Школьная беседка - 13

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

k_ja_ra

Well-known member
11-м класам нібыта плануюць дадаць у сетку па 1 гадзіне рускай і беларускай у будучым годзе. Відаць, у сувязі з цт ці НЭ, ці як там яно будзе звацца.
Хто што чуў пра гэта?
 

Patricia

Well-known member
11-м класам нібыта плануюць дадаць у сетку па 1 гадзіне рускай і беларускай у будучым годзе. Відаць, у сувязі з цт ці НЭ, ці як там яно будзе звацца.
Хто што чуў пра гэта?
Я чула. За кошт замежнай мовы. Але афіцыйных ніякіх дакументаў пакуль няма.
На раённых метадычных аб'яднаннях кажуць, што будзе ўвогуле ва ўсіх паралелях 2 гадзіны замежнай мовы (у гімназіях 4). Адкуль такая інфармацыя, ня ведаю, бо нават НІА не валодае гэтай тэмай. Яны прагатавалі каляндарнае планаванне на стары разлік.
Ведаю дакладна, что ін'яз атрымаў заданне скараціць праграму для базавых 10-11 класаў з 3 да 2 гадзін на тыдзень. Іншага пакуль што ім не даручалі.
Аднак, улічваючы размовы, што дададуць з наступнага года чарчэнне, пачынаючы з 7 класа, мне падаецца лагічным, што будуць скарачаць за кошт замежнай мовы. Экзамена ж цяпер не будзе...
 
Последнее редактирование:

Lorena

Well-known member
я правильно понимаю - если ничего не поменяется в следующем году 11 класс сдает математику и русский/белорусский на выбор и все
 

k_ja_ra

Well-known member
і нашым сказалі, што за кошт 1 газіны замежнай. Але як з адной гадзіны зрабіць 2, я не разумею? Значыць, яшчэ штосьці парэжуць? І пра адсутнасць экзамена па англу - гэта ўжо дакладна? Афіцыйнай інфы ж ані няма.
А пра чарчэнне з 7 кл. што за тэма? Толькі ж з 9 у 10 перанеслі, цяпер ужо ў 7? Да уж...
 
Последнее редактирование:

Patricia

Well-known member
і нашым сказалі, што за кошт 1 газіны замежнай. Але як з адной гадзіны зрабіць 2, я не разумею? Значыць, яшчэ штосьці парэжуць? І пра адсутнасць экзамена па англу - гэта ўжо дакладна? Афіцыйнай інфы ж ані няма.
А пра чарчэнне з 7 кл. што за тэма? Толькі ж з 9 у 10 перанеслі, цяпер ужо ў 7? Да уж...
Дык а саму вы вырашлі, што трэба дзве гадзіны? Рускамоўным школам дададуць гадзіну рускай, беларускамоўнай - беларускай
 

k_ja_ra

Well-known member
Нашым дзецям так сказалі. Дый у нас пасля 1-га кл, як памятаю, аднолькавая колькасць гадзін на рус. і бел. паўсюль. Дый выбар мовы на цт дзецьмі не залежыць ад мовы навучання. Тады ўжо трэба дадаваць гадзіну паводле апытання дзяцей, хто што будзе здаваць. Хаця што я...
Выдалі б яны ужо нарэшце спіс экзаменаў і чарговыя тыпавыя планы, каб хоць ведаць. Пофіг ужо, колькі чаго... адсутнасць інфармацыі бесіт нават болей, чым гэтыя ідыёцкія змены
 
  • Like
Реакции: NaNi

Ellaga

Well-known member
Девчата, подскажите, пожалуйста, если в 10 классе у ребенка одна годовая 8 ( не черчение), значит прощай медаль?
 

МОМ

Well-known member
Девчата, подскажите, пожалуйста, если в 10 классе у ребенка одна годовая 8 ( не черчение), значит прощай медаль?
Но мелочь остаётся. Сдать ЕГЭ по математике и русскому на 90+, если заканчивает в следующем году.
 
Последнее редактирование:

Ellaga

Well-known member
Но мелочь остаётся. Сдать ЕГЭ по математике и русскому на 90+, если заканчивает в следующем году.
Это понятно) К экзаменам ещё будет время подготовиться. Исправить годовую 8 времени уже нет.
 

GingerBread

Well-known member
Это понятно) К экзаменам ещё будет время подготовиться. Исправить годовую 8 времени уже нет.
так у медалях больш школа зацікаўлена... може класснай трэюа паразмаўляць каб 8 перасдаць?
 

МОМ

Well-known member
А что получается по четвертям? Потому что сейчас если 9988, получается 9
 

Ellaga

Well-known member
так у медалях больш школа зацікаўлена... може класснай трэюа паразмаўляць каб 8 перасдаць?
Можно. Но не буду. Будет как будет.
В 10 классе ребенок сам в состоянии договориться о пересдаче. Учитель адекватная. Будет урок на будущее.
 

GingerBread

Well-known member
По четвертям 8988. Чистая 8. Если только сама свой вопрос не решит с учителем.
я б усе роўна мігнула б класснай і дзіцятку сказала што рабіць... а то потым можа больш гемарна будзе тое ж самое зрабіць
 

МОМ

Well-known member
Да, дочку классная ругала в первой четверти, что не предупредила о грядущей 8.
 

birch

Well-known member
Что за предмет то - можно ведение тетради между оценок нарисовать - опрос провести (клеточки то в журнале есть) да и 9 можно случайно по популярной оценке а не по средней вывести.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху