  • map to kml.jpg
    map to kml.jpg
    304.7 KB · Просмотры: 19
Последнее редактирование:
Сверху