Централизованное тестирование или ЦТ - часть 3

Orlena

Active member
Самое обнадеживающие в этой ситуации, что перед тем, как выдать результаты второго ЦЭ должны уже подумать.
 

biene

Well-known member
@Orlena, так возьмут прошлогоднюю таблицу , раз для русского/белорусского ее применили.
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
пересчитали . вместо 92 теперь 96
в личных кабинетах , говорят, поменялись баллы
 

Orlena

Active member
@Orlena, так возьмут прошлогоднюю таблицу , раз для русского/белорусского ее применили.
А отчитаются, что по поручению разработали новую, более простую систему. Только по радио озвучили.
 

GingerBread

Well-known member
Іншымі словамі, для тэстаў невысокай складанасці, дзе сярэдні бал і працэнт 100% вынікаў досыць высокі, гэтая сістэма ў прынцыпе не падыходзіць, правільна я разумею?


наколькі я разумею, такое ж. Бо 50 выніковых балаў па любым прадмеце маюць адпавядаць сярэдняму выніку набраных першасных балаў. Так гэта ўсё задумвалася.
Проста па мове сярэдні вынік сёлета аказаўся значна вышэй, чым мае быць, каб іхная методыка нармальна працавала.
Шчыра кажучы цікава б было пабачыць раскладку (ў % ну ці абсалютных лічбах), колькі дзяцей напісала на які першасны бал
так.
таму і на РТ і калібравалі шкалу, каб і сярэдняя і цяжкія.
але палезлі брудныя рукі
 

Darena

Счастливая!
у девочки знакомой было 35/80=47.. похоже так и осталось..
 
Последнее редактирование:

lada

Well-known member
всех поздравляю с обретёнными баллами!
но теперь объясните мне, чем это чревато? высокими проходными? почему сразу так было нельзя?)))
 

k_ja_ra

Well-known member
всех поздравляю с обретёнными баллами!
но теперь объясните мне, чем это чревато? высокими проходными? почему сразу так было нельзя?)))
Высокімі прахаднымі.
Чаму адразу не падкруцілі, калі ўбачылі, што нарабілася - таксама не разумею. Не думалі, што народзец забунтуе пасля апошніх 3 год.
Чытала на люстэрку артыкул Шрайбмана пра гэта. Дык пісаў, што каб галоўны яшчэ пару дзён не ўмяшаўся, мы б ужо поўным ходам глядзелі зараз прамыя эфіры пакаянных прамоў дзяцей-аўтараў постаў пра нізкія балы, што вінаватыя, маўляў, паддаліся правакацыям польскіх шпіёнаў. А так атрымалася выдатная нагода для папулізму. Якая самому галоўнаму нічым не пагражае, і толькі на руку.
Мы-расходны матэрыял, дзеці ў тым ліку.
Але хай гараць гарам. Дзеці задаволеныя - і гэта галоўнае зараз :)
 
Сверху