IT специальности БГУ или БГУИР

k_ja_ra

Well-known member
На дні адчыненых дзвярэй.

ну з такой лёгікай можна ўвогуле усіх адголькава 2 курсы вучыць. усе роўна там матан з ГА
А чым кепска?
Якраз можна за 2 гады вызначыцца, што больш цікава. Нармальная сістэма, па-мойму. Як гляджу, заходней нас так і робяць, хіба не? Гэта ў нас з ’’адценнем бэзавага ’’ трэба адразу вызначыцца пры тым, што палова з цяжкасцю разумее нават, ім гісторыя трэба ці інфарматыка

Бдуір, па мне, дык увогуле цырк адзін з іх 45 спецкамі. 99% хочуць на поіт, а па астатніх размяркоўваюцца паводле набраных балаў. Я сумняюся, што ёсць хоць адзін чалавек, які адчувае і ведае розніцу паміж усімі гэтымі 45 спецкамі
 

GingerBread

Well-known member
А чым кепска?
Якраз можна за 2 гады вызначыцца, што больш цікава. Нармальная сістэма, па-мойму. Як гляджу, заходней нас так і робяць, хіба не? Гэта ў нас з ’’адценнем бэзавага ’’ трэба адразу вызначыцца пры тым, што палова з цяжкасцю разумее нават, ім гісторыя трэба ці інфарматыка
так і я кажу, што база можа быць увогуле на весь факультэт, а то і на 2 адразу.
а далей куды цікава, ці куды возмуць з адзнакамі атрыманымі.
 

GingerBread

Well-known member
На дні адчыненых дзвярэй.


А чым кепска?
Якраз можна за 2 гады вызначыцца, што больш цікава. Нармальная сістэма, па-мойму. Як гляджу, заходней нас так і робяць, хіба не? Гэта ў нас з ’’адценнем бэзавага ’’ трэба адразу вызначыцца пры тым, што палова з цяжкасцю разумее нават, ім гісторыя трэба ці інфарматыка

Бдуір, па мне, дык увогуле цырк адзін з іх 45 спецкамі. 99% хочуць на поіт, а па астатніх размяркоўваюцца паводле набраных балаў. Я сумняюся, што ёсць хоць адзін чалавек, які адчувае і ведае розніцу паміж усімі гэтымі 45 спецкамі
ну Вы яшчэ напішыце што прадметы трэба самому студэнту выбіраць, а не як у плане напісана.
 

Darena

Счастливая!
а дзе пра гэта?

ну з такой лёгікай можна ўвогуле усіх адголькава 2 курсы вучыць. усе роўна там матан з ГА
так и есть.. первые 2 года практически одинаковые у 3 потоков ФПМИ.. только прикладная информатика с 1 курса по предметам отличается.. на 3 курсе идет распределение по кафедрам в рамках специальности, на которой учишься.. группы переформируются и учеба уже отличается..
 

Romache4ka

Member
Как я понимаю, в этом году можно подавать документы только в одно УО? перебросить/перенести в другой нельзя?
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
Где-то читала,что хотят так сделаь, чтобы "исключить беготню между учреждениями". Исправьте меня,если я ошиблась)
Гэта тычылася унутранага экзаменаў, які хацелі ўвесьці. Калі я правільна памятаю. Калі б увялі, то тады трэба было адразу вызначацца і ўжо не было б магчымасьці для манёўра.
Атак дакументы заўсёды можна было падаць толькі ў адну ВНУ. Проста можна перакінуць ў іншую, калі бачыш, што не праходзіш, напрыклад.
 

Romache4ka

Member
Гэта тычылася унутранага экзаменаў, які хацелі ўвесьці. Калі я правільна памятаю. Калі б увялі, то тады трэба было адразу вызначацца і ўжо не было б магчымасьці для манёўра.
Атак дакументы заўсёды можна было падаць толькі ў адну ВНУ. Проста можна перакінуць ў іншую, калі бачыш, што не праходзіш, напрыклад.
А как понять,что не проходишь? Сори за глупый вопрос
 

k_ja_ra

Well-known member
А как понять,что не проходишь? Сори за глупый вопрос
https://abit.bsu.by/formk1?id=1 вы ж знаёмая з такімі табліцамі?
падчас падачы дакументаў яны абнаўляюцца некалькі раз у дзень. Бліжэй да заканчэння падачы ўжо відаць +- на якім вы свеце. Адзінае, не забывайце, што конкурс у тым жа БДУ, тым больш БДУІРы, агульны на некалькі спецыяльнасцяў. І таму трэба глядзець не толькі ў радок са сваёй спецкай, а і ў суседнія, прыкідваючы колькасць дзяцей з баламі вышэй за ваш. Плюс,напэўна, ужо ва ўсіх вузах у абітурыентаў ёсць асабістыя кабінеты, дзе відаць іх рэйтынг па факультэце, які дапамагае зарыентавацца.
 

Romache4ka

Member
https://abit.bsu.by/formk1?id=1 вы ж знаёмая з такімі табліцамі?
падчас падачы дакументаў яны абнаўляюцца некалькі раз у дзень. Бліжэй да заканчэння падачы ўжо відаць +- на якім вы свеце. Адзінае, не забывайце, што конкурс у тым жа БДУ, тым больш БДУІРы, агульны на некалькі спецыяльнасцяў. І таму трэба глядзець не толькі ў радок са сваёй спецкай, а і ў суседнія, прыкідваючы колькасць дзяцей з баламі вышэй за ваш. Плюс,напэўна, ужо ва ўсіх вузах у абітурыентаў ёсць асабістыя кабінеты, дзе відаць іх рэйтынг па факультэце, які дапамагае зарыентавацца.
я так понимаю, что обновления на сайте смотреть?
 

toto

Member
Где-то читала,что хотят так сделаь, чтобы "исключить беготню между учреждениями",как это было ранее. Исправьте меня,если я ошиблась)
Я так поняла, что для этого они придумали только 3 сертификата на руки. Чтоб и бежать особо некуда было с некоторым не очень распространенным набором предметов.
 

МОлька

Well-known member
Я так поняла, что для этого они придумали только 3 сертификата на руки. Чтоб и бежать особо некуда было с некоторым не очень распространенным набором предметов.
чтобы не было вариантов свинтить на специальность близкой направленности, но с другим набором предметов, да.
 

Караул

уплыла
чтобы не было вариантов свинтить на специальность близкой направленности, но с другим набором предметов, да.
Чтобы не было вариантов свинтить. И точка. Извините, не удержалась
 

Птица_Сирин

Active member
Где можно подробно узнать про ограничения по здоровью для поступления на айти специальности? Есть проблемы по офтальмологии.
 

Караул

уплыла
@Птица_Сирин, документ называется "МЕДИЦИНСКИЕ ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ
К ПРИЕМУ АБИТУРИЕНТОВ
В УЧРЕЖДЕНИЯ, ОБЕСПЕЧИВАЮЩИЕ
ПОЛУЧЕНИЕ ВЫСШЕГО ОБРАЗОВАНИЯ", ссылка гуляла в темах поступления

Для
14. Техника и технологии: Приборы.
Радиоэлектронная техника. Вычислительная техника.


17. Понижение остроты зрения с коррекцией ниже 0,7 на лучше видящем глазу и ниже 0,4 на хуже видящем глазу.
18. Осложненная хориоретинальная миопия независимо от степени (при хронической периферической дистрофии
сетчатки — с наличием предразрыва или полного ее разрыва).
19. Гиперметропия свыше 6,0 D, астигматизм любого вида
свыше 3,0 D.
20. Аномалии цветового зрения — не противопоказано при последующем трудоустройстве на должности, не связанные с различением цветовых сигналов и с особо тонким различени-
ем цветов.
21. Катаракта — противопоказаны оптико-электронные и лазерные приборы и системы, электронные приборы; для осталь-
ных специальностей — смотреть по остроте зрения.
22. Хронические рецидивирующие и прогрессирующие болезни сосудистой оболочки, сетчатки, зрительного нерва и зритель-ных путей — вопрос решается индивидуально по заключению врача-офтальмолога.
23. Глаукома.

Для
27. Техника и технологии: Интеллектуальные системы

Те же пункты, кроме
11. Снижение остроты зрения с коррекцией ниже 0,5 на лучше видящем глазу и ниже 0,2 на хуже видящем глазу.

Ещё можно сходить к подростковому.
 

Kisa-Lisa

Active member
пасля 2 курсу, напэйна толькі з нуля паступаць, ці залічаць як 12 клясу ў той жа нямыччыне.
В Германию берут после первого курса, нет смысла 2 заканчивать.2 курса требуется для Швейцарии.
 

Птица_Сирин

Active member
@Птица_Сирин,

Для
27. Техника и технологии: Интеллектуальные системы

Те же пункты, кроме
11. Снижение остроты зрения с коррекцией ниже 0,5 на лучше видящем глазу и ниже 0,2 на хуже видящем глазу.

Ещё можно сходить к подростковому.
Спасибо. Если бы поступать решила дочка, то даже возможно было бы вырулить со зрением.
 
Сверху