Лицей БГУ. часть 3

GingerBread

Well-known member
Некалькі дзен таму, 23 снежня 2023 года раптоўна пайшоў з жыцця Сяргей Міхайлавіч Мацуковіч, настаўнік фізікі і класны кіраўнік многіх пакаленняў выпускнікоў. Ліцэйская супольнасць выказвае спачуванні родным і блізкім. Светлая памяць нашаму калегу і настаўніку.
Развітанне з Сяргеем Міхайлавічам адбудзецца ў сераду 27 снежня ў рытуальнай залі №1 Мінскага крэматорыя на Паўночных могілках а 13.00.
 

Kisa-Lisa

Active member
Кто-то пытался брать справку с оценками?
Мне отказали, письменно. Всем дают одинаковый ответ про справки установленного образца. Я разговаривала с Каранкевич, говорила и то что в Постановлении 200 написано, и про то что в Министерство звонила. Ответ один:"Нет и все". Ответ письменный директором подписан.
Про Министерство, на одном форуме видела, девушка выкладывала ответ из Управления среднего образования, все тоде самое о том что выдают только справки установленного образца. Хотя мне по телефону сказали, что обязаны предоставить оценки.
Вот думаю письменный запрос делать или на прием идти? Ну и везде первый вопрос: " А куда вам оценки?".
 

k_ja_ra

Well-known member
Кто-то пытался брать справку с оценками?
Мне отказали, письменно. Всем дают одинаковый ответ про справки установленного образца. Я разговаривала с Каранкевич, говорила и то что в Постановлении 200 написано, и про то что в Министерство звонила. Ответ один:"Нет и все". Ответ письменный директором подписан.
Про Министерство, на одном форуме видела, девушка выкладывала ответ из Управления среднего образования, все тоде самое о том что выдают только справки установленного образца. Хотя мне по телефону сказали, что обязаны предоставить оценки.
Вот думаю письменный запрос делать или на прием идти? Ну и везде первый вопрос: " А куда вам оценки?".
да уж.
Пры гэтым, я перакананая, у іншых школах адзнакі выдадуць.
Варта звяртацца ў мінаду ўсё ж і ціснуць на няроўныя ўмовы)
але праблему з адзнакамі за 8-9 гэта наўрад ці вырашыць. Там ( у школе, у якой дзіцё ў дадзены момант не вучыцца) згодна з указам 200 дакладна нічога даваць не абавязаны, на жаль
 

k_ja_ra

Well-known member
людзі, а раскажыце, пліз, форум ужо афіцыйна пахаваны?
ці можа пераехаў куды?
іншым разам хацеў бы што спытаць, але ж гэта, напэўна, у нікуды...
глас вопіюшчего в пустыне (с)
 

Kisa-Lisa

Active member
да уж.
Пры гэтым, я перакананая, у іншых школах адзнакі выдадуць.
Варта звяртацца ў мінаду ўсё ж і ціснуць на няроўныя ўмовы)
але праблему з адзнакамі за 8-9 гэта наўрад ці вырашыць. Там ( у школе, у якой дзіцё ў дадзены момант не вучыцца) згодна з указам 200 дакладна нічога даваць не абавязаны, на жаль
Ну, предварительно, с гимназией по поводу оценок за 8-9 как раз проблем возникнуть не должно. Им видимо не так страшно оценки предоставить, т к сын уже там не числится и отчитываться куда он будет после 11 поступать они не будут.
И, как минимум, скан аттестата за 9й класс у меня на руках.
Но без оценок за 10-11 нам совсем никак.
Мы уже у юриста знакомого решили проконсультироваться, потом уже буду минобразования штурмовать.
 

k_ja_ra

Well-known member
Ну, предварительно, с гимназией по поводу оценок за 8-9 как раз проблем возникнуть не должно. Им видимо не так страшно оценки предоставить, т к сын уже там не числится и отчитываться куда он будет после 11 поступать они не будут.
ну бачыце. і закон парушыць не баяцца.
у нас была адваротная сітуацыя.
З ліцэем пасля пэўных баданняў усё выдалі, бо закон. А вось школа... і куды я толькі не грукалася, не пісала і не званіла. Усе нервы спаліла, сц**о. Там праўда і дырэктарка ў нас адпаведная - дэпутатка, лу*ш*ка і кар'ерыстка. Ужо на павышэнне пайшла. так што без шанцаў увогуле (
бог ім усім суддзя

а вам удачы )
 

k_ja_ra

Well-known member
Татьяна Павловна также передала ректору БГУ Андрею Дмитриевичу Королю коллективное обращение сотрудников Лицея с предложением о присвоении учебному заведению имени выдающегося уроженца белорусской земли Феликса Эдмундовича Дзержинского

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤮
 

k_ja_ra

Well-known member
Карацей, мая дачка сказала, што ўсё адно ліцэя, у якім яна вучылася, ужо даўно няма. Як і ўсіх яе настаўнікаў там. Таму і няма чаго браць да сэрца. А цяперашнюю хабзу хай хоць Сталіным называюць.
Што ж, відаць, так таму і быць.
Амінь
:(
 

Kisa-Lisa

Active member
Карацей, мая дачка сказала, што ўсё адно ліцэя, у якім яна вучылася, ужо даўно няма. Як і ўсіх яе настаўнікаў там. Таму і няма чаго браць да сэрца. А цяперашнюю хабзу хай хоць Сталіным называюць.
Што ж, відаць, так таму і быць.
Амінь
:(
Знаете, я во многом благодарна, реально, учителям Лицея. А администрация. Ну что вам сказать. Мы имели разговор с "Татьяной Павловной". В какой-то момент прозвучало:" чего вы сюда шли, оставались бы в своей гимназии". При этом ребенок второй год в лицее учится, а она к тому моменту 4 месяца работала. Меня в "крайний" (не хочется писать последний) раз дальше турникета не пропустили.
 
Последнее редактирование:
Сверху