Коронавирус Covid-19 - 10 часть

Разделим тему на глобальную (ковид в мире) и узкую (лечение, личный опыт)?


  • Всего проголосовало
    73
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

k_ja_ra

Well-known member
@GingerBread, дзе? Дзе такое даследаванне? Пакуль я бачыла толькі даследаванне аб лепшай ахове ў адхварэлых у параўнанні з проста вакцынаванымі. Што і лагічна, у прынцыпе.
 

lada

Well-known member
У моих родителей 61 и 69 BAU, очень мало, получается. Не болели, прививка была в августе, Спутник.
 

GingerBread

Well-known member
@GingerBread, дзе? Дзе такое даследаванне? Пакуль я бачыла толькі даследаванне аб лепшай ахове ў адхварэлых у параўнанні з проста вакцынаванымі.
а я сення чытала, што тыя хто хварэў ў легкай форме ня моцна абароненыя...

а вось дадзеныя па вакцынаваным краінам..
Однако, в отличие от ситуации годичной давности, соответствующего роста смертей не наблюдается. Зараженных реже госпитализируют, меньше людей оказывается на ИВЛ, меньше умирает, притом что вот уже почти два месяца в стране нет никаких ковидных ограничений.
 

k_ja_ra

Well-known member
а я сення чытала, што тыя хто хварэў ў легкай форме ня моцна абароненыя...
Я ў сваю чаргу бачыла адваротнае: хто вельмі цяжка адхварэў, у таго значыць імунітэт фіговы і значыць і АТ у яго будзе мала ці яны будуць кепска працаваць. Але гэта не даследаванні. Гэта бла-бла, меркаванні. Няма пакуль тут ніякіх уцямных вартых даверу даных. Можа праз 10-годдзі назапашыцца. Пакуль няма. Пытанне веры і перакананняў. Статыстыку па адхварэлых, як разумею, ніхто не вядзе. Нецікава і невыгадна.
 

GingerBread

Well-known member
Але гэта не даследаванні. Гэта бла-бла, меркаванні. Няма пакуль тут ніякіх уцямных вартых даверу даных. Можа праз 10-годдзі назапашыцца. Пакуль няма. Пытанне веры і перакананняў. Статыстыку па адхварэлых, як разумею, ніхто не вядзе. Нецікава і невыгадна.
па УЗБЧ мільёны вакцынаваных - болей чым дастаткова каб рабіць высновы..

для жыцця як да кароны, трэба 70 адсоткаў вакцынаваных ці вось-вось перахварэлых..
а вось-вось перахварэлыя у такой колькасці адпраўляюць зараз нашую медыцыну ў бездань..
 

Инна_2012

Well-known member
На маё ўяўленне, у нас мінімум палова насельніцтва ў той ці іншай форме адхварэла, і +-30% ужо вакцыніравана. Адкуль столькі хворых зноў??
мне кажется большинство из 30% вакцинированных - когда то переболели, а статистика других стран показывает что надо 80 % с антителами, у нас же пока около 50 получается. так что нам еще вариться и вариться во всем этом
 

k_ja_ra

Well-known member
@GingerBread, ну вось бяром прыватны выпадак, які ў апошніх постах прагучаў. Хвароба год таму - ат 219, вакцына 2 месяцы таму - ат 60-70. Не факт, што можна гэтыя лічбы экстрапаляваць на ўсе выпадкі, ці хаця б большасць. Але і сцвярджаць, што медыкаў загружаюць адхварэлыя непрышчэпленыя неяк занадта, пагадзіцеся.
 

k_ja_ra

Well-known member
мне кажется большинство из 30% вакцинированных - когда то переболели, а статистика других стран показывает что надо 80 % с антителами, у нас же пока около 50 получается. так что нам еще вариться и вариться во всем этом
Зноў жа, яшчэ не вечар. З лакдаўнамі таксама вірус прыціхаў і нават гаварылі, што і зусім сыйдзе. Але ж, як бачым, не сышоў. Вось і з вакцынацыяй пакуль невядома што будзе далей. Як бы штомесяц не давялося калоцца, каб вірус нібыта стрымліваць.
 

GingerBread

Well-known member
@GingerBread, ну вось бяром прыватны выпадак, які ў апошніх постах прагучаў. Хвароба год таму - ат 219, вакцына 2 месяцы таму - ат 60-70. Не факт, што можна гэтыя лічбы экстрапаляваць на ўсе выпадкі, ці хаця б большасць. Але і сцвярджаць, што медыкаў загружаюць адхварэлыя непрышчэпленыя неяк занадта, пагадзіцеся.
Так, прыватны выпадак нельга экстрапаляваць.
самі медыкі ў нас сцвяржаюць, што амаль няма невакцынаванных на штучнай вентыляцыі...

каб у нас была сапраўдная статыстыка па шпіталях - можна было б весці нейкую гаворку.. але яе няма, таму арэнтуемся на сусвет..
магчыма у свеце вось-вось перахварэўшых адносяць да вакцынаванных ( на колькі я ведаю можна пашпарт магчымасцяў атрымаць на нейкі час пасля хваробы)...
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
магчыма у свеце вось-вось перахварэўшых адносяць да вакцынаванных ( на колькі я ведаю можна пашпарт магчымасцяў атрымаць на нейкі час пасля хваробы)...
І не вось-вось. Пра літоўскі пашпарт магчымасьцяў
Второй путь – если человек переболел. Если он обращался при этом в поликлинику, информация об этом автоматически попадает в систему еsveikata. Срок действия – 210 дней со дня подтверждения болезни.
 

Инна_2012

Well-known member
каб у нас была сапраўдная статыстыка па шпіталях - можна было б весці нейкую гаворку.. але яе няма, таму арэнтуемся на сусвет..
у нас есть официальная статистика, что было 30% всех койко-мест отдано под ковид, через неделю 35%, еще через неделю 40%
 

Имбирь

Well-known member
Люди, а почему вы считаете, что вакцинированных у нас 30%, если даже оф цифры Минздрава - 20%?
 

ermilka

Well-known member
@GingerBread, ну вось бяром прыватны выпадак, які ў апошніх постах прагучаў. Хвароба год таму - ат 219, вакцына 2 месяцы таму - ат 60-70. Не факт, што можна гэтыя лічбы экстрапаляваць на ўсе выпадкі, ці хаця б большасць. Але і сцвярджаць, што медыкаў загружаюць адхварэлыя непрышчэпленыя неяк занадта, пагадзіцеся.
Тут тяжело что-то сравнить. У меня, например, через месяц после вакцинации анализ показал 467,71 BAU/мл или в единицах производителя теста что-то около 3300 чего-то там, ед/мл что-ли. Статистика по Спутнику, которую Соловей выкладывал, четко показывает, что чем старше человек, тем менее эффективна вакцина.
В моем окружении есть повторные случаи заболевания, но их не очень много. Все же прослеживается связь со сроками, болеют в основном те, кто болел в первую волну.
 

lada

Well-known member
а калі вакцынаваўся на колькі дзен пашпарт??
вот это очень интересный вопрос, сроки и что будет дальше
белорусский сертификат действует 12 месяцев с дня второй дозы, а потом, получается, всё?
а для поездок многие страны и вовсе признают сертификаты только 180 дней с дня второй дозы
 

GingerBread

Well-known member
вот это очень интересный вопрос, сроки и что будет дальше
белорусский сертификат действует 12 месяцев с дня второй дозы, а потом, получается, всё?
а для поездок многие страны и вовсе признают сертификаты только 180 дней с дня второй дозы
дальше ревакцинация...
 

k_ja_ra

Well-known member
Люди, а почему вы считаете, что вакцинированных у нас 30%, если даже оф цифры Минздрава - 20%?
Я бачыла лічбу 2900 тыс прышчэпленых. Літаральна ўчора ці што. У памяці засталося. Але магла і пераблытаць. Настойваць не буду.
 

ermilka

Well-known member
Люди, а почему вы считаете, что вакцинированных у нас 30%, если даже оф цифры Минздрава - 20%?
Ну а как мы все считаем проценты? По ашчушчэниям)) Ориентируемся на окружение. В минском офисе мужа умер сотрудник, 42 года, так ломанулись прививаться сомневающиеся, уже никто не смотрел Спутник или Файзер. Вот и плюсик к ощущению, что прививаются таки
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
а калі вакцынаваўся на колькі дзен пашпарт??
Увогуле тэрмін дзеяньня пашпарта -2 месяцы. Пасьля трэба абнаўляць. Канчатковага тэрміна дзеяньня для ванцынаваных там няма. Але я не выключаю такую верагоднасьць, што калі рэвакцынацыя стане такой жа абавязковай, як і першасная вакцынацыя, то калі ты яе не зробіш, перастанеш лічыцца вакцынаваным. І тэрмін дзеяньня пашпарта будзе адпаведна роўным тэрміну дзеяньня першага (цяперашняга) этапа вакцынацыі.
Дарэчы, раней перахварэўшым давалі толькі 180 дзён. Цяпер - 210. Паглядзім, мо і да 365 дойдзе) Калі не адменяць.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху