Детский офтальмолог - ч.2

Anzhi

Она идет по жизни смеясь!
Из оптик мне нравится Look: на Кульман - самые недорогие оправы, на Купалы - средняя ценовая категория, на Машерова - премиум. На Машерова можно сдать в ремонт мелкий.
А ремонт отличный на Кульман в Доме быта - там и паяют дужки, и подобрать новые дужки можно. у меня ребенок так носит - я бы разорилась на оправах каждый раз))) два раза паяли, еще раз дужку подбирали это за 1 год....
 
Последнее редактирование:

Инна_2012

Well-known member
@MamaPoliny, в оптике Фильман есть стенд с детскими оправами. А вообще в точно такую новую оправу можно вставить старые стекла
 

k_ja_ra

Well-known member
Ёсць новыя запакаваныя аднаднеўныя лінзы:
DAILIES TOTAL
3 шт -3,75
3 шт -4,0
8,5
(не памятаю, што гэта, хто носіць - ведае)
годныя да 09.2022.
Раптам хто якраз такімі карыстаецца. Аддам за дзякуй. Шкада выкідваць.) Нам не пасуюць усё адно. Бралі на спробу, прадаваліся толькі па 6. Не падышлі.
 

k_ja_ra

Well-known member
@Караул,
Цяжка ў нас з лінзамі. Аднаднеўныя неастыгматычныя не пайшлі. Бачыла кепска, расплыўчата. Пачалі падбіраць зноў месячныя астыгматычныя. Знайшлі неблагога доктара ў оптыцы побач з домам. Тая прапанавала раствор, які дазваляе лінзы ў яго акунуць на 8 гадзін, потым дастаць і надзець, без дадатковых прамывак, паласканняў і іншых танцаў з бубнамі. Стала насіць. Больш-менш, але вочы чырванелі пасля носкі. Месяц дзень на трэці насіла. Пайшла на кантроль, доктар прапанавала паспрабаваць крыху іншыя (іншая фірма). Зноў насіла дзень праз дзень пару тыдняў. Потым у адзін чароўны дзень (выходны, само сабой, іначай жа ніяк) рэзка рэзь у вачах, чырвань як у вампіра, немагчымасць выносіць дзённае святло, слёзы ручаём. Падхапіліся панесліся па скорай у 4 бальніцу. Сказалі інфекцыя. Навыпісвалі спіс і ў вочы і ўнутр. Палову прымаць не стала, бо я пачытала інструкцыі і адмяла палову. Праз дзень пайшла да акулістаў ( у оптыцы і ў Нардзін - куды я змагла запісаць, бо ў ПК акуліста няма). Сказалі, што імаверней за ўсё алергія на лінзы. Бо інфекцыя так не паводзіцца, як у дачкі было.
Зараз месяц без лінз на кроплях і нейкім гелі на аснове панценола. Потым, калі ўсё пройдзе, магчыма будзе падбіраць ужо трэція лінзы, з іншымі складнікамі. Ну ці зноў на 5 год тэма заглохне.
У цэлым - гэта п***ц. Я не ведаю, як у людзей так лёгка і запраста з лінзамі зрастаецца. Не з нашым шчасцем, відаць.


у моей такие диоптрии
Спадзе гэтае пекла, трэба будзе перасячыся аддаць вам.) Заадно і пазнаёмімся вочна.)
 

Караул

уплыла
@k_ja_ra, сочувствую! У моих была аллергия на жидкости. Иногда сразу краснели и чесались, иногда после полгода использования. Сложно подобрать жидкость. А с линзами было хорошо
 

MamaPoliny

Well-known member
@k_ja_ra, сочувствую...но непереносимость линз это не редкость на самом деле и лето способствует плохому состоянию, если такая реакция линзы стоит отложить.
Мой муж полностью очкарик, линзы так и не смог носить...краснели глаза спустя час(
Как вариант коррекция зрения, если категорическое отрицание очков.

Порекомендую капли для глаз, когда сухость и покраснение хорошо помогают.
 

abc_

Active member
@k_ja_ra, у моей дочки краснели и болели глаза от большинства растворов. Подошел только biotrue. Линзы же разные, разных производителей, из разных материалов. Вряд ли аллергия прямо на все линзы. Это я как аллергик и линзоноситель с многолетним стажем рассуждаю.
 

Марфа Васильевна

зимофобка-летофилка
@k_ja_ra, это ужас то, что вы описываете. жалко ребёнка. буду знать, что и так бывает. здоровья глазам, а коррекции - резкого удешевления без потери качества.
 

k_ja_ra

Well-known member
Линзы же разные, разных производителей, из разных материалов.
не ведаю. З таго што бачу - усё сілікон-гідрогель.

так. У новым зроку гаварылі, што для лазарнай карэкцыі трэба, каб зрок хаця б 2 гады не падаў - стабілізаваўся. Пакуль такога не прадбачыцца. Ну і плюс...не ўпэўненая, што мы (ну ці дачка) калі-небудзь на такое вырашымся. Там потым не "заштопаеш"...
 

Anzhi

Она идет по жизни смеясь!
У цэлым - гэта п***ц. Я не ведаю, як у людзей так лёгка і запраста з лінзамі зрастаецца. Не з нашым шчасцем, відаць.
Стоит еще попробовать, если есть желание)
Я из тех у кого не срасталось, причем тогда линзы стоили целое состояние, когда у меня были те же истории с красными глазами через час, с желанием как можно быстрее их содрать. А каждая попытка - приличный кусок зарплаты и фсе зря.
Но нашла))) и ненарадуюсь уже лет 15)
 

Наталья А

New member
Стоит еще попробовать, если есть желание)
Я из тех у кого не срасталось, причем тогда линзы стоили целое состояние, когда у меня были те же истории с красными глазами через час, с желанием как можно быстрее их содрать. А каждая попытка - приличный кусок зарплаты и фсе зря.
Но нашла))) и ненарадуюсь уже лет 15)
Да, можно попробовать другие, потому что не пойти могут именно эти.
 

k_ja_ra

Well-known member
Раскажыце, клск, куды, у якія цэнтры вы ходзіце да афтальмолага з дзецьмі?
Мы ўжо год 7-8 ходзім у Новое зреніе. Першы раз да Фурманчук па рэкамендацыях форума, а потым да каго запішуць, бо Фурманчук ці няма ці бывае/бывала рэдка, а больш я там нікога не ведаю. Як бы і норм там, але і нічога асаблівага. "Свайго" доктара там так і не склалася, ездзіць туды надзвычай далёка і нязручна, вось і падумала, можа ў які іншы цэнтр падацца, чаго я да гэтага Нового зренія прывязалася?
Парайце які-небудзўь яшчэ цэнтр, клск, дзе ўсё тое ж, што ў Новом зреніі, толькі лепей) Ці адгаварыце і скажыце, што "куды хадзілі, туды і працягвайце".
Дзякуй.
 

Anzhi

Она идет по жизни смеясь!
@k_ja_ra, с младшей решила сэкономить и сходила в Доктор ТУТ. Скупой платит дважды).
По итогу, то что а НЗ сделали бы сразу. Там обходилось в 2 приема в общей сумме дороже НЗ)))
и как-то вот мне показалось профессиональнее в НЗ
 

AVVE

Well-known member
Раскажыце, клск, куды, у якія цэнтры вы ходзіце да афтальмолага з дзецьмі?
Мы ўжо год 7-8 ходзім у Новое зреніе. Першы раз да Фурманчук па рэкамендацыях форума, а потым да каго запішуць, бо Фурманчук ці няма ці бывае/бывала рэдка, а больш я там нікога не ведаю. Як бы і норм там, але і нічога асаблівага. "Свайго" доктара там так і не склалася, ездзіць туды надзвычай далёка і нязручна, вось і падумала, можа ў які іншы цэнтр падацца, чаго я да гэтага Нового зренія прывязалася?
Парайце які-небудзўь яшчэ цэнтр, клск, дзе ўсё тое ж, што ў Новом зреніі, толькі лепей) Ці адгаварыце і скажыце, што "куды хадзілі, туды і працягвайце".
Дзякуй.
Мы ходим в Вока. После Фурманчук с остальными врачами не сложилось. В Вока нравится Левитес Оксана Владимировна. Нам наоброт НЗ ближе и удобнее добираться. И ещё в Вока хорошие медсестры. В нз перестали ходить после грубого обращения с дочкой именно младшего мед персонала
 

Марфа Васильевна

зимофобка-летофилка
@k_ja_ra, мы сто лет назад были в окомедсон. В нз тоже были. Вроде глубина осмотра и там, и тут совпадают. Ходили по рекомендации отсюда к Марьяш Полине Михайловне.
 

Vasilisik

Well-known member
Тоже плюсую за Вока. Ходим к Гусевой Юлии Александровне. Записаться к ней трудно, но идем только к ней. Однажды поэксперементировали и пошли к кому запишут. Не понравился врач, впервую очередь по диагнозам, во-вторую по общению:) Больше эксперементов не проводили :) медсестры очень хорошо работают с детьми, да и со взрослыми.
 

k_ja_ra

Well-known member
п***ц проста
пазваніла ў Вока. Запіс на сярэдзіну верасня. На 3 тры! з капейкамі месяцы наперад.
Гэта што, канец света ўжо настаў? ці што?
а я тут выбіраю яшчэ, куды зручней ехаць. :mad:
 
Сверху