Домашний детский сад?!

Polisa

New member
Девочки, та же проблема. Хотим в домашний детский сад. Может, кто подскажет??? Фрунзенский район желательно. Может быть, Центральный. И даже бог с ним с районом, будем рады любой информации по Минску. Если кто что знает, напишите в личку.
 

Дася

в погоне за неизведанным
И нам нужен домашний детский сад. Буду рада за любую инфу!
 

fovana

Молчаливая активистка
Мне тут идею подсказали, может кто хочет взаимоняньством позаниматься. интересуют мамы с детьми до 3-4 лет в районе красного бора и поблизости- каменная горка, сухарево.
 

Ananda

New member
Вот информация о домашнем саде-школе. У них свой сайт есть, там больше информации:

В 2013-2014 уч. году домашний сад-школа принимает на обучение (в рамках проекта создания Международного образовательного центра):

детей дошкольного и младшего школьного возраста;
5 юношей 10 кл.;
10 мальчиков и девочек 5-8 кл.

Учащиеся имеют возможность:
расти и развиваться в разновозрастном коллективе;
изучать предметы школьной программы, по возможности осваивать за 1 год программу нескольких классов общеобразовательной школы;
заниматься различными видами творчества;
заниматься русским рукопашным боем и хореографией;


+ индивидуальный подход в воспитании и обучении
+ закалка, здоровое питание
+ использование методов арт-терапии
 

mama_amber

New member
Привет всем!!!
Ну и я спрошу, может кто хочет взаимоняньством позаниматься, интересуют мамы с детьми до 3-4 лет в районе Серебрянки.
 

Vneo

New member
Мой ребёнок уже целый год ходит в домашний садик в Колодищах.
http://vk.com/sad_lesovichok .
Если кому - то интересно, то могу поделиться своим отзывом.
 
Последнее редактирование:

4urynga

New member
Добры дзень, падыму тэму. Зараз спрабуем стварыць хатни дзіцячы садочак сіламі ўжо 5 сямей. Трэба яшчэ 2-3 сям'і. Цэнтральны р-н, вакол Камсамольскага возера шукаем кватэру (з 2 х бакоў).
3 асноўных прынцыпаў: 1) фармат узаеманяньства, каб мінімізаваць кошт; 2) беларуская мова ў стасунках з дзецьмі падчас дагляду за імі (мова Вашага дзіцяці не мае значэння); 3) штомесяцовы ўнёсак за кватэру без прывязкі да наведвання, каб утрымаць кватэру за садочкам
Я скапірую сюды 2 паста з фэйсбука майго і дам на іх спасылкі. Калі кагосьці зацікавіць прапанова, пішыце, калі ласка, у прыват.

https://www.facebook.com/luba.barku...mment_id=756418984472530&notif_t=feed_comment

https://www.facebook.com/luba.barku...mment_id=756918621089233&notif_t=feed_comment


"...Сённня сустракаліся 4 сям'і з дзеткамі, каб абмеркаваць стварэнне міні-садочка для нашых малых. Карацей інфармацыя па пунктах:
0. Трэба мінімум 6 сямей для запуску, ужо ёсць 4 сур'ёзна настроеных. Абавязковыя ўмовы 2: штомесячны ўнёсак на арэнду кватэры (50-70 уе) - нават, калі не ходзіце, каб трымаць кватэру за намі; калі нянькаеце дзяцей, мова стасункаў з малымі - беларуская (трасянка хаця б, галоўнае - спроба гаварыць па -беларуску), мова вашых дзяцей не істотная, галоўнае, каб дарослы размаўляў;
1. Арэнда кватэры 1 ці 2-х пакаёвай, кошт - да 400 уе;
2. Месца - вакол Камсамольскага возера-Парка Перамогі (усе сем'і прыкладна з гэтага р-на)+шмат месца для доўгіх шпацыраў, шмат добрых пляцовак;
3. Узаеманяньства. 2 дарослых на 6-10 дзяцей. Максімум 2 разы на тыдзень кожная з мам ці адзін з татаў (да-да, нашы таты лепшыя :)) нянькаюць малых. Калі сямей больш - 1 раз на тыдзень;
4. Магчыма прыводзіць дзіцё на непоўны тыдзень ці непоўны дзень. (аплата менш, адпаведна);
5. ежу гатуем там, з дзецьмі. Ну, хаця б часткова, гарнір, напрыклад.
6. Рытм прыкладны: з 8.30-17.30
7. Першасныя ўнёскі невялікія, залежна ад стану кватэры, цацкі асноўныя нясем свае."

"...Ідэя канкрэтна гэтай ініцыятывы мае на мэце наступнае:
1. Стварыць белмоўны асяродак дзецям;
2. Мінімізаваць кошт гэтай справы за кошт:
- узаеманяньства (максімум 1 наняты выхавацель, і гэтага, як бачыцца, не пазбегнуць, бо асноўнай складанасцю на дадзеным этапе ёсць стварэнне касцяку бацькоў, якія могуць даглядаць малых хаця б 1 раз на тыдзень, бо жадаючых проста прывесці дзіцё без няньства шмат, і выглядае на тое, што і іх трэба браць у справу, бо маленькае кола бацькоў-арганізатараў не гарантуе бесперабойнай працы садочка (хваробы, паездкі, праца з якой не сыйдзеш 2 разы на тыдзень))
- арэнда кватэры, а не дома, як хацелася б;
3. Малая колькасць дзяцей у групе;
4. Хатняя, нязмушаная атмасфера;
5. Максімальная ўцягнутасць бацькоў у справу садочка, што стварае псіхалагічны камфорт для дзетак;
Сыходзячы з п.2 выглядае на тое, што прыдзецца наймаць 1 выхавацеля, каб прыцягнуць яшчэ ахочых бацькоў з дзеткамі ў садочак. я думаю, што не больш за 2 сям'і (мне ў прыват, калі што, ужо 2 сям'і напісалаі, таму ім перавага, калі ў дзяўчат няма на прыкмеце нейкіх блізкіх сяброў). У любым разе мы маем пакуль толькі 4 сям'і, якія могуць даглядаць дзяцей хаця б раз на тыдзень, варта, каб іх было мінімум 5. Таму ВЕЛЬМІ шукаем ахвочую сям'ю, якая можа 1 (!!!) раз на тыдзень дзяжурыць.
Па грошах (сыходжу з 7 сямей, з якіх 5 дзяжураць, 2 не):
1. Кватрэра - 400+камуналка :7= 60 уе
2. Няня 1 - мяркуем 400-450 уе у месяц (ці не мала? падзяліцеся меркаваннем, калі ласка!) дзелім прапарцыянальна міжтымі хто працеу, а хто не. ТАму кошт не назаву, гэта трэ абмяркоўваць.
3. Ежа. я мяркую, што не больш за 50 уе з дзіцяці (не мала? я проста па сваёй дачцэ лічыла, яна мала есць)
4. Матэрыялы ля 10 уе.
Карацей, для сям'і, што дяжурыць выходзіць ля 150-160 уе, сям'і што не - больш, лае не больш 200 (шчэ залежыць ад колькасці дзетак, бо тады павялічваюцца выдаткі на ежу і матэрыялы)."
 
Сверху