Школьная беседка - 13

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

MamaPoliny

Well-known member
Моя дочь выдала: мама, зачем в школах разделение на мальчиков и девочек, я б тоже попилила или постругала?!))))
 

Karkusha

Well-known member
Моя дочь выдала: мама, зачем в школах разделение на мальчиков и девочек, я б тоже попилила или постругала?!))))
Цалкам нармальнае пытанне. Мая летась, у 7 класе, нават спрабавала перавесціся да хлопцаў, каб пілаваць.
Па-першае, у гэтым узросце, моцна паўстае пытанне гендэрнага раздзялення, і цалкам лагічна, што дзяўчаты пытаюцца, чаму яны мусяць менавіта гатаваць і вышываць, а не майстраваць. І што хлопцам таксама не зашкодзіла б умець прышыць гузік і згатаваць сабе ежы, як і дзяўчынкам забіць цвік ці зрабіць нешта па дробязі па гаспадарцы.
А па-другое, у маёй ёсць схільнасці да майстравання- у яе гэта атрымліваецца, ёй гэта падабаецца, а пруткі гэтыя нават у рукі браць не хоча, бо вязаць, колькі не спрабавала вучыць, так і не атрымалася.

Таму цалкам слушнае пытанне ў дзяцей, я лічу. Яны малайчыны. Шкада, што школа ў Беларусі- такі закасцянелы арганізм, што такое пытанне акрамя страху, агрэсіі ці здзекаў больш нічога выклікаць не можа
 

BabuschkinHaus

Well-known member
Таму цалкам слушнае пытанне ў дзяцей, я лічу. Яны малайчыны. Шкада, што школа ў Беларусі- такі закасцянелы арганізм, што такое пытанне акрамя страху, агрэсіі ці здзекаў больш нічога выклікаць не можа
ай, ну. стоит и вправду Взрослым поднять этот вопрос. пока нет запроса - все будет оставаться. отличная идея! озвучу при случае в гимназии и не только.
 

Karkusha

Well-known member
ай, ну. стоит и вправду Взрослым поднять этот вопрос. пока нет запроса - все будет оставаться. отличная идея! озвучу при случае в гимназии и не только.
Насамрэч летась у іх нават цэлы месяц! мяняліся месцамі на трудах хлопцы і дзяўчаты. Якраз калі мая пайшла пытацца наконт пераходу да хлопцаў.
Але потым усё вярнулася.
 
  • Like
Реакции: Hild

Ellaga

Well-known member
Наши в 9 классе тоже менялись, но только на 2 урока. Моя в это время болела, очень расстроилась.
 

Coraline

Jones
У нас настал шестой школьный день :))) Раньше его почти не было, сейчас начался гемор. Расскажите мне - посещение же не обязательное, а по желанию? А то у нас началась обязаловка, и я на это пойтить не могу, но мне нужны аргументы.
 

юлиан

мама сыночков
У нас настал шестой школьный день :))) Раньше его почти не было, сейчас начался гемор. Расскажите мне - посещение же не обязательное, а по желанию? А то у нас началась обязаловка, и я на это пойтить не могу, но мне нужны аргументы.
Информация с сайта Минобра. Мне тоже пришлось с классной поделиться)
 

Вложения

  • изображение_viber_2021-09-13_12-29-56-564.jpg
    изображение_viber_2021-09-13_12-29-56-564.jpg
    79.7 KB · Просмотры: 107

Булочка

Well-known member
Я даже и не знала, что атласы могут выдавать, всегда покупали сами. Но у нас в школе и с учебниками все не очень, какие уже тут атласы :)
 
Ох, девочки, мне ваш хардангер уже в голове засел второй день)) Правда я его как прочла "фанданго", так и запомнила. Второй день напеваю "Скарамуш, Скарамуш, вил ю ду зе фанданго".
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху