Беларусь - Позитив

Valdemar

скромный мальчег
при чем тут Отпуск?
хотя, если вы там будете обсуждать, как провести отпуск в дукоре или дудутках...)

...вместо Турции или Греции или Египта или Испании и т.д.
Приду поржать. :)))
 

k_ja_ra

Well-known member
З'ездзілі і мы ў Дукорскі маёнтак.
Вельмі прыемнае месца. Людзей мала (прынамсі пакуль), месца многа, і многа рознага разнастайнага, на любы густ, што называецца. Хочаш парк, хочаш човен з катамаранам, хочаш перакулены дом, хочаш паляна казак з домікамі, фігуркамі казачных персанажаў і арэлямі, хочаш вяровачны гародак, хочаш лукі з арбалетамі, хочаш страўсы з казлянятамі, хочаш прагулкі на конях, хочаш дзень народзінаў спраўляй (арэндуецца дамок з палянай каля яе, там сёння якраз дзіцячае свята ладзілі, зручна). Вялікі плюс - усе забаўлянкі ў цяньку, пад густымі дрэвамі, для лета - актуальны момант.
Карчма сёння была на спецабслугоўванні (нейкіх расіян прывезлі), але на вуліцы быў арганізаваны "бар": шашлыкі, каўбаскі, маладая бульба, салаты, напоі, печыва рознае і г.д., у паходным пластыкавым посудзе ўсё гэта. А пад дрэвамі ў цяньку сталы з лавамі - ідзі еш, сядзі, адпачывай. З улікам сённяшняга надвор'я гэта быў проста шыкоўны варыянт.
Прабылі цэлы дзень. Задаволеныя і стомленыя.)

Заўтра, калі хто аматар фэстаў, конкурсаў, музыкі і дзвіжухі, будзе акурат яно. З праграмай можна азнаёміцца тут: http://www.gk-agroproduct.by/maentak/

п.с. Женщина дождя, прыемна было сустрэцца і пабачыцца.:)
 

Вложения

  • SAM_1212.JPG
    SAM_1212.JPG
    222.4 KB · Просмотры: 78
  • SAM_1213.JPG
    SAM_1213.JPG
    173.4 KB · Просмотры: 73
  • SAM_1224.JPG
    SAM_1224.JPG
    242.5 KB · Просмотры: 75
  • SAM_1263.JPG
    SAM_1263.JPG
    95.9 KB · Просмотры: 92
  • SAM_1268.JPG
    SAM_1268.JPG
    229.2 KB · Просмотры: 53

k_ja_ra

Well-known member
имя-как-имя, нібыта з 10, але на справе пускаюць і малодшых, калі бацькі будуць ці следам па вяроўках за імі ісці, ці з зямлі за імі сачыць і дапамагаць крыху.
 

Mahima

переименовалась:)
Транслитерация в метро меня изумляет до сих пор. Цель ее мне непонятна. Как первый ы
вариант-вместо русского-она была бы к месту. Как второй-непонятна. Иностранцам не легче от нее никак.
Так и в папорте делать белтрусской латиницей второй вариант написанния мне странно.
То, что иносттранцы не могут прочитать фамилии-их проблема и вообще нормальноеявление.
 

k_ja_ra

Well-known member
Вось яшчэ пра Дукорскі маёнтак разгорнуты артыкул, і пра гісторыю і пра сучаснасць :) http://news.tut.by/society/454649.html
Славутае месца.)
Тамтэйшы дуб жаданняў у 4 абхваты, па адчуваннях, проста прасякнуты гэтай энергетыкай. Такая моц стаіць... Сведка нашай гісторыі...
 

k_ja_ra

Well-known member
Белорусская почтовая марка "Слуцкие пояса" вошла в десятку лучших в мире.

Художественная почтовая марка изготовлена в виде равнобедренного треугольника. Продукция напечатана листами, состоящими из пяти марок. Их необычное расположение в виде "тет-беша", когда каждая марка находится в перевернутом положении относительно другой, позволили создать оригинальный "почтовый пояс". Дизайн разработала Елена Медведь.

Беларусь участвует ежегодно в данном конкурсе. В 2007 году – 10-е место, блок "200 лет со дня рождения Наполеона Орды"; в 2013 году – 7-е место, блок "850-летие создания Креста Евфросинии Полоцкой".


 

k_ja_ra

Well-known member
Минские школьники привезли три медали с международной олимпиады по биологии.

Беларусь традиционно отправляет на IBO четырех финалистов Республиканской олимпиады по биологии, набравших максимальный рейтинг на отборочном туре. В этом году нашу страну представляли Дмитрий Потуремский, Денис Пасанен и Денис Яроцкий – ученики Лицея БГУ, и Сергей Янушкевич – выпускник гимназии № 1 имени Ф. Скорины.
По итогам недельных состязаний трое из четырех молодых биологов увезли домой медали: Сергей Янушкевич – серебро, Дмитрий Потуремский и Денис Яроцкий – бронзу...

IBO 2015 в этот раз проходила во втором по величине городе Дании – Орхусе с 12 по 19 июля и собрала 239 участников из 61 страны...
 

имя-как-имя

Well-known member
Красавцы :)
bio-school.jpg
 

juniko

self-made woman
Минские школьники привезли три медали с международной олимпиады по биологии.
Остальные и на других олимпиадах отличились.
По математике 3 медали - Три бронзы.
Физика 5 медалей- одно золото, одно серебро, три бронзы.
 

k_ja_ra

Well-known member
на сайце напісана, што фота (дакладна "фотосессія самостоятельно") платна
Jahenka, ух ты. Я і не бачыла такога.
Я думаю, тут гаворка пра прафесійныя фотасесіі. Вяселлі там, яшчэ што. Калі народ наўмысна дзеля іх і прыязджае.
А шэраговыя наведвальнікі з шэраговымі камерамі...
Карацей, мы фатаграфавалі, заўваг не атрымлівалі. Каля дамка перакуленага, на вачах супрацоўніцы маёнтка калі што, фатаграфаваўся кожны першы. Ніхто слова не сказаў.

Каля вяровачнага гарадка таксама ўсе з камерамі. І таксама на вачах супрацоўнікаў. І ні слова супраць.
 

Jahenka

влюбленная в мир
І ўвогуле, дзе і хто ў вас іх, прозвішчы, чытае/прамаўляе? У мяне, колькі не езджу, іх толькі глядзяць. Ні разу ніхто ўголас не чытаў.
маю знаемую абвяшчалі у аэрапорце - на пасадку клікалі хутчэй, дык яна пакуль пазнала сябе - ледзь не спазнілася. Я цепер уважліва прыслухоўваюся на ўсялякі выпадак :)))
 
Сверху