Централизованное тестирование или ЦТ - часть 2

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

k_ja_ra

Well-known member
так шкала бы и не менялась, если бы не предыдущие мероприятия, это очевидно
Шкала мяняецца штогод па факце напісання цт. Яна не сцвярджаецца загадзя на гады. У гэтым сутнасць гэтай методыкі
Калі што, я не гавару, што яна добрая. Якраз не. Проста кажу, што ў дадзеным выпадку не ў ёй рэч. І ніхто там не налажаў. Так сапраўды выйшла таму што працэнт добра напісаных работ зашкаліў.
Людзі проста не разумеюць, таму і прэтэнзіі да шкалы. І амаль ніхто, ніхто ў сацсетках не бачыць і не скардзіцца на асноўную прычыну - спісванні і аблегчанне. Не было б гэтага, усё было б +- як і раней
 

k_ja_ra

Well-known member
Выше k_ja_ra написала алгоритм, как снижались баллы- они просто придумали на ходу эту так называемую "методику"
Гэты алгарытм робіць машына. Нічога яны не прыдумвалі.
Мяркую, у пт яны ўсё гэта ўбачылі. Жахнуліся. Узялі паўзу вырашаючы, што рабіць (таму з’явіўся аўторак 30.05). Але зверху сказалі - пофіг, выгружай.
І паняслося.
Тэарэтычна так, маглі на хаду падкруціць. Але чамусьці на гэта не пайшлі...
У мяне ўвогуле тэрыя змовы. Хочуць загубіць яны цт. І вярнуцца да такіх прыемных экзаў, каб ’бачыць чалавека’.
Прычым выключна па ’просьбах ветэранаў’. Глеба ўжо гатовая. Па сцэнары гімназій...
 

biene

Well-known member
Так они своими действиями на проведении цэ сломали всю систему, она рассчитана на честные результаты. И на ходу придумали что придумали. И конечно у всех вопросы. Большинство понимает причину этого всего, но никто же не признается , вот и слушаем всю эту их ахинею 3-й день подряд.
 

biene

Well-known member
Я не верю, что все рузультаты как они есть сейчас машина посчитала, все равно должны были быть какие-то +- туда сюда, она там вообще наверное черте что насчитала и они уже начали придумывать , что оставляем на месте, что прибавляем.
 

biene

Well-known member
У мяне ўвогуое тэрыя змовы. Хочуць загубіць яны цт. І вярнуцца да такіх прыемных экзаў, каб ’бачыць чалавека’.
ну да, и к 5-тибалльной системе оценивания и вообще назад в ссср
 

k_ja_ra

Well-known member
А то ездзяць потым, падаюць гэтыя цт у польшчы ўсякія. Фігвам. Ідзіце падайце ўнутраныя экзамены...

Дай бог памыляцца і хай усё наладзіцца...
 

k_ja_ra

Well-known member
Я не верю, что все рузультаты как они есть сейчас машина посчитала, все равно должны были быть какие-то +- туда сюда, она там вообще наверное черте что насчитала и они уже начали придумывать , что оставляем на месте, что прибавляем.
Я думаю там машына пасля 74/80 ў мінусы сышла))))
Бо не чакала такіх вынікаў)

Ясна, што мы не ведаем як было. Але калі гэта сапраўды яны спецом селі і ўручную па мінус 14 балаў за адну памылку знялі, то я проста не разумею сэнса гэтага. Асабліва зняць па мінус 10 сярэднякам, якіх бальшыня. Гэта ўжо дыверсія проста...адкрытая. з прадказальнымі наступствамі...
 

МОлька

Well-known member
Ды не ж!
Тая самая методыка. Я ўжо пятую старонку пра гэта пішу
І я того же мнения. И про то, что люди не понимают и жалуются вообще не на то. То, на что жалуется большинство, работает как задумано. Такой ответ все и получат.
 

ermilka

Well-known member
Блін, не ў шкале праблема! А ў спісваннях і аблегчаных тэкстах. Пры такіх умовах ты ці пан ці прапаў. Ці пішаш на 100, ці губляеш столькі, што ўжо не дагнаць.
Вот! В том, что произошло на ЦЭ в этом году прямая вина т.н. министра. И даже не директора РИКЗ. Система РИКЗ сработала так, как должна была и как раньше работала. Поэтому и собирают комиссию из математиков, информатиков, профессоров биологии, филологии, уборщиц и озеленителей. Потому что надо найти козла отпущения. А уж какой козел решил упростить, подогнать, причесать, украсить да еще подключил к этому делу провинциальных училок, которых дрючили за доставку детей, паспорта. правильно розданные варианты, форму одежды и прочую муть, но забыли разъяснить смысл и последствия происходящего , я думаю тут объсянять не надо
 

k_ja_ra

Well-known member
я про бонусы и про то, что первичный равен тестовому
Гэтыя ’бонусы’ для тых, хто не разумее, і хто, як яны думаюць, адразу гэту лухту ’з’есць’, калі чорнае назваць белым.
І первічны не роўны тэставаму! А гэта шкала пераводу такая атрымалася, бо паўкраіны на 75+ напісала.
Напісалі б 5% на 75+ усё б было, як усе любяць, а менавіта +10 балаў у сярэднім да першаснага.
Каб людзі хоць троху цікавіліся чымсьці апроч агародаў, яны б разумелі, што адбываецца...
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху