Беларусь - Позитив

katia-ka

Kitoks Pasaulis
k_ja_ra, у тэму прозьвішчаў. Засяляліся ў гатэль у Варшаве і там было прамоўлена " нумар для пані Катажыны ...". Праз Х прачыталі :)

А аэрапорты я люблю. І мітусьню гэту перадпалётную, і час бавіць там.
Хаця ў Салоніках мы аднойчы таксама ледзь не спазьніліся на самалёт. Бо там нелагічны нейкі аэрапорт для мяне быў - пашпартны кантроль пасьля сек'юрыты і зоны дзьюці-фры. Ну і вопыта тады малавата было.
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
k_ja_ra, Катажына, так. Але ў напісаньні майго імя няма таго спалучэньня літар, якія даюць гэтае "ж". Проста палякі ідэнтыфіцыруюць Katsiaryna і пераводзяць гэта ў звыклае для сябе імя.
Італьянцы адразу пераходзяць на Каtia. Нават незнаёмыя людзі, у перапісцы.

Ха)) Запыталася ў літоўцаў. :) Таксама сказалі, што Х першая))
Для чысьціні эксперыменту трэба было б, канечне, запытацца ў чэха ці серба (ці з кім там у нас група моў адзіная?), але такіх знаёмых у мяне няма.
 
Последнее редактирование:

Mahima

переименовалась:)
Конечно, если взглянуть на карту мира — Америка — большая, а Беларусь — маленькая. Но, с другой стороны, если посмотреть на карту Белоруссии, то Америки там вообще нет!
:)))
 

k_ja_ra

Well-known member
Рядом с озером Литовка и одноименной деревней в Новогрудском районе находится, возможно, самая красивая в Беларуси автобусная остановка. Предприниматель Сергей Коваль, который строит по соседству дом, оформил ее по мотивам знаменитой поэмы Адама Мицкевича «Гражина».

Литовка находится всего в 2,5 км от районного центра и горожане массово приезжают сюда в выходные. Задерживаются посмотреть на остановку и туристические автобусы...

На инициативу предпринимателя обратили внимание и местные власти. В июне именно здесь, на берегах Литовки, проходил районный День молодежи, а остановка стала импровизированной сценой.


ozero_litovka_ostanovka_3.jpg
 

k_ja_ra

Well-known member
Happy, ужо які раз сустракаю выкладзеныя на сямействе карцінкі з аднакласнікаў, якія ў мяне чамусьсці не бачныя. Бачу толькі тэкст у рамцы: Фотографія находітся на сайте Однокласснікі.
Гэта толькі ў мяне так?
 

Вложения

  • 123456.png
    123456.png
    52.4 KB · Просмотры: 32

Happy

Я такая скорая на помощь
Команда форума
Админ
k_ja_ra,интересно. И не там брала. И видна у меня. Но пропустила через Радикал. Любуйтесь)
 

Берта

В стране чудес....
Ночы ў гэтым месцы ўнікальна цёмныя, а туманныя ранкі проста фантастычныя.
У тую ноч неба ззяла ўсімі колерамі вясёлкі: аранжавыя колеры — засветка ад Мёраў і Наваполацка, фіялетавыя адценні — слабае палярнае ззянне, якое працягвалася ўсю ноч, зялёная пляма — досыць яркае атмасфернае свячэнне на вялікай вышыні.
І канечне ж, арка яркага Млечнага Шляху. (с)
Таму, хто любіць прыроду.
ФОТАПАДАРОЖЖА: НОЧ І РАНІЦА НА БАЛОЦЕ ЕЛЬНЯ http://bahna.land/2015/09/07/foto-elnia/
 

Kitsa

Active member
Август на Нарочи
[/URL
 
Последнее редактирование:

Happy

Я такая скорая на помощь
Команда форума
Админ
Kitsa,уменьшите, пожалуйста, картинку!
 

имя-как-имя

Well-known member
Катерина, здорово. И хорошо, что местные власти не только не против, но и заинтересованы.
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Юлллса, у працяг тэмы :)
50 гадоў і 50 віншаванняў
Ну а павіншаваць Лявона сёньня мог любы жадаючы, які выпадкова апынуўся ў патрэбным месцы ў патрэбны час :)
 

Вложения

  • сентябрь 2015 007.jpg
    сентябрь 2015 007.jpg
    327.4 KB · Просмотры: 26
Сверху