Детский офтальмолог - ЧАВО на первой странице

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

k_ja_ra

Well-known member
Раскажыце яшчэ, клск. Дзе вы купляеце лінзы?
Я купляла двойчы проста ў Золушцы, даўно ўжо, калі першы раз дачка спрабавала, тыя, якія назначыў кансультант. Яны былі прам там у оптыцы, на месцы, адразу прыйшлі, падабралі, купілі, прайшлі інструктаж па надзяванні.
Калі нядаўна зайшла ў адну з Золушак пакуль проста спытаць, што ды як, сказалі, што спачатку трэба падабраць лінзы, потым заказаць, каб іх прывезлі ў іх оптыку, бо на месцы іх няма, а ў лепшым выпадку на складзе - тады гэта будзе праз 3-4 дні, а ў горшым, калі на складзе няма - 1,5 месяца чакаць. Гэта пра месячныя астыгматычныя гаворка. Мякка кажучы, галаўны боль нейкі.
Бачыла ў інтэрнеце сайт оптыка бай. Там заказ анлайн, забіраць на Захарава. Але там опт - адразу упакоўка лінз. А калі купіць 2-4 штукі на паспрабаваць, то дзе?
 

AVVE

Well-known member
@k_ja_ra, я заказываю заранее линзы. Но для обучения купили одну линзу, которая у них уже была. На ней поучилась дочка надевать. И потом ее выбросили. А дома уже надела те, которые ей подходят
 

AVVE

Well-known member
А так есть определённая проблема купить сразу. Теперь я всегда заказываю заранее. Онлайн покупать не пробовала еще.
 

Караул

уплыла
@k_ja_ra, 2-4 однодневки? Я беру там, где их продают штуками. А заказываю упаковки, да
Штуками - ищите у себя на районе. У меня в медтехнике - оптике прямо в доме. Вы можете набрать в таблетка бай
dailies -4,0 и там список аптек, где поштучно

А 2х недельные в оптиках, к примеру. В точках, где линзы-очки, линзоматы
 
Последнее редактирование:

zavtra

Well-known member
Раскажыце яшчэ, клск. Дзе вы купляеце лінзы?
Я купляла двойчы проста ў Золушцы, даўно ўжо, калі першы раз дачка спрабавала, тыя, якія назначыў кансультант. Яны былі прам там у оптыцы, на месцы, адразу прыйшлі, падабралі, купілі, прайшлі інструктаж па надзяванні.
Калі нядаўна зайшла ў адну з Золушак пакуль проста спытаць, што ды як, сказалі, што спачатку трэба падабраць лінзы, потым заказаць, каб іх прывезлі ў іх оптыку, бо на месцы іх няма, а ў лепшым выпадку на складзе - тады гэта будзе праз 3-4 дні, а ў горшым, калі на складзе няма - 1,5 месяца чакаць. Гэта пра месячныя астыгматычныя гаворка. Мякка кажучы, галаўны боль нейкі.
Бачыла ў інтэрнеце сайт оптыка бай. Там заказ анлайн, забіраць на Захарава. Але там опт - адразу упакоўка лінз. А калі купіць 2-4 штукі на паспрабаваць, то дзе?
https://alba-optica.by/
я здесь покупаю, привозят домой, можно поштучно, оптом (6 штук) дешевле. Есть какая-то сумма, от которой доставка бесплатная
 

Kavita

Administrator
Команда форума
Админ
https://alba-optica.by/
я здесь покупаю, привозят домой, можно поштучно, оптом (6 штук) дешевле. Есть какая-то сумма, от которой доставка бесплатная
Вы не дошли до форумской темы озона ?
Голосом рыбки из рекламы av.by: линзы покупают там ))
Вот например https://www.ozon.ru/context/detail/id/179040649/?from=share_android
 
Последнее редактирование:

k_ja_ra

Well-known member
Яшчэ спытаюся.
Радыус крывізны.
Пішуць (у інтэрнетах), ні ў якім разе нельга падбіраць лінзы самастойна на падставе нядаўняга рацэпта на акуляры, напрыклад. Маўляў, мала што дыёптрыі могуць не супадаць, дык яшчэ ж радыус крывізны трэба вызначыць.
Ок. У нас (у Мінску) ёсць толькі два варыянты астыгматычных лінз, як разумею. Абодва маюць радыус крывізны 8.7. Я правільна разумею, што незалежна ад твайго радыуса табе ўсё адно назначаць 8,7, бо іншага проста няма ў прыродзе? Ці як? А раз так, тады выходзіць, што які сэнс у доктары? Ці я чагосьці не разумею?
Нескладана схадзіць да доктара ў прынцыпе. І каб не сумнявацца, мы б схадзілі. Вось толькі куды? НЗ, куды мы ходзім на абследаванні, напрыклад, лінзы не выпісвае. Прынамсі не выпісваў, калі мы раней пыталі. Золушка выпісвае тое, што ў яе ёсць, і пры ўмове заказа ў яе лінз. У адваротным выпадку рэцэпт не дае. Кола замыкаецца?
Ці ёсць яшчэ нейкія спецыяльныя клінікі, якія менавіта лінзы выпісваюць? Я заблыталася.
 

Караул

уплыла
Сейчас не знаю, я ходила со старшей 14 лет назад -)))) Тогда клиники (небольшие или кабинеты) давали консультацию с подбором только при условии покупки их линз (обычно на 1-3 месяца). То есть один кабинет предлагал alcon, второй топил только за Ciba vision. Ну смотрят на аппарате, подбирают, снимают, одевают, рассказывают. Я тогда сходила в 3(!) заведения. С кривизной разбиралась самостоятельно. В итоге брала то, что есть. 8,4 или 8,7
 

lakshmi

Well-known member

lakshmi

Well-known member
Раскажыце яшчэ, клск. Дзе вы купляеце лінзы?
Я купляла двойчы проста ў Золушцы, даўно ўжо, калі першы раз дачка спрабавала, тыя, якія назначыў кансультант. Яны былі прам там у оптыцы, на месцы, адразу прыйшлі, падабралі, купілі, прайшлі інструктаж па надзяванні.
Калі нядаўна зайшла ў адну з Золушак пакуль проста спытаць, што ды як, сказалі, што спачатку трэба падабраць лінзы, потым заказаць, каб іх прывезлі ў іх оптыку, бо на месцы іх няма, а ў лепшым выпадку на складзе - тады гэта будзе праз 3-4 дні, а ў горшым, калі на складзе няма - 1,5 месяца чакаць. Гэта пра месячныя астыгматычныя гаворка. Мякка кажучы, галаўны боль нейкі.
Бачыла ў інтэрнеце сайт оптыка бай. Там заказ анлайн, забіраць на Захарава. Але там опт - адразу упакоўка лінз. А калі купіць 2-4 штукі на паспрабаваць, то дзе?
Может астигматические линзы какие-то специфические и их продают только в оптиках. Но я обычные покупаю онлайн, доставка бесплатная, скидка уже постоянного покупателя и скидка от 6 штук. Оптик бай. Сравниваю по цене с другими, например с линз бай. Иногда линзы, жидкость и капли беру на разных сайтах
 

lakshmi

Well-known member
Яшчэ спытаюся.
Радыус крывізны.
Пішуць (у інтэрнетах), ні ў якім разе нельга падбіраць лінзы самастойна на падставе нядаўняга рацэпта на акуляры, напрыклад. Маўляў, мала што дыёптрыі могуць не супадаць, дык яшчэ ж радыус крывізны трэба вызначыць.
Ок. У нас (у Мінску) ёсць толькі два варыянты астыгматычных лінз, як разумею. Абодва маюць радыус крывізны 8.7. Я правільна разумею, што незалежна ад твайго радыуса табе ўсё адно назначаць 8,7, бо іншага проста няма ў прыродзе? Ці як? А раз так, тады выходзіць, што які сэнс у доктары? Ці я чагосьці не разумею?
Нескладана схадзіць да доктара ў прынцыпе. І каб не сумнявацца, мы б схадзілі. Вось толькі куды? НЗ, куды мы ходзім на абследаванні, напрыклад, лінзы не выпісвае. Прынамсі не выпісваў, калі мы раней пыталі. Золушка выпісвае тое, што ў яе ёсць, і пры ўмове заказа ў яе лінз. У адваротным выпадку рэцэпт не дае. Кола замыкаецца?
Ці ёсць яшчэ нейкія спецыяльныя клінікі, якія менавіта лінзы выпісваюць? Я заблыталася.
Мы были и в НЗ и в Вока, линзы там не подбирают. Рекомендовали именно в кабинеты с врачами, где продают линзы. Например, Золушка
 

Kavita

Administrator
Команда форума
Админ
Я сравнивала наши с озоном - цена была одинаковая
Я сравнила линзы Zavtra (у меня такие же) в Альбе и на Озоне: 59.4р и 39.76р. В корзине оптик.бай (раньше всегда брала там) они с учётом всех скидок 57.6р.
 

MamaPoliny

Well-known member
@k_ja_ra, если вашему ребёнку комфортно в теперешних линзах, не краснеют глаза, нет эффекта запотевания, мутности внешней картинки, не убегает линза со зрачка то и не заморачивайтесь с этой кривизной.
В принципе астигматических линз с другой кривизной может и не быть, там др.показателей хватает...и если вам подходят эти не перебирайте.
Астигматические линзы продают на тех же сайтах где и прочие и купить их можно без рецепта...НО если обычные покупают с просмотром минимум диоптрия, максимум кривизна...то в вашем случае еще и цилиндр с осью надо выбрать. Можете ориентироваться на данные предыдущей коробочки, кот.носили прежде.
Если вам хочется попробовать однодневные или с др.кривизной, как вариант при след. проверке в НЗ можно задать такой вопрос врачу, можно ли ребенку носить без коррекции линзы (обычные в смысле) или попробовать поносить, например в сезон лето. Очки кстати у вас с астигм. линзами?
 

k_ja_ra

Well-known member
@MamaPoliny, у дачкі няма цяперашніх лінз. У тым і рэч. Ёсць толькі няўдалы досвед спробы іх насіць некалькі год таму. Тыя старыя пакецікі ад лінз доўга валяліся, але ў выніку, відаць, мы іх выкінулі ўсё ж, бо не знайшла, як узялася шукаць. Але дакладна памятаю, што яны былі астыгматычныя месячныя. Паколькі астыгматычных і сёння толькі 2 віды ў Мінску, то метадам выключэння можна зразумець, якія былі ў нас. Прынамсі што да крывізны. І осі, здаецца, я памятаю, бо падбіралі з таго, што было ў наяўнасці, дый осі 175 няма ў прыродзе. У іх там крок 10.
Акуляры ў дачкі па рацэпце, як разумею. У рацэпце цыліндры з асямі пазначаныя. Значыць, з астыгматычнымі лінзамі? Я шчыра, без панятку. Заказалі ў оптыцы па рацэпце - забралі. А як яны іх робяць і якія там лінзы, я не ведаю...
Зараз дачка хоча паспрабаваць аднаднеўкі. Догляд месячных лінз, а таксама кантэйнераў і іншага выклікае ў нас абедзьвюх прыступ панікі і жаху пасля папярэдняга няўдалага досведу. Тым больш, што аднаднеўныя астыгматычныя, аказваецца, таксама ёсць. Проста не ў нашым балоце. Трэба з Масквы, як разумею, заказваць. Паколькі аднаднеўныя нам падбіраць адмаўляюцца, будзем падбіраць самі. Тым больш, як я цяпер ужо разумею, міф пра падбор кансультантамі лінз, якія трэба вось менавіта твайму воку, моцна перабольшаны. Па факце яны выбіраюць штосьці, што больш-менш можа падысці з таго, што ў іх оптыцы ёсць. А так я і сама магу...
 

AVVE

Well-known member
Я тоже не поняла, почему врач должен подбирать линзы, если у меня есть осмотр в Вока ребенка. И там все минусы указаны. Жаль, что рекомендуя в клинике обязательно начать носить линзы, врачи в клинике не выписывают на них рецепт. Какая-то странная ситуация. Я думала, что рецепт на очки подходит и для линз ((
 

lakshmi

Well-known member
Я тоже не поняла, почему врач должен подбирать линзы, если у меня есть осмотр в Вока ребенка. И там все минусы указаны. Жаль, что рекомендуя в клинике обязательно начать носить линзы, врачи в клинике не выписывают на них рецепт. Какая-то странная ситуация. Я думала, что рецепт на очки подходит и для линз ((
Там другие диоптрии
 

k_ja_ra

Well-known member
Я пакуль рыскала ў пошуках інфы па тэме лінз, натрапіла на старонку, дзе расказваецца, як адрозніваюцца дыёптрыі лінз і акуляраў і нават паказваецца, як +- можна разлічыць дыёптрыі. Гэта не рэкамендацыя падбіраць сабе лінзы самастойна, вядома ж. Але як дадатковая інфармацыя для роздуму можа прыдасца. Вось: https://linzacity.ru/info/articles/...y-na-ochki-i-kontaktnye-linzy-razlichayutsya/
 

AVVE

Well-known member
Там другие диоптрии
Так почему проводя комплексное обследование глаз ребенка, они не могут дать рецепт на другие диоптрии. Для меня это удивительно. Я никогда раньше не сталкивалась с линзами и честно говоря мне даже в голову не приходило, что надо два разных рецепта. Один на очки, второй на линзы. Спасибо, что вы здесь написали. Я ребёнку купила линзы по рецепту очков. Видимо несмотря на то, что платно проверяю зрение ребенку, я должна еще и знать сразу, что надо два рецепта. Я возмущена ))). В следующий раз при обследовании я задам этот вопрос
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху