Лицей БГУ. часть 2

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

zavtra

Well-known member
Не спрадабалася, як дырэктар гэта агучыла. "Усяго 6%, і таму (таму!!) сёлета на некалькі спецыяльнасцей прыёму не будзе". Ды зусім жа не патаму! ёлкі палкі! А таму, што ўсё з ног на галаву перавярнулі, і экзамены паўсюль адначасова і аднолькавыя зрабілі.
а 6% ці 16 чалавек - гэта зусім нямала насамрэч. Бо з імавернасцю 99,9% гэта фізматінфы. Гэта пад іх, як па мне, і рабілася. Тыя ж матэматыкі і фізікі здаюць аднолькавыя іспыты. Аднолькавыя! А конкурс асобны. 16 чал - гэта амаль клас. 1 клас з 4-х. Хіба мала? Чаму ж гэта няўдалы досвед?
Хаця што ўжо цяпер...
Ещё не понятно, сначала будут экзамены или сначала подача заявлений. Если сначала экзамен, то, это хорошо, можно прикинуть шансы на какую специальность проходишь.
Но тогда, почему бы не сдавать три экзамена? Технически математику, информатику и физику в два дня не поставишь.
 

zavtra

Well-known member

k_ja_ra

Well-known member
Я не считаю это сумным. Это нормально. Реально оценивай свои шансы и сдавай экзамены. Отсеивает случайных людей.
Я зразумела) ваш дзіцёнак з першай катэгорыі, самаўпэўнены, то бок. Не выпадковы)
 

k_ja_ra

Well-known member
Ещё не понятно, сначала будут экзамены или сначала подача заявлений. Если сначала экзамен, то, это хорошо, можно прикинуть шансы на какую специальность проходишь.
Но тогда, почему бы не сдавать три экзамена? Технически математику, информатику и физику в два дня не поставишь.
Як жа незразумела? Вы ж нарматыўку пачытайце. Спачатку докі, само сабой. Потым іспыты. Алгарытм даўно прапісаны.

И ещё. Экзамены с 16 июня по 1 июля. Цт в то же время. Как?
Пры чым тут цт?
 

zavtra

Well-known member
Як жа незразумела? Вы ж нарматыўку пачытайце. Спачатку докі, само сабой. Потым іспыты. Алгарытм даўно прапісаны.


Пры чым тут цт?
Не дочитала, видимо.
Цт тоже в это время в тех же аудиториях?
 

k_ja_ra

Well-known member
@zavtra, кожны на сябе прымервае. Я прымерыла, і я за шанец для любога. Вы прымерылі - у вас выпадковыя людзі атрымаліся. Адсюль і атрымліваюцца асобы.
 

k_ja_ra

Well-known member
Не дочитала, видимо.
Цт тоже в это время в тех же аудиториях?
У якіх аўдыторыях? Рікз - не значыць фармат цт. Цт пішуць ва ўніверах 11класнікі. Уступныя ў ліцэі будуць пісаць 9класнікі ў ліцэях, куды падалі докі. Гэта ніяк не перасякаецца.
 

zavtra

Well-known member
Як жа незразумела? Вы ж нарматыўку пачытайце. Спачатку докі, само сабой. Потым іспыты. Алгарытм даўно прапісаны.


Пры чым тут цт?
А почему сначала доки? Написано, что с документами подают ведомость с оценками за экзамен.
 

zavtra

Well-known member
У якіх аўдыторыях? Рікз - не значыць фармат цт. Цт пішуць ва ўніверах 11класнікі. Уступныя ў ліцэі будуць пісаць 9класнікі ў ліцэях, куды падалі докі. Гэта ніяк не перасякаецца.
В лицей БГУ писали в университете, знаю.
 

k_ja_ra

Well-known member
@zavtra, я не кранаю ваша дзіця. Я пра яго нічога не ведаю. Я з вамі размаўляю. Вам адрасую вашы ж выказванні.
 

k_ja_ra

Well-known member
А почему сначала доки? Написано, что с документами подают ведомость с оценками за экзамен.
Дзе так напісана? Гэта ў жніўні так будзе. Калі раптам будзе дадтковы набор. Вось там можна павыбіраць, так. Тэарэтычна) Можа ў Жабінцы якой і будуць вольныя месцы.
 

zavtra

Well-known member
@zavtra, я не кранаю ваша дзіця. Я пра яго нічога не ведаю. Я з вамі размаўляю. Вам адрасую вашы ж выказванні.
Давайте вы больше не пишете предположений о том, каков мой ребенок, и мы забываем об этом.
 

zavtra

Well-known member
Дзе так напісана? Гэта ў жніўні так будзе. Калі раптам будзе дадтковы набор. Вось там можна павыбіраць, так. Тэарэтычна) Можа ў Жабінцы якой і будуць вольныя месцы.
Не хочу перечитывать, честно.
 

k_ja_ra

Well-known member
В лицей БГУ писали в университете, знаю.
А, вы пра гэта. Развядуць аўдыторыі ці дні. Дый паступаючых будзе заўважна меней. Гэта прыватны выпадак. Астатнія ліцэі на базе сваёй пішуць.

Давайте вы больше не пишете предположений о том, каков мой ребенок, и мы забываем об этом.
дамовіліся. А вы болей не ацэньваеце чужых дзяцей на прадмет слабасці, моцнасці, выпадковасці ці здатнасці. Мяне гэта вар'яцкі чапляе. Не меней чым вас за свайго. Ок?
 

k_ja_ra

Well-known member
Не хочу перечитывать, честно.
разумею. Тады паверце. Правілы ўсе тыя ж, што і былі. За выключэннем іншых тэрмінаў паступлення ў лбду і розных (цяпер аднолькавых) экзаменаў. А, ну і абмежавання станоўчага бала лікам 6. А так - падаў докі, напісаў 2 экзамены, паступіў/не паступіў. А калі раптам здарыцца недзе недабор (я сумняюся, але паглядзім, можа і праўда здарыцца), то тады на падставе 2 здадзеных экзаменаў таксама не надта павыбіраеш. Экзамены - і ёсць профіль.
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху