Школьная беседка - 13

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

k_ja_ra

Well-known member
"Начиная с 2023 года 9-классники будут сдавать четыре экзамена. Это предусмотрено новым Кодексом об образовании."
история там же.
Адкуль гэта цытата? Лухта ж поўная. Кодэкс не прапісвае ні колькасць экзаменаў, ні прадметы, па якіх яны здаюцца.
 

k_ja_ra

Well-known member
Дзякуй. Было цікава, якое дакладна.
Хоць бы адзін з гэтых смі-шных баранаў зазірнуў у той кодэкс перад тым як пісаць.
 

GingerBread

Well-known member
як гэтыя дзеці
Дзякуй. Было цікава, якое дакладна.
Хоць бы адзін з гэтых смі-шных баранаў зазірнуў у той кодэкс перад тым як пісаць.
ну як гэта правяраць факты і чытаць паперкі.. да вы што, гэта ня царская справа... тым больш можна ў любы час змяніць як трэба...
 

k_ja_ra

Well-known member
Ужо ж паўгода пераціраюць гэта на ўсе лады. А чытва ў тым кодэксе старонка максімум пра экзамены. ’прафесіяналы’, што гаварыць...
 

MamaPoliny

Well-known member
Дзякуй. Было цікава, якое дакладна.
Хоць бы адзін з гэтых смі-шных баранаў зазірнуў у той кодэкс перад тым як пісаць.
дошла до ноута. держите))
со ссылкой на источник )):

но информация от февраля, возможно в статьях за более свежей датой на кодекс не ссылались.
я не искала.
 

MamaPoliny

Well-known member
ну як гэта правяраць факты і чытаць паперкі.. да вы што, гэта ня царская справа... тым больш можна ў любы час змяніць як трэба...
Предположу,что если новость печатается на "нужном" портале, ее подвергать сомнению низзя. я так однажды писала претензию радио юнистар, мол откуда вы черпаете ЭтО. мне пришел ответ: новости мы берем из минск-новости.
 

GingerBread

Well-known member
Предположу,что если новость печатается на "нужном" портале, ее подвергать сомнению низзя. я так однажды писала претензию радио юнистар, мол откуда вы черпаете ЭтО. мне пришел ответ: новости мы берем из минск-новости.
так, гэта навіна адкуль трэба навіна...
 

Canella

Well-known member
Как хорошо, что мы и этот год с середины второй четверти на индивидуальном плане.
 

k_ja_ra

Well-known member
Хай бы яны лепш на беларускую мову зноў гісторыю пераклалі
У вас з імі розныя мэты. Я б сказала, супрацьлеглыя.
Таму якая вам беларуская яшчэ? "Нацызм" вось_гэты_во_ўвесь зацяваеце??
 

birch

Well-known member
Просто в 11 отменяют, а 9 ещё не ввели :) и 10 и 9 классники сегодняшние вообще без этого экзамена (ттт), я бы радовалась бы по полной, да у меня ещё есть дети кроме 9 классницы. :)
 

k_ja_ra

Well-known member
я не спяшаюся радавацца. Таму што інфармацыя пра адмену экзамена ў цяперашніх 9-10 класах па-ранейшаму нічым, нічым! апроч журналісцкага бла-бла не пацверджана, а цану іх бла-бла мы ведаем (гл.пару постаў вышэй). А абавязковы факультатыў пра гераічны подзвіг савецкага народа і кожнае трэцяе пытанне на экзамене пра вайну былі агучаны Кадлубаем у эфіры БТ на ўсю краіну. У адрозненне ад гэтай нібыта адмены зноў жа.
Я проста не ўяўляю, як жа можна пакінуць неакучанымі ажно два гады дзяцей! Гэта ж паўпакалення без лікбезу пра "нацызм" застанецца! Не верыцца штосьці... дый увогуле тое, што, можа быць, пару паралелям хоць у гэтым пашанцуе, не робіць меншым вар'яцтвам вось гэта вось усё. Феціш на тэму победобесія такі чакана прывёў да адпаведных наступстваў... Прам узгадваюцца колішнія дыскусіі на форуме пра гэта...
 

birch

Well-known member
Давайте порадуемся пока. :) и так мало поводов для радости :) и дети почувствуют себя особенными хоть годик.
 

MamaPoliny

Well-known member
А выпускникам 9 классов ленточки сейчас вешают или нет? ( хотя может и раньше не вешали, я не помню)
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху