Где проколоть уши девочке?

олюко

New member
одели серебряные, обрабатываю гентамицином 4 дня - безрезультатно пока
 

grotesk@

New member
олюко, первые гвоздики какие были? может, к ним вернуться?
Я дочке проколола в сентябре, тоже края дырочек покрасневшие слегка. Она вообще любит всяко-разно повдевать, а после этого носит медицинские какое-то время.
 

олюко

New member
да, первые именно медицинские, но я думала они одноразовые
сейчас обрабатываю перекисью, затем настойкой календулы...прошло 4 дня - пока результата не видно
 

Kukuruza

Сахарная
подскажите, а с гвоздиками медицинскими можно ли 2-3 месяца ходить или только 1? Просто слышала, что именно 1, так как там напыление это гиппоаллергенное стирается как раз примерно за месяц. Или это бред и ходи хоть всю жизнь?
 

Darishka

Мамуля для самых-самых
Девочки, дайте, пожалуйста, контакты чудо дяди ушки проколоть, спасибо!
 

romsvetlana

New member
Мы прокалывали в июле в салоне на Сердича, все нормально, сама просила, не плакала, ушки постоянно промывали, через 1.5 месяца надели золотые серьги, и тут неделю назад на мочке сзади образовался огромный страшный абсцесс (гнойник) - пришлось вскрывать хирургически, теперь ходим на перевязки каждый день, ужас, голова все-таки, крововоток с мозгом один. Вот так бывает. Сережку из больного уха, ясное дело, вынули. Теперь непонятно, что делать со вторым ухом - то ли оставлять одну серьгу, то ли ухо заращивать, так как врач сказал, что у дочки может быть такая особенность организма, и такое может повториться. Вот и походили в сережках((((
Я на всякий случай напишу - вдруг у кого такая ситуация будет. Малая настолько намучалась с этими гнойниками-перевязками, что обе сережки мы вытащили, и все, без сережек теперь. Вырастет, захочет - проколем заново, а пока будем отрываться на платьишках и бусиках)
 

K_I_M

begin the world
Подниму тему.
В последнее время кто где приказывал ушки? Интересуют свежие отзывы) может кто что-нибудь в центре посоветует?
 

Sonador

Active member
K_I_M, две недели назад прокалывали в центре Макса Мирного в салоне Вега. цена 250 тыс.
 

lora-xv

Member
Девочки, подскажите координаты дядечки , который на дому колет? Или есть ли свежие отзывы о салоне Лисица?
 

k_ja_ra

Well-known member
lora-xv, а чаму на Багдановіча не хочаце? Традыцыі ўсё ж. Не ў параўнанне ўсім гэтым навамодным салонам. Цэны, напэўна, самыя нізкія па горадзе. Выбар завушніц выдатны (прынамсі, калі мы былі). Усё для вас.)
Проста не ўяўляю прычын, з якіх трэба шукаць штосьці іншае.)

пс.пачытала пра праблемы з вушкамі, з тым, як загойваюцца.
Я дачцэ месяц спраўна, згодна з выдадзенай інструкцыяй, два разы на дзень працірала перакіссю вадарода, а потым борнай кіслатой. Ідэальна ўсё было. Дзёрнуў жа чорт паслухаць малую і змяніць медыцынскія (тыя, якімі колюць) завушніцы на залатыя. Вушкі пайшлі гнаіцца. Спачатку адно, потым другое. Я давай зноў мазаць - фіг вам. Плюнула, дастала залатыя і ўдзела зноў медыцынскія. За пару дзён як рукой зняло.
Сказала малой на год пра золата і іншыя прыгажосці забыцца і роўненька хадзіць у тых, што калолі.
Пакуль палёт нармальны. Не ведаю, што гэта за чараўніцтва, і з чаго яны там гэтыя "медыцынскія" завушніцы робяць, але тое, што яны выратоўваюць - факт.
Так што... калі хто плануе калоць, майце на ўвазе.) Можа і не трэба яно вам - бегчы спатыкацца іншыя завушніцы надзеваць.) Насіце чым долей тыя, што ўкалолі, і не парцеся.))))
 

имя-как-имя

Well-known member
Уши все же разные, наверное.

Я своей тоже прокалывала на Богдановича. Государственная клиника, сто лет на одном месте и все такое :). Полет был нормальным до смены сережек (прокололи кстати криво одно ухо, не под прямым уголом, а как-то наискосок, спереди нормально смотрится, а надевать сережку не очень удобно - куда-то не туда лезет вечно). Как начала дочка менять сережки - начали уши воспаляться. И эти медицинские - они ж толще обычных ощутимо, после перерыва их больно. Да и вообще нам сразу говорили, что это временный вариант, до заживления ушей, потом надо другие. Замучились просто. Спасли только золотые сережки. И сейчас, когда уши воспаляются от обычных сережек (а вот воспаляются всегда почти, если с утра до вечера не снимать - практически гарантировано покраснение), то день-два с золотыми - самое эффективное лечение.
Читала еще где-то, что серебро противопоказано, если уши любят воспаляться в местах проколов.
 

k_ja_ra

Well-known member
Уши все же разные, наверное.
Гэта так. розныя. І, верыш, я была пэўная, што гэта толькі мы такія калічныя са сваімі, бо вакол паводле расповедаў знаёмых, ніякіх праблем у дзяўчатак з праколам вушак. Маўляў, пісталет, спецыяльныя завушніцы - панятку няма, каб штосьці там гнаілася ці балела. (у мяне-то ў свой час проста катастрофа з вушамі была, хоць і на золата пракалвалі. Некалькі год мучылася - на пустым месцы гнаіцца пачыналі, а НЕзолата я толькі праз год 10 магла насіць, і тое не долей, чым дзень. Гэта цяпер ужо срэбра, не знімаючы, нашу, і нармальна :) )
Дык вось думала, што мы і тут адрозніліся. :)))) Усе людзі, як людзі, і толькі ў маёй вушы загнаіліся. А пачытаўшы тэму, бачу, што праблема сістэмная - пакуль стаяць медыцынскія - усё нармальна, памянялі - пачалося.) Таму і напісала, зрэшты.))) Бо за месяц, сапраўды, вушы вось так прам якасна не загойваюцца. Таму, можа і ёсць сэнс не мяняць завушніцы чым долей, не шукаць прыгод сабе на свае другія 90.))))

это временный вариант, до заживления ушей, потом надо другие.
Не трэба, а можна. А можна насіць столькі, колькі заўгодна, проста гэты метал паступова страчвае бляск, адпаведна, з цягам часу выглядае ўжо не так прывабна. Гэта са слоў доктара з Багдановіча, калі што.) Я спецыяльна пыталася, бо як адчувала, што нафіг мне іх, завушніцы, мяняць.)))))

І вось таксама народ піша:
первые гвоздики какие были? может, к ним вернуться?
Я дочке проколола в сентябре, тоже края дырочек покрасневшие слегка. Она вообще любит всяко-разно повдевать, а после этого носит медицинские какое-то время.
Вось і падумала, што, відаць, не толькі нас першыя медыцынскія завушніцы выратоўваюць.)
Нават не ведаю, якая шчаслівая думка мяне на ўдзяванне іх пасля загнаення навяла.))) Але тое, што я цяпер яшчэ доўга не дазволю надзяваць дачцэ іншыя - факт.) Нафіг, нафіг.))) Хай загаіцца як след (а гэта яўна не за месяц адбываецца), а там паглядзім. :)

Што да Багдановіча - я не рэкламую, калі што. Але вось чытаю:
две недели назад прокалывали в центре Макса Мирного в салоне Вега. цена 250 тыс.
у студзені. А мы ў красавіку 130 тыс. аддалі. І штосьці мне падказвае, што дактары на Багдановіча ні разу не горшыя, чым ў цэнтры Мірнага.)))))
 

lora-xv

Member
k_ja_ra, я и не знаю сама , куда податься. Прокололи ушки здесь во Франции впервый раз у знакомого знакомой. Да коряво. Т е одно ушко совсем криво, я уж молчу, что не под прямым углом. Я все себя успокаивала, что не видно будет. К тому же после снятия мед сережек одно ушко не заживало месяцами. Мы и мед сережки опять втягивали, с ними зажило. А потом снова. И вот в марте я решила зарастить ей ушки, т к все надоело. В августе едем домой и хочется проколоть у Ооочень надежного человека, т к и так дочь мучаю этими серьгами.

А на Богдановича там салон? Просветите, пожалуйста.
Мне самой в детстве просто иглой кололи в косметическом кабинете и ровненько, и зажило все за месяц на золотые серьги. А тут кошмар какой-то...
 

k_ja_ra

Well-known member
К тому же после снятия мед сережек одно ушко не заживало месяцами. Мы и мед сережки опять втягивали, с ними зажило.
О! Ну тры выпадкі - гэта ўжо статыстыка. )))) Не знімайце медыцынскіх завушніц, народ! І будзе вам шчасце.:)
хочется проколоть у Ооочень надежного человека
А вы думаеце, гэта залежыць ад таго, хто пракалвае? :) Я вас умаляю.)))) Гэта выключна ад вашых вушак залежыць.) Я маю на ўвазе тое, што яны гнаяцца. Калі крыва - то гэта іншая тэма.) І тое, не ўяўляю, як можна крыва пісталетам пракалоць.) Гэта ж не іголкай.) Проста мочкі, напэўна, такія. Бываюць тонкія, тоўстыя. Нават у аднаго чалавека мочкі могуць быць не ідэнтычныя на 100 %.


А на Богдановича там салон?
http://komzdrav-minsk.gov.by/health...-hirurgii-i-medicinskoj-kosmetologii-g-minska
 

Alison

Member
k_ja_ra, медицинские тоже не гарантия, к сожалению. Мы на другие не меняли, и обрабатывала как положено, и все равно ушки гноились и так и не зажили. Пришлось снять сережки (( Тем более, еще и криво прокололи.
 

lora-xv

Member
О! Ну тры выпадкі - гэта ўжо статыстыка. )))) Не знімайце медыцынскіх завушніц, народ! І будзе вам шчасце.:)

А вы думаеце, гэта залежыць ад таго, хто пракалвае? :) Я вас умаляю.)))) Гэта выключна ад вашых вушак залежыць.) Я маю на ўвазе тое, што яны гнаяцца. Калі крыва - то гэта іншая тэма.) І тое, не ўяўляю, як можна крыва пісталетам пракалоць.) Гэта ж не іголкай.) Проста мочкі, напэўна, такія. Бываюць тонкія, тоўстыя. Нават у аднаго чалавека мочкі могуць быць не ідэнтычныя на 100 %.



http://komzdrav-minsk.gov.by/health...-hirurgii-i-medicinskoj-kosmetologii-g-minska

Мочки самые стандартные :) и ребенок не пискнул и не шелохнулся. А криво можно чем угодно сделать, от спеца зависит.
Я на мед сережках не зацикливаюсь, это не принципиально. Первая задача- сделать ровно!!!! :)
 

k_ja_ra

Well-known member
медицинские тоже не гарантия, к сожалению. Мы на другие не меняли, и обрабатывала как положено, и все равно ушки гноились и так и не зажили. Пришлось снять сережки
Гарантыю 100% таго, што вушкі пасля пракола на загнаяцца, дае толькі адсутнасць пракола, як такога.:)

А криво можно чем угодно сделать
Можа і так.) Але я чыста тэхнічна не разумею, як пісталетам можна пракалоць роўна ці не роўна.) Паднёс - націснуў. Усё. Але і ладна.)

от спеца зависит.
Сакурсніцы ў дзяцінстве сяброўкі на дачы іголкай вушы пракалвалі.) Роўна, вушы не гнаіліся.) Сяброўкі яўна спецы былі. :)
Гэта не апендыкс усё ж. І не пластычная аперацыя. Я не думаю, што трэба мегаспецом быць, каб вушы біць. Але сама ўсё адно не вазьмуся. :) А кантора, якая хаця б карту заводзіць, дзе і наведванне, і факт праколу, і прозвішча доктара, які калоў і рэкамендацыі даваў, пазначаюцца, і куды звярнуцца потым можна, калі што, у мяне па азначэнні болей даверу выклікае, чым звычайная цырульня, сорі, салон. :) Але тут кожнаму сваё. )
 
Последнее редактирование:
Сверху