Купить самый дешевый авиабилет -3

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Спадарства, нешта я туплю.
Пасьля вяртаньня зь якіх краін не патрэбная самаізаляцыя? На сайце мін.здароўя бачу толькі пералік краін чырвонай зоны. Калі вярнуўся з адной зь іх - сядзіш дома? Ці ёсьць нейкі іншы сьпіс?
 

Shokoladka

Well-known member
Спадарства, нешта я туплю.
Пасьля вяртаньня зь якіх краін не патрэбная самаізаляцыя? На сайце мін.здароўя бачу толькі пералік краін чырвонай зоны. Калі вярнуўся з адной зь іх - сядзіш дома? Ці ёсьць нейкі іншы сьпіс?
Вось спiс краiн http://minzdrav.gov.by/ru/dlya-belorusskikh-grazhdan/strany-krasnoy-zony.php

Пасля вяртання адтуль, трэба абавязкова 10 дзён самаiзаляцыi. Калi вашай краiны няма ў спiсе, значыцца самаiзалявацца ня трэба.
 

Shokoladka

Well-known member
@katia-ka, да, по сути, сейчас без самоизоляции по возвращению только Египет и ОАЭ. Сегодня добавили к этим 2 странам ещё 4 страны - Марокко, Азербайджан, Кыргызстан и Исландию, но толку. Лучше бы Турцию или Украину добавили.
 

olchikus

Отчаянная
У меня недавно знакомая ездила в Буковель, никакой карантин она не соблюдала по приезду..
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
У меня недавно знакомая ездила в Буковель, никакой карантин она не соблюдала по приезду..
Я на анлайнеры на форуме чытала, што турфірма сваім турыстам, якія зь імі аўтобусам у Букавель ездзілі, рабіла "камандыровачнае пасьведчаньне" і таму па вяртаньні ў іх не было самаізаляцыі.
А так, я вось хачу на пару дзён у Львоў. І калі вярнуцца ў пятніцу, то 5 наступных працоўных дней - у мінус
 

viqa

Well-known member
рабіла "камандыровачнае пасьведчаньне" і таму па вяртаньні ў іх не было самаізаляцыі.
с командировочным вирус не передается. найдена лучшая в мире вакцина.🤑
как это все надоело:cry:
 

Shokoladka

Well-known member
@viqa, вот-вот. А китайцы вообще по ходу хотят свой турбизнес проср*ть - не знаю, как надо хотеть в Китай, чтоб согласиться на мазок из ануса по приезду. Да пошли они, в то самое место, откуда мазки хотят брать
 

Mahima

переименовалась:)
По опыту многих и многих никто у нас никакой карантин после приезда не проверяет. Пох всем службам.
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
По опыту многих и многих никто у нас никакой карантин после приезда не проверяет. Пох всем службам.
Усе кажуць, што не правяраюць. Але адна справа пайсьці гуляць, а іншая - на працу. Ці гэта мае загоны?
 

viqa

Well-known member
Але адна справа пайсьці гуляць, а іншая - на працу.
если кто-то из колег ковид-паникер и узнает, что вы уезжали, может заложить.
типа по дороге на работу в набитом метро заразится тяжелее, чем где-то на курорте, где с людьми пересекаешься только в кафе/ресторане
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
если кто-то из колег ковид-паникер и узнает, что вы уезжали, может заложить.
типа по дороге на работу в набитом метро заразится тяжелее, чем где-то на курорте, где с людьми пересекаешься только в кафе/ресторане
Панікёраў хапае.
 

Mahima

переименовалась:)
если кто-то из колег ковид-паникер и узнает, что вы уезжали, может заложить.
это да. Плюс у нас на работе прямо указано, что по приезду карантин - и никаких. Только если никто не знал про отъезд. Прямо вот никто с работы.
 

BabuschkinHaus

Well-known member
есть телеграм канал "ну че народ погнали!". там можно брать всю текущую инфу по любому государству на въезд и выезд. сама не пользовалась, но муж говорит классный и удобный.
 

Mixalych

Member
Таксама рэкамендую беларускамоўны канал "Смак падарожжаў" у Тэлеграме які арыентаваны менавіта на беларусаў.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху