Централизованное тестирование или ЦТ - часть 2

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

k_ja_ra

Well-known member
А мне цікава ўсё ж. З апошняга экза 21.05 да выдачы атэстатаў 20 дзён. Як яны збіраюцца іх выдаць, калі толькі цэ правяраюць ужо 3 тыдні+?
 

k_ja_ra

Well-known member
@k_ja_ra, РЦЭ ещё не проверили?! вручную чтоли проверяют...
Ну відаць, уручную. Ці ворагі перашкаджаюць праверыць


Так рцэ проверять никто не обещал
Чёй-та? Праверыць абяцалі. Цягам 2-3 тыдняў. Абяцалі ў журнал адзнак не ставіць
 

Solar

Well-known member
Проверить не проблема. Вот осмыслить)))
Думают, что делать, какие новые коэффициенты применить для усреднения
 

k_ja_ra

Well-known member
Восенню ж ужо пісалі дзеці з паасобных раёнаў. На падставе іх вынікаў, мяркую, і зрабілі пераводныя табліцы. Думаеце, уся краіна напісала горш, чым тыя раёны?
ды проста працуюць, як мокрае гарыць, гэта ж не бчб ганяць/садзіць...
 

Solar

Well-known member
У нас на форуме выборка заинтересованных детей и родителей. Вузы, репетиторы, РТ в каждый поток по два варианта. Очень много детей, которые не готовились ни к каким вузам и ЦТ. И они сейчас все написали этот пробный экзамен. Я думаю, картина весьма плачевная.
 

Ellaga

Well-known member
Девушки, подскажите, ваши дети на 3 этап РТ на два варианта записываются?
 

МОМ

Well-known member
Опыт РТ, считаю, у нее уже есть, знаний за это время она особо не приобретет. Нагнетать Я не хочу. Уж как будет.
 

k_ja_ra

Well-known member
У нас на форуме выборка заинтересованных детей и родителей. Вузы, репетиторы, РТ в каждый поток по два варианта. Очень много детей, которые не готовились ни к каким вузам и ЦТ. И они сейчас все написали этот пробный экзамен. Я думаю, картина весьма плачевная.
трохпавярховая сістэма ацэньвання (першасны бал -> тэставы бал па 100-бальнай шкале -> экзаменацыйны бал па 10-бальнай шкале) не проста так прыдумана. Як бы не пісалі дзеці, іх размажуць па 100-бальнай шкале, ды так, каб сярэдні бал +- 50 выйшаў. Значыць, цяпер на 50 балаў са 100 магчымых трэба будзе не тры заданні з 30 зрабіць, а 2. Вось і ўсё. Справа тэхнікі
так што ўсё нармальна будзе з карцінай. Дзеля таго ўсё і задумана

Міністр з тыдзень таму ўжо ж адрапартаваў аб неймаверных выніках у справе павышэння якасці адукацыі. Вы проста не ў тэме)

Девушки, подскажите, ваши дети на 3 этап РТ на два варианта записываются?
як гаварыла мая старэйшая, хадзіць на 2 варыянты мае сэнс толькі па мове. Астатняе - ўсё тое ж, толькі з іншымі лічбамі, сэнс?
 
Последнее редактирование:

Gluckspilz

Active member
Всем добрый вечер! Моя ходит 1 вариант пишет,а 2 ой находит в соцсетях,дома решает. А на английский 2 этап так и вовсе поленилась пойти,дома все сделала (без помощи гаджетов и конспектов,естественно), я ее по ответам проверила,примерный балл определили))
 

Gluckspilz

Active member
Мне кажется, на репетиционном ЦЭ очень многие списывали, подсказывали друг другу. По крайней мере у нас в БГПУ на математике так было . Одна надежда,что на самом ЦЭ этого не повторится. Иначе результаты будут такие же необъективные,как и на школьных экзаменах. Так там хоть оценка влияла только на аттестат,а тут ...Печально все это((
 

Ellaga

Well-known member
На РТ тоже можно списывать. А смысл?
На ЦТ совершенно другой контроль, чем на РТ.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху