Общеобразовательные лицеи Беларуси - часть 2

k_ja_ra

Well-known member
@zavtra, то бок такі настаўнікі вінаватыя, што іх закралі? А гомельскія малайцы, таму яны існуюць?
Смех у залі...
 

k_ja_ra

Well-known member
@GingerBread, я ўсё ж лічу, што гэта розныя гісторыі: крычаў з жабінкай і 2 мінскія ліцэі. Зусім розныя.
 

GingerBread

Well-known member
@GingerBread, я ўсё ж лічу, што гэта розныя гісторыі: крычаў з жабінкай і 2 мінскія ліцэі. Зусім розныя.
Чаму Яны розныя? Здаецца там I Iнтернаты былI..
тыя ж Iспыты, дзецI што жадаюць нечага большага
 

k_ja_ra

Well-known member
Я смотрю, смеются те, чьих детей это не касается.
хі-хі, вось гэта ўжо дакладна пра вас) так што ўжо чыя б карова...

смех у залі з вашых мегавысноў, калі ахвяра сама вінаватая


Здаецца там I Iнтернаты былI..
менавіта. А дзяцей не было. Не маглі наскрабсці на набор. Што і зразумела. Каму трэба - у Магілёў паедзе. Каму тая Жабінка з Крычавам трэба. Не так многа ў нас, на жаль, у вёсках таленавітых і зацікаўленых дзяцей.
 

GingerBread

Well-known member
хі-хі, вось гэта ўжо дакладна пра вас) так што ўжо чыя б карова...

смех у залі з вашых мегавысноў, калі ахвяра сама вінаватая



менавіта. А дзяцей не было. Не маглі наскрабсці на набор. Што і зразумела. Каму трэба - у Магілёў паедзе. Каму тая Жабінка з Крычавам трэба. Не так многа ў нас, на жаль, у вёсках таленавітых і зацікаўленых дзяцей.
а што у магIЛеу усIх прымаюць?
чаму у раенах нельга быць лIцэю, так гэта на лБДУ Але ж усе роуна вышэй за школу. I можна профIль ЗрабIць
 

k_ja_ra

Well-known member
@GingerBread, я не хачу спрачацца. Бо дакладна нічога не ведаем ні я, ні вы. У Крычаве быў 4-ы Магілёўскі абласны ліцэй. 4-ы! Там не маглі набраць дзяцей: не то што конкурса не было, палова месцаў не запаўнялася. Я глядзела, калі яшчэ іх сайт быў у інтэрнеце, зараз ужо не знаходзіцца, толькі згадкі на розных інфармацыйных рэсурсах. Лагічна, што яго закрылі, па-мойму. Ці трэба было з танцамі з бубнам ездзіць па вёсках дзяцей туды зазываць? Не трэба нікому - і ладна, па мне. А тыя, каму трэба - маюць яшчэ тры ліцэіі. У Мінску іх зараз таксама 3 засталося. Дык параўнаць колькасці насельніцтва...
 

MamaPoliny

Well-known member
Лицей же в жабинке не закрывают пока, набор на след.год будет. Или там их несколько?
Лицей лицею еще и рознь. В Барановичах лицей есть. Известный факт, туда идут ради аттестата. Звезд олимпиад там нет, как и сильных учителей. Детей принимают без экзаменов в 8 класс с любыми баллами.
После 9 учащиеся формально сдают экзамены, чтобы пойти в 10. ( это со слов учителя там работающего, возьмут всех). У знакомой дочка окончила аттестат 9, физику сдала на 46 или 48, до 50 точно. Был шок для нее...мол как так.
У мамы работніцы дочка аттестат 10, готовилась на мед. Химию и биологию очень низко сдала...около 60. То первый год и не поступила никуда, а готовилась дома + репетиторы, в итоге в Гродно по целевому прошла.
 

zavtra

Well-known member
хі-хі, вось гэта ўжо дакладна пра вас) так што ўжо чыя б карова...

смех у залі з вашых мегавысноў, калі ахвяра сама вінаватая
А жертва кто?
Явно, что было предупреждение, условие и время для выполнения. Но не захотели.
 

k_ja_ra

Well-known member
у нашым выпадку настаўнікі, дзеці, бацькі. У Гомелі яны нейкія іншыя? Вы праўда так лічыце? Гомельскія рабілі сваю справу, а мінскія не? Я не разумею?
Явно, что было предупреждение, условие и время для выполнения. Но не захотели.
адкуль звесткі? падзяліцеся, калі вам вядома болей, чым астатнім
 

zavtra

Well-known member
адкуль звесткі? падзяліцеся, калі вам вядома болей, чым астатнім
Из этой темы хотя бы. Про прошлый год и угрозу закрытия, про незакрытые лицеи в других городах. Им пригрозили, что закроют, и до нового года о закрытии речи не было, ждали ответной реакции. Сложить дважды два.
 

zavtra

Well-known member
у нашым выпадку настаўнікі, дзеці, бацькі. У Гомелі яны нейкія іншыя? Вы праўда так лічыце? Гомельскія рабілі сваю справу, а мінскія не? Я не разумею?
Именно так. Дети и родители стали заложниками.
 

k_ja_ra

Well-known member
@zavtra, дык якія ўмовы былі выстаўленыя? што дакладна трэба было выканаць? Чым вінаватыя мінскія настаўнікі ў адрозненне ад гомельскіх? вы ж нешта маеце на ўвазе? ну дык пішыце, чё уж там.
тое, што быў шум яшчэ год таму, кажа толькі аб тым, што быў шум, не болей за тое.

Дети и родители стали заложниками.
ды ладна. а як жа разумныя дзеці, што ў школах застануцца? з гімназіямі, па-вашаму, так можна і правільна, а з ліцэямі не? Чаму? Таму што ваша дзіця ў гімназіі паспела, а ў ліцэі не? Ці як? Што ў вас там пра смех тых, каго гэта не тычыцца?
 

zavtra

Well-known member
@k_ja_ra, вопрос про условия нужно задать руководству лицеев.
Как видим, не всех лицеев это касается.
 

GingerBread

Well-known member
Трымаць малыя 10-11 без настануIкау патрэбнага узроуню - глупства I марнатрауства.
Лiцэi збIралi дзяцей I вучылI, Iншага не прыдумалi нIдзе…
 
Сверху