Лицей БГУ. часть 2

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

GingerBread

Well-known member
з 2021 года такую статыстыку перасталі паказваць. Таму што яна, мякка кажучы, стала сільна небеспяечная. Калі вам раптам цікава, што было да 2021, магу падзяліцца, засталося на тэлефоне яшчэ з тых часоў
зараз хіба асобныя факультэты БДУ у сваіх статыстыках прыёму згадваюць, колькі ліцэістаў да іх прыйшло. Прынамсі, я такое дакладна бачыла.
самі ж дзеці паміж сабой па сваіх профілях +- ведаюць, дзе іх "бацькі" ці аднакласнікі

п.с. паглядзела, нават у лепшыя часы ў БДУ ішла +- палова ліцэістаў. Яшчэ чвэрць у іншыя вузы РБ, чвэрць - у замежжы
выпуски первых 10 лет в БГУ шли, и были знатно оверквалифайд конечно...
Хотя толковые детишки догоняли, Но остановившееся в развитии высшее образование конечно дождалось
 

sofiko

Well-known member
Я где-то статистику эту видела, но не помню где. В 2021 провал, в 2022 немного получше. Но менее 50%.
Про полупрофиль - не во всех специальностях есть. У моей ИФ это математика.
 

natalinka

Active member
Я где-то статистику эту видела, но не помню где. В 2021 провал, в 2022 немного получше. Но менее 50%.
Про полупрофиль - не во всех специальностях есть. У моей ИФ это математика.
На ифе матешу я бы не называла полупрофилем - оч сильный уровень, считайте полный профиль и без факультов, а в программе.
 

k_ja_ra

Well-known member
На сайце ліцэя ёсць гід па профілях, дзе на кожным профілі ёсць вучэбны план. У ім выдатна відаць, дзе звычайны, а дзе павышаны кампанент. Частка профіляў мае не 2, а 3 профільныя прадметы, а філолагі ўвогуле 4. Вось толькі не ведаю, ці ўсе з іх пішуць у атэстат.
 

sofiko

Well-known member
На ифе матешу я бы не называла полупрофилем - оч сильный уровень, считайте полный профиль и без факультов, а в программе.
все так. но формально это полупрофиль. но вроде бы будет для поступления признаваться полноценным профилем
 

k_ja_ra

Well-known member

Фактически данные молодые люди могут поступать без экзаменов на любую специальность, на любой факультет, где профильный предмет является первым для поступления и по нему имеется 9 баллов.
Які ж ён усё ж коснаязычны...словы ў сказы зусім не складваюцца.

Мяркуючы па ўсім, можна паступаць на спецкі, дзе першы профільны адпавядае аднаму з профільных прадметаў у ліцэі
 

Kisa-Lisa

Active member


Які ж ён усё ж коснаязычны...словы ў сказы зусім не складваюцца.

Мяркуючы па ўсім, можна паступаць на спецкі, дзе першы профільны адпавядае аднаму з профільных прадметаў у ліцэі
"География" поступления расширяется.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху