ў месцы "варушыцца" я не пра бацькоў пісала, а пра ўправу адукацыі.Мне сложно судить, как поступят другие родители. Если бы я была мамой ребенка, который поступал в гимназию, но ему не хватило баллов, и он ездит теперь в неудобную по расположению школу, а по прописке относится к той самой желанной гимназии - для меня бы вообще вопроса не стояло, шевелиться или нет. Шевелилась бы и гимназию шевелила до упора.
ну няпраўда ж твая. Як было 5 матэматыкі, так і засталося. Як былі 5 гадзін англійскай, так да 7 класа ўключна і засталіся. А далей можна іх памяняць на дадатковыя іншыя гадзіны. І гэта ў гімназіі гарантуецца, а ў школе - толькі можа быць, калі ўсе зоркі сыдуцца. Якая тут роўнасць?Отменены не результаты поступления, а часы в изучении математики и иностранного, которые отличали гимназии от школ.
з чаго раптам?Моя дочка радуется, есть шанс, что все кому расхотелось учиться, пойдут в школы по прописке.
7 па профільных і 6 сярэдні - норма для профільных класаў, якія існуюць у 10-11 класах. 8-9 - гэта "перадпрофілі" - там ніякіх норм пра балы няма.то есть к прописочным не будут применять 7 по профильным и 6 средний для предпрофилей ? Такие меры только к непрописочным?
я прам чакаю-чакаю, калі яны ўжо нарэшце здарацца. Адзінае, трэба глядзець, якіх настаўнікаў на якія класы з улікам гэтых профілей паставяць. У нас паралелі вялікія, асноўныя прадметы звычайна па два настаўнікі вядуць.Скажите-вопрос ко всем-а профили для вас благо или рано детям в 7 классе выбирать?