IT специальности БГУ или БГУИР

GingerBread

Well-known member
я так в голове и поняла себе, и пока бгуир знатно перевешивает по опросам
на вкус и цвет у всех фломастеры разные.

кстати, В технологический тоже хороший факультет программирования. и чисто про технологии без традиционных математики или инженерии свойственных БГУ или БГУИР..
 

GingerBread

Well-known member
Сёлета ў БДУ на фпмі і мехмаце будзе агульны конкурс з аўтаматычным залічэннем. І 10 год не прайшло...
Для дзяцей добрая навIна
а якIя лIчбы набору? I Колькi не дабярэ педпаток???
 

k_ja_ra

Well-known member
а якIя лIчбы набору?
фпмі яшчэ не агучыў. Вясной будуць лічбы. На мехмаце стала менш месцаў і стала менш спецыяльнасцей (-2 спецкі). Педпаток мінус 5 месцаў. Але яно і лагічна пасля недабору 2021г.
 

GingerBread

Well-known member
фпмі яшчэ не агучыў. Вясной будуць лічбы. На мехмаце стала менш месцаў і стала менш спецыяльнасцей (-2 спецкі). Педпаток мінус 5 месцаў. Але яно і лагічна пасля недабору 2021г.
А што зачынIлI?
ну I на педпаток звычайна пераходзIлI з Iншых спецыяльнасцей
 

k_ja_ra

Well-known member
эканам.дзейнасць і навукова-канструкт.дзейнасць.
Наколькі я зразумела (фота вышэй), сумесны конкурс на 2-х факультэтах будзе не для ўсіх спецыяльнасцей. на фпмі не ўвайшла актуарная матэматыка, і з мехмата толькі 4 (а іх больш там). Будзем назіраць, к вясне праясніцца, напэўна.
 

GingerBread

Well-known member
эканам.дзейнасць і навукова-канструкт.дзейнасць.
Наколькі я зразумела (фота вышэй), сумесны конкурс на 2-х факультэтах будзе не для ўсіх спецыяльнасцей. на фпмі не ўвайшла актуарная матэматыка, і з мехмата толькі 4 (а іх больш там). Будзем назіраць, к вясне праясніцца, напэўна.
Як звычайна…
нельма ЗрабIць як мае быць трэба нейкIя дыркI пакIнуць
 
добрый день, пишу не совсем по теме, но ветки не нашла соответствующей. сын учится на 1 курсе в БГУИР на ФИТУ АСОИ, долго выбирали, не могли решить туда или ВМСИС на КСИСе, но пока выбором довольны, учиться легко,
в первый раз БГУИР поставил практику после 1 курса, может кто подскажет, есть ли смысл пытаться искать ее самим в крупной IT компании или раньше 2го курса бессмысленно. и пыталась загуглить, может можно летом поехать куда типа на учебу , курсы от МФТИ, ИТМО, но наверное не так ищу, ничего не нашла.
 

lisnata

Active member
может можно летом поехать куда типа на учебу
Летняя оплачиваемая стажировка RIPS в США

Research in Industrial Projects for Students (RIPS) 2022

RIPS - это полностью финансируемая стажировка для талантливых иностранных студентов, которые могут работать в команде над реальными проектами и проводить лето в Лос-Анджелесе. Студенты будут работать в команде.

Где: Калифорния, Лос-Анджелес
Университет: Калифорнийский университет
🗓Когда: 9 недель (21 июня – 19 августа 2022 )
Финансовое покрытие: полностью профинансировано

Области стажировки и специальности RIPS:
Математика
Статистика
Данные и вычисления
Информационные технологии
Анализ данных
Численные вычисления
Наука
Технологии

Что оплачивается:
- Пособие на авиабилеты в Соединенные Штаты и обратно.
- Cтипендия $ 3800
- Полное размещение на территории кампуса
- Питание
Требования:
- Студенты бакалавриата и те, кто недавно закончил обучение.
- От 18 лет.
Дедлайн: 14 февраля 2022

 

checheck

Active member
Я закончила фпми, муж закончил ксис, как по мне - разницы нет, если надо потом заграницу валить, то для какой-нибудь блю карт наверное и нужно какое-то особое образование, а так…
 

GingerBread

Well-known member
Думаеце, штосьці вартае ўвагі? Першы год праграму робяць? Вабіць, што ў Літве)
я ня ведаю дзе ў нас лепей частка IT прадметаў і дзе засталіся нармальныя выкладчыкі...

для большасці гэтага будзе дастаткова каб увайсці ў прафесію без дадатковых курсаў... і гісторыі з ідэалогіяй...
 

k_ja_ra

Well-known member
@GingerBread, я кепска ў гэтым разбіраюся. Год да паступлення. Трэба вызначацца з планамі.
Кантор ціпа ’рага і капыта’ таксама пабойваюся...
Мудрай парадзе была б рада.
Лічыце, гэта лепей, чым нашы ўніверы? На тэстыроўшчыка нібыта ўнівер і не трэба?
 

GingerBread

Well-known member
@GingerBread, я кепска ў гэтым разбіраюся. Год да паступлення. Трэба вызначацца з планамі.
Кантор ціпа ’рага і капыта’ таксама пабойваюся...
Мудрай парадзе была б рада.
Лічыце, гэта лепей, чым нашы ўніверы? На тэстыроўшчыка нібыта ўнівер і не трэба?
у плане IT лепей адназначна, хто жадае туды і меней галаву марочыць матэмай ці сапраматам вельмі круты варыянт. можно проста параўнаць курсы і гадзіны...

а вось хто яшчэ жадае матэматыку-фізіку то ёсць над чым падумаць...
 

k_ja_ra

Well-known member
@GingerBread, фізіка не трэба, а вось матэмы там вобмаль па першым поглядзе. Не замала для праграміста? Так то гучыць прыгожа ўсё..
 

GingerBread

Well-known member
@GingerBread, фізіка не трэба, а вось матэмы там вобмаль па першым поглядзе. Не замала для праграміста? Так то гучыць прыгожа ўсё..
я б дадала канешне матэмы, але там і не data science пакуль, а на праграміста хопіць..
і яны ж пад сабе праграмму рабілі, а джавістаў трэба шмат болей, чым матэматыкаў...

паглядзім куды будуць развіваць праграму... але і па курсам і па выкладчыкам IT прадметаў гэта значна лепей...
 
Сверху