Централизованное тестирование или ЦТ - часть 2

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

GingerBread

Well-known member
Почему бы не сделать 100% заданий - это 100 баллов - ну тогда нельзя будет "поиграться" с процентом выполнения от 1 до 99
Да и сразу стал бы понятен уровень знаний . Цель то не в этом)
таму што адзнакі нармалізуюць...каб было стандартнае нармальнае размеркаванне. то бок колькі двояк столькі і выдатнікаў.. што у жыцці ня так.
 

Лапа

Well-known member
Я тупая, но мне не понятно, зачем что-то нормализовать и прочие финты ушами. Составьте тест с максимумом 100 баллов. Сделайте задания так, чтоб они имели разную цену. Набрал 100 баллов - молодец. Набрал 50 - все твои 50. К чему эти прыжки с переворотом
 

GingerBread

Well-known member
Я тупая, но мне не понятно, зачем что-то нормализовать и прочие финты ушами. Составьте тест с максимумом 100 баллов. Сделайте задания так, чтоб они имели разную цену. Набрал 100 баллов - молодец. Набрал 50 - все твои 50. К чему эти прыжки с переворотом
нармаізуюць, каб вага кожнага была роўнай.
але ж аттэстат не нармалізуюць. і чаму вага мовы і матэматыкі павінна быць роўнай таксама не зразумела...
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
типа того

будет стоить, но меньше чем уникальное


вы ж заранее не знаете какое задание уникальное, а какое - сделают все

Цяпер у кожнага задання ёсць цана - 1 ці 2 балы, загадзя вядомыя (пагугліце ’первичные баллы") Потым набраныя за кожнае асобнае заданне балы падсумоўваюцца.
аааа, т.е. заранее известно, что задание стоит 2 балла? и что максимум будет только 62? (например)??
или все-таки эти максимум 62 -- это уже в зависимости от того как напишут сдающие?

если зависит от того, как напишут сдающие, то получается, что не каждое задание четко стоит 1 балл или 2 балла
 

k_ja_ra

Well-known member
заранее известно, что задание стоит 2 балла? и что максимум будет только 62?
Так. Але гэтыя 62 будуць пераведзены ў 100 балаў. То бок вы зрабілі ўсё правільна і атрымалі за гэта 100 балаў на цт.

если зависит от того, как напишут сдающие, то получается, что не каждое задание четко стоит 1 балл или 2 балла
Не, незалежна ад іншых за свае зробленыя заданні МВ атрымае 53 першасных бала. Але залежна ад іншых яны могуць пераўтварыцца ў 83, 80, 85 балаў выніковых у 100 бальнай сістэме. Разумееце?
 
Последнее редактирование:

k_ja_ra

Well-known member
Таму што
ну примерно понятно
непонятно только зачем делать максимальный первичный балл 62:):):):):
ну не логично
А колькі рабіць? 100?
Колькасць заданняў 30. Ёсць заданні прасцей -1 бал, складаней - 2 балы. Які кошт заданням даваць, каб сума абавязкова 100 была? 1, 3278 бала?
Нашто? Ці рабіць 25 заданняў па 4 балы? Ці 100 заданняў па балу? Ці як так пад 100 падагнаць, а галоўнае - нашто?
 

Лапа

Well-known member
Таму што

А колькі рабіць? 100?
Колькасць заданняў 30. Ёсць заданні прасцей -1 бал, складаней - 2 балы. Які кошт заданням даваць, каб сума абавязкова 100 была? 1, 3278 бала?
Нашто? Ці рабіць 25 заданняў па 4 балы? Ці 100 заданняў па балу? Ці як так пад 100 падагнаць, а галоўнае - нашто?
Делаешь 25 заданий по 1 баллу, 10 по 2 балла, еще 10 по 3 балла ну и т.д.
 

k_ja_ra

Well-known member
Я тупая, но мне не понятно, зачем что-то нормализовать и прочие финты ушами. Составьте тест с максимумом 100 баллов. Сделайте задания так, чтоб они имели разную цену. Набрал 100 баллов - молодец. Набрал 50 - все твои 50. К чему эти прыжки с переворотом
Трэба, каб сярэдні бал быў не 20 як раней, а 50, адсюль і фінты. А то ж чаму тады ў школах вучаць...

У Чэхіі і Славакіі ёсць незалежныя тэсты па розных прадметах, ціпа ЦТ, умоўна. Там увогуле такая сістэма: дзеці пішуць, цана заданняў 1 бал. А потым залежна ад напісання іншых ты атрымліваеш вынік у %. 67 % значыць, што ты напісаў лепей, чым 67% дзяцей, якія пісалі ў адзін з табой дзень. 32% - лепей чым 32%.
Прыкольная сістэма)
 

Anelak

Active member
Т.е. если набрал 62-получил 100, а вот если набрал 31 это не 50, и 45 -не 75. Т.е. прямой пропорциональной зависимости нет? Ну в принципе отклонения там небольшие, в примере, из пропорции получается 85, а есть 83. Не знала о таком.
 
Последнее редактирование:

k_ja_ra

Well-known member
Т.е. если набрал 62-получил 100, а вот если набрал 31 это не 50, и 45 -не 75. Т.е. прямой пропорциональной зависимости нет? Ну в принципе отклонения там небольшие, в примере, из пропорции получается 85, а есть 83. Но для чего это сделано интересно?
Для чаго - вышэй пісала. Для справаздачы. Залежнасць не прамапрапарцыянальная, вельмі нават не прама. Паглядзіце 10 першасных, напр, чаму роўныя. Ці 5.
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
@k_ja_ra, я почему-то думала, что у нас такая система, как в чехии/Словакии
Мне она более понятна
Я как-то сама писала такие тесты без стоимости заданий. А балл получался в зависимости от того сколько правильных ответов
А в нашей системе первичный балл от этого не зависит, а итоговый получается, что зависит
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
@ТиЛи, там першасныя балы вылічваюцца па такім прынцыпе (ці вылічвалася так у той год, калі мой здаваў): заданьні А мелі 1 бал, В -2 бала. Часткова выкананае 0.5(??) бала. Вось калі правільна адказаць на ўсё, то гэты першасны бал складзе колькасьць А*1 + колькасьць В*2
-----
Колькі (1 ці 2) за якое заданьне - прыведзена мною умоўна. Можа там усе заданьні маюць 1 бал, ад прадмета мо залежыць. Але гэты першасны бал залежыць ад самой колькасьці заданьняў, памножаных на тое, колькі важыць верны адказ (1 ці 2 бала)
 

Инна_2012

Well-known member
Ну в принципе отклонения там небольшие
ой, с низким первичным баллом очень большие отклонения.
Т.е. если набрал 62-получил 100, а вот если набрал 31 это не 50, и 45 -не 75.
да, заранее вы знаете максимальный первичный балл. А вот шкалу перевода - нет)
Для ЦЭ правда уже опубликовали шкалу перевода, но не удивлюсь если окажется что это "предварительная шкала, окончательная после экзамена")))
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
Дзе? Вы не блытаеце гэта са шкалой перавода 100 балаў у школьныя адзнакі?
ой
так по ЦЭ будет первичный балл, потом бал ЦЭ (по шкале) и потом еще школьный балл по другой шкале?
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху