Коронавирус COVID-19 - 7 часть

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
@Karkusha, вот спасибо Вам за мнение с "другой" стороны так сказать
я кстати подумала, если работникам банка так уж неудобно в перчатках -- это вопрос к руководству. пусть отстаивают свою позицию и ты ды
а кто от чего чешется -- это его проблемы
Я тоже чешусь от людей без масок в поликлинике, например. Я и в доковидные времена посещала больницы и поликлиники в масках и бахилах. Я не понимаю, например, как народ прет в кабинет к врачу в грязных ботинках
 

Mahima

переименовалась:)
а кто от чего чешется -- это его проблемы
мне не показалось, что Катина делает это чужой проблемой.
З вясны працую ў пальчатках.
а раньше это не приходило в голову? Работа же и раньше была грязной?
І пасля каронавіруса я буду працягваць працаваць тут у пальчатках.
вот. А почему раньше не одевали?
И тут вот есть рациональное зерно - достаточно грязная работа.
А вот чтобы люди привыкли намертво к маскам - я не хочу. И тем более не хочу, чтобы это стало обязательным на уровне указаний со стороны властей. Как не хочу и никаких паспортов привитости с ограничениями в правах.
Понимаю, что это моя проблема:( И это удручает - что можно, оказывается, выдрессировать все, что угодно:( и довольно быстро. А мозг устроен так, что вставить в него мысль куда проще, чем вытащить ее потом из него или заменить другой.
 

Karkusha

Well-known member
а раньше это не приходило в голову? Работа же и раньше была грязной?
не прыходзіла. Бо якая ж гэта брудная? Рэгіструеш пашпарт, выдаеш наяўныя грошы. Я гэтым займаюся не так даўно, гэта дадатковы абавязак. Ну, непрыемна было. Часам вельмі. Але гэта не хімікі, якія працуюць у нас у пальчатках. Не прыборшчыкі. Не прыемшчыкі аўтакаталізатараў. Гэтая праца не лічыцца бруднай. Калі вясной на працы пачалі закупаць і выдаваць пальчаткі ў неабходнай колькасці, стала зразумела, што яны значна падвышаюць узровень камфорту.
Але ў нас і без масак не абслугоўваюць. Не з увядзення масачнага рэжыму, а з пачатку вясны. Бо гэта датычыцца бяспекі супрацоўнікаў. Мы выдаем маскі кліентам на ўваходзе. Каму гэта непрымальна-можна пайсці да канкурэнтаў, магчыма, там абслугоўваюць без маскі. Але, гледзячы на тое, што чэргі з раніцы стаяць яшчэ да адкрыцця пункта прыемкі, людзі неяк перажываюць гэта.
 

Karkusha

Well-known member
деньги, когда с ними работаешь постоянно - это очень грязно.
у нас праца з ффізічнымі асобамі-новы напрамак дзейнасці. Некалі даўно на прадпрыемстве была касір для выдачы зарплаты, яшчэ калі выдавалі зарплату наяўнымі. Але гэта было ўжо зусім даўно. Касіра асобнага не бралі, тыя, каму давялося тут працаваць, вучыліся на бухгалтараў і эканамістаў, імі ж і працавалі, паперкамі чыстымі гуляліся) Таму досведу такой працы не было. І думкі, што можна гэта рабіць у пальчатках-таксама. Проста адчуванне гэтай брыдкасці.
Хаця я нават не ведаю, што горш па адучваннях-грошы ці ўсе ж такі пашпарты, прычым ледзь не большасць
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху