Лицей БГУ. часть 2

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
а 4 группы па інглішу адмянілі?
а было что-то такое?
она ничего не сказала, отвечая на вопросы
меня даже удивило, что на лингв. профиль и еще куда-то сдавать можно только англ
короче все скуднеет и беднеет:( печаль
 

k_ja_ra

Well-known member
иностранный не на повышенном уровне
Вы пра які профіль?

меня даже удивило, что на лингв. профиль и еще куда-то сдавать можно только англ
короче все скуднеет и беднеет:( печаль
Так заўсёды ў ліцэі было. На лінгв.профілі профільныя гісторыя і англ мова. Англ, а не замежная. Вы з лінгвіст каледжам блытаеце, напэўна, і самім БДУ. Як вы ўступныя ў адзін клас па 5 розных мовах уяўляеце?

П.с. выкладанне блокамі - гэта надзвычайны відавочны плюс, а не мінус. Ну...калі ў школу не вяртацца, само сабой. А мяняць профіль - гэта ж не школа, дзе па сярэднім бале бяруць. Розныя ўступныя здаюцца, розныя конкурсы, розныя праграмы абсалютна ў профіляў. Дый месцы ў класах занятыя. Якія пераходы? Іх, калі і было ў гісторыі ліцэя, то літаральна пару штук: калі вызвалялася месца ў якім-небудзь класе, і людзі пры гэтым здавалі экзамены па профільных прадметах па-новай.
 
Последнее редактирование:

birch

Well-known member
Вообще говоря испокон веков в Лицее БГУ только английский есть подгруппа для неучивших их с нуля учат английскому. Вообще на английский идет 2 класса одновременно их превоначально тестируют по уровню и разбивают на 4 подгруппы. 1 группа - это скорее клуб англофилов :)))), вторая так которая учит по нормальным иностранным учебникам начиная с преинтермидиэт кажется, 3 более слабая, 4 это те кто с нуля.
Могу обрадовать что раньше учили хорошо, у меня одноклассница после немецкого в 4 группе сдала английский на МО на 5 и поступила. (5 - это было так давно что была 5 бальная система).
Еще пару лет назад все было точно так же. 2 класса - это классы примерно одного профиля их для инглиша перемешивают.
Уроки парами тоже были всегда - и это очень удобно особенно в старших классах когда надо не 7 разных предметов готовить на 3-4.
 

k_ja_ra

Well-known member
Еще пару лет назад все было точно так же. 2 класса - это классы примерно одного профиля их для инглиша перемешивают.
Першы раз чую. Клас дзеліцца на 2 групы, усё. Хіба што ў профільных англ, і тое не чула такога ні ад каго, і ў раскладзе не бачыла.
 

GingerBread

Well-known member
Першы раз чую. Клас дзеліцца на 2 групы, усё. Хіба што ў профільных англ, і тое не чула такога ні ад каго, і ў раскладзе не бачыла.
нічога сабе.. як ўсе пагаршаецца

на англ і фізкультуры былі па 2 классы заўсёды і 4 группы...
 

k_ja_ra

Well-known member
нічога сабе.. як ўсе пагаршаецца

на англ і фізкультуры былі па 2 классы заўсёды і 4 группы...
Зараз няма 2 аднолькавых класаў аднаго профіля (ну толькі біё). Як іх можна перамешваць?
І груп англа з нуля няма. Дзеці, у якіх англ не профіль, працягваюць вучыць тую ж мову, што вучылі раней.

На фізры ў адзін час па 2 класы, так. Але настаўнікі ў кожнага свае.
 

GingerBread

Well-known member
Зараз няма 2 аднолькавых класаў аднаго профіля (ну толькі біё). Як іх можна перамешваць?
І груп англа з нуля няма. Дзеці, у якіх англ не профіль, працягваюць вучыць тую ж мову, што вучылі раней.

На фізры ў адзін час па 2 класы, так. Але настаўнікі ў кожнага свае.
так аб'ядноўвалі напрыклад фіз-мат і рафікаў, і нават гіст і хім - у мой час.
2 классы ішлі на інгліш, але з іх рабілі 4 группы па ўзроўню ведаў..
 

birch

Well-known member
Так не одинаковые классы уж прям совсем перемешивались просто похожие. То есть не гумов с физ матами миксовали. Но например у нас рафики с фмами были соединены на английском и физре)) Химики с биологами.
 

k_ja_ra

Well-known member
Карацей, няма такога з англ. Мінімум тры гады.
2 групы на клас, плюс іншамоўцы асобна - гэтага цалкам хапае.
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
@birch, я не про уроки парами. Это плюс
Я про изучение части предметов в 10ом, а части в 11ом
 

k_ja_ra

Well-known member
Я про изучение части предметов в 10ом, а части в 11ом
абсалютная большасць ліцэістаў (я думаю, нават усе) толькі радуюцца магчымасці вучыць адначасова не 18 прадметаў, а хаця б 14. І ў тым ліку па гэта ідуць у ліцэй.
Вы першая ў маім сусвеце, хто бачыць у гэтым мінус.
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
@k_ja_ra, да мне вообще все равно. Не я ж поступаю
Мне просто интересно, чего делают, если больше не хочется в лиц учиться.
Чисто теоретически я поняла
 

birch

Well-known member
Да интересный вопрос. Как-то догоняют за лето наверное невыученный предмет.
 

Orlena

Active member
@k_ja_ra, да мне вообще все равно. Не я ж поступаю
Мне просто интересно, чего делают, если больше не хочется в лиц учиться.
Чисто теоретически я поняла
Нас директор гимназии отговаривала от поступления в Лицей, аргументируя тем, что вернуться можно максимум после первой четверти . Позже учебный план не позволит.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху