Канцэрты беларускіх музыкаў за мяжой.

имя-как-имя

Well-known member
Так ясно,что легко не будет,если 3000едут на концерт из РБ...если есть возможность,можно выезжать раньше на день и на день позже возвращаться:)
Ключевое "если есть". А так пятница - рабочий день. И визы на три дня всего. Плюс ночевка лишняя. Короче, для тех, кто легких путей не ищет, варианты, безусловно, есть. Но хотелось бы, чтобы просто можно было спокойно купить билеты на нужную дату и не разрабатывать хитрых схем.
 

Симона-Таисия

созерцаю мир...
Кьяра, имя-как-имя, а маршрутки на Вильнюс есть? Например, на Польшу ездят (Минск-Белосток, Гродно-Белосток). Если таких нет на Литву, то попробуйте связаться с польскими и заказать такой рейс на Вильнюс. Маршрутки вне очереди проходят границу.
 

имя-как-имя

Well-known member
Симона-Таисия, ИМХО, проще на подсадку попроситься. Тем более что "туда" билеты есть.
 

Igra

БЫТИЕ
У рэйсавых. Турыстычныя могуць трапіць на чэргі з такой жа верагоднасцю, як машыны. Як ведаю...
Возможно,достоверно не знаю,но в Белосток точно организовывают такие поездки на один день на микроавтобусе и провозят без всякой очереди вообще и обратно без очереди даже обещают ваты вернуть...не ездила,но объявлений о такой услуге на онлайнере масса и стОит недорого...Насчет таких поездок в Вильнюс не знаю,но можно попробовать узнать.Вот собственно тоже самое пишут

на Польшу ездят (Минск-Белосток, Гродно-Белосток). Если таких нет на Литву, то попробуйте связаться с польскими и заказать такой рейс на Вильнюс. Маршрутки вне очереди проходят границу.


Но хотелось бы, чтобы просто можно было спокойно купить билеты на нужную дату и не разрабатывать хитрых схем.
Конечно,хотелось бы просто сесть и поехать:)Ну вот такое попадалово-сочувствую)
 

Nulka

Member
дзяўчаты, Сонцава перадае прывітанне, а таксама тое, што восб па гэтай спасылцы квіткі ёсць
http://rzd.ru/#dir=0|tfl=3|checkSea...2012|st1=ВИЛЬНЮС|code1=2400000|dt1=02.10.2012

а яшчэ яна напісала, што пы патрэбе купіць і перадасць. Зрэшты, яна сама ўвечары на форуме абяцала аб'явіцца

а так -- раю ўсё ж машынкай, а пасля ножкамі пешшу праз мяжу. :)
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Ну так і ёсьць... ножкамі))Да мяжы даехаў, там праз нашу мяжу перайшоў, да ліцьвінаў дайшой у іх адмеціўся і далей - па сваіх справах))

А ўвогуле, пастаю паслухаю, што тут людзі гавораць, бо калі я зьбярусь-такі на Беласточчыну, таксама магу ў такое становішча патрапіць.
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Кьяра, і на ранішні цягнік на 28-е ёсьць квіткі!

Солнцева, рада цябе бачыць))
 
Последнее редактирование:

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Ну і чаму квіткі на дарогу назад на цягнікі можна прадаваць, а на аўтобусы не (маўляў, купляйце на месцы па прыездзе) для мяне таксама загадка.
Кьяра, а гэта толькі на гэтыя даты ці ўвогуле? я проста з міжнароднымі аўтобуснымі перавозкамі не сутыкалася, але вось па РБ тая ж фігня можа быць. Напрыклад, з Нясьвіжа да Менска мне ў Менску не прадалі квіткі.
У Літве таксама так. З Каўнаса да Зарасая - калі ласка, а ўжо з Зарасая назад -не! Толькі непасрэдна ў касе Зарасая можна набыць квіток. (І толькі ў дзень адпраўленьня аўтобуса, але гэта, можа, таму, што горад маленькі?)

Солнцева, ёй на 28-е назад трэба))
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Поняла. В 6 утра плацкарт демократичный есть.
вось і адказ
І дзень, які можна правесці ў Вільні, кату пад хвост.
і я яе разумею)
Хаця вось цікава, чаму на ранішні цягнік ёсьць квіткі, а на вячэрні - не. Няўжо раскупілі ўсё??
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
что за пару часов перед поездом очень даже реально, так как бронь снимают.
У нас бронь 1 ці 2 сутак толькі. Таму калі хто забронькаў, але не выкупіў, то адказ ад іх будзе ўжо праз гэты самы час, а не перад адпраўленьнем цягніка.

Попробуй из Минска в Москву плацкарт купить на воскресенье.
Маёй маці як раз трэба на 4.11. да масквы квіток :( І няма :(
 
Сверху