Школьная беседка-12

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Karkusha

Well-known member
вот!!!!
я про что:)
Пры тым, што практычна ўсе прадпрыемствы і фірмы і так здаюць ці вывозяць сваю макулатуру.
Але трэба ўзяць на працы 100 кг, загрузіць, прывезці, выгрузіць, каб- што? Каб навучыць дзяцей, што не трэба выкідаць паперу? Не, зусім не для гэтага. А потым, часцей за ўсё, вельмі хваляць дзетак з гэтымі 100 кг, і часам папракаюць тых, хто прынёс усяго 5 сваіх старых сшыткаў. І цукеркі дзеляць прапарцыйна прынесенаму ( у нас так было). Хаця больш адказны ў экалагічным плане ўсё ж такі той вучань, які прынёс свае старыя сшыткі, а не той, за якога бацькі прывезлі з працы шмат кг.
Цалкам добра і выдатна, калі ў школе ёсць кантэйнер, і дзецям нагадваюць, што дамашнюю паперу варта несці туды, а не выкідаць на сметнік.
Без падліку кілаграмаў за кожнага вучня, соцспаборніцтваў і астатніх цукерак з тортамі
 

MamaPoliny

Well-known member
А потым, часцей за ўсё, вельмі хваляць дзетак з гэтымі 100 кг, і часам папракаюць тых, хто прынёс усяго 5 сваіх старых сшыткаў. І цукеркі дзеляць прапарцыйна прынесенаму ( у нас так было).
Нее, у нас не так) за 4 года в новом классе никто не упрекает. Не сдаем и ладно. Просто в началке шла речь,что за 1 место классу подарят телик, поэтому кто мог очень включился в "соревнование".
 

Марфа Васильевна

зимофобка-летофилка
классным что-то дают за победу в этом соревновании вторсырья? не классу, а именно классному руководителю.
 

Tanyaa

Well-known member
Я учу ребенка делить мусор, дома есть коробочка для бумаги, пару кг за месяц набегает. Вообще не вижу проблемы отнести в школу, если нужно. Не около каждого дома есть контейнер, у нас есть все виды, но вот именно бумажный часто переполнен. У нас пишут про сбор макулатуры, но кто принес, кто нет не отслеживается и тем более никаких штрафных санкций к детям не применяется
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
аця больш адказны ў экалагічным плане ўсё ж такі той вучань, які прынёс свае старыя сшыткі, а не той, за якога бацькі прывезлі з працы шмат кг.
да. факт
при этом у нас еще от чего-то освобождали детей, родители которых приперли с работы тонны макулатуры.
 

Patricia

Well-known member
У меня реально старшеклассники в этом году спрашивали: почему у нас нет контейнера для пластика? Они покупают в столовой йогурты, творожки, воду, а тару потом выбрасывают в мусорку. Хотя готовы отнести в специальный контейнер
 

Patricia

Well-known member
На сайте рикз. Там один вариант. И мне кажется, там первые варианты - попроще
Там вообще самостоятельные варианты, не участвовавшие в РТ. Очень хорошо, что есть возможность бесплатно потренироваться. Можно детям в 10 классе показывать, мониторить, на что они способны, мотивировать к учебе
 

Zoryana

Well-known member
у нас как раз все ок. Но наблюдаю вокруг, что не везде так, как у нас.
Почитаешь наших форумчанок, так у всех всё ок - и с учителями везёт, и с макулатурой не напрягают особо и пр., пр., пр. Но недовольства - воз и маленькая тележка. И всё из пресловутых наблюдений что, "не везде так, как у нас" )))
 

Tanyaa

Well-known member
Почитаешь наших форумчанок, так у всех всё ок - и с учителями везёт, и с макулатурой не напрягают особо и пр., пр., пр. Но недовольства - воз и маленькая тележка. И всё из пресловутых наблюдений что, "не везде так, как у нас" )))
меня школа устраивает на 7 баллов из 10, может даже на 8, когда получилось отказаться от питания))). Но я такой человек, не ищу недостатки, стараюсь мыслить позитивно, что бы дочка пример с меня брала. Особенно в последнее время, без надежды никак
 

k_ja_ra

Well-known member
У меня реально старшеклассники в этом году спрашивали: почему у нас нет контейнера для пластика? Они покупают в столовой йогурты, творожки, воду, а тару потом выбрасывают в мусорку. Хотя готовы отнести в специальный контейнер
Вось!!!!! Ну нарэшце.
Дык пастаўце каля школы кантэйнер, і раз на тыдзень паміж справай нагадайце дзецям, што пластык і паперу не выкідвайце, а нясіце ў кантэйнер да школы, калі каля дома няма. Пад лесвіцай нельга захоўваць макулатуру! Тым больш у гардэробе! І адцягваць рэсурсы школы на збор смецця дзецьмі (дзецьмі!!! а не самой школай унутры бібліятэкі ці сталовай) - недапушчальна! Ну..па мне.
Але ў тым і рэч, што мэта - не экалогія. Мэта- ІБД і каб задзяўбліся. Вы праўда гэтага не бачыце і не разумееце??
 

Patricia

Well-known member
Я рэальна ўжо задзяўблася з вамі спрачацца. Таму пакінем ужо як ёсць. Нам адзін аднаго не зразумець. Усе людзі розныя)
 

k_ja_ra

Well-known member
Я рэальна ўжо задзяўблася з вамі спрачацца. Таму пакінем ужо як ёсць. Нам адзін аднаго не зразумець. Усе людзі розныя)
А вы не спрачайцеся, а пачуйце. Каб потым чарговы раз не пісаць ʼшто кепскага ў асобным зборы адходаў?ʼ
 

BabuschkinHaus

Well-known member
Почитаешь наших форумчанок, так у всех всё ок - и с учителями везёт, и с макулатурой не напрягают особо и пр., пр., пр. Но недовольства - воз и маленькая тележка. И всё из пресловутых наблюдений что, "не везде так, как у нас" )))
недовольство у меня исключительно к тем, кто переворачивают мои слова с ног на голову. в остальном я всем довольна.
 

Tanyaa

Well-known member
@k_ja_ra, может по санитарным нормам нельзя мусорные контейнеры ставить на территории школ, туда ж должна машина заезжать для загрузки мусора? Ну а так можно написать в мин образование с просьбой установить контейнеры. Напишите, почему этим должна заниматься Patricia?
 

Инна_2012

Well-known member
І адцягваць рэсурсы школы на збор смецця дзецьмі (дзецьмі!!! а не самой школай унутры бібліятэкі ці сталовай) - недапушчальна! Ну..па мне.
А как же "трудовое воспитание учащихся"?
Школа и этим обязана заниматься, да)
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху