Лицеи г.Минска (МГОЛ, Лицей БНТУ, 1, 2)

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

k_ja_ra

Well-known member
Час яшчэ ёсць для выбару, але яго не так шмат, на жаль
вы паміж ліцэямі выбіраеце ці паміж ісці ў ліцэі ці заставацца ў школе?
Калі першае, то +- яны усе, апроч ліцэя БДУ, аднолькавыя, па мне. Нюансы, можа, невялікія і ёсць, але яны дакладна не вартыя таго, каб маючы адзін ліцэй літаральна пад бокам, ездзіць у прыкладна такі ж, але на іншым канцы горада.
Калі другое - то так, тут складаней, напэўна. І тут меркаванняў і водгукаў трэба болей, чым адно. Я ведаю, што ў 11-м класе 2-га ліцэя вучыцца дзяўчо з 50. Дзіцё - ўдзельнік алімпіяд, турніраў юных фізікаў і ўсё такое. Так разумею, нармальна пачуваецца, раз назад у школу не вярнулася. У сваю чаргу ў 50 і з ліцэя БДУ вярталіся (пісалі ў суседняй тэме), мяркую, наўрад ці таму, што ўзровень не задаволіў. Таму і кажу, пакуль можа заўчасна не расчароўвайцеся? Можа яшчэ дзе водгукаў пашукаць?

41 - флагман нашай матэматычнай адукацыі. )
 

alechik_21

Well-known member
k_ja_ra, про математику я слышала. Я что-то думала, где математика, там и физика в принципе должна быть на уровне.
Да ладно, мне не столь актуально, мы то уже учимся. Это просто любопытство было
 

lakshmi

Well-known member
alechik_21, про 41 не очень знаю. У Магда спроси. Но там изначально математика, остальное так.
В первой что физика, что математика....

Мне кажется физику в 41 ругали. Могу ошибаться, конечно. Но математика - наивысший уровень. И в одном классе.
 

k_ja_ra

Well-known member
Мне кажется физику в 41 ругали.
я б сказала, гаварылі, што калі там ёсць дасягненні па фізіцы - то гэта не заслуга настаўнікаў-фізікаў.
У цэлым, у дзяцей матэматыкаў, мне здаецца, рэдка бывае прам кепска з фізікай. Яны толькі на адной матэме могуць нармальна так выехаць.
А што да настаўнікаў - апошнім часам дзяўчаты-мамы тамтэйшых дзяцей фізіцу нейкую нахвальвалі. Не хачу называць нікі, яны , калі захочуць, самі напішуць, але нядаўнія добрыя водгукі пра настаўніка фізікі дакладна памятаю.
Ну і хімію там даўно хваляць.
А астатняе - ну і добра, што мозг не выносяць, як у іншых месцах, як па мне.
 

apple-tree

Member
apple-tree, никогда в жизне уровень физмата в первой не сравнится с 50.
Тут скорее вопрос выше или ниже он чем во втором лицее


вы паміж ліцэямі выбіраеце ці паміж ісці ў ліцэі ці заставацца ў школе?
Калі першае, то +- яны усе, апроч ліцэя БДУ, аднолькавыя, па мне. Нюансы, можа, невялікія і ёсць, але яны дакладна не вартыя таго, каб маючы адзін ліцэй літаральна пад бокам, ездзіць у прыкладна такі ж, але на іншым канцы горада.
Калі другое - то так, тут складаней, напэўна. І тут меркаванняў і водгукаў трэба болей, чым адно. Я ведаю, што ў 11-м класе 2-га ліцэя вучыцца дзяўчо з 50. Дзіцё - ўдзельнік алімпіяд, турніраў юных фізікаў і ўсё такое. Так разумею, нармальна пачуваецца, раз назад у школу не вярнулася. У сваю чаргу ў 50 і з ліцэя БДУ вярталіся (пісалі ў суседняй тэме), мяркую, наўрад ці таму, што ўзровень не задаволіў. Таму і кажу, пакуль можа заўчасна не расчароўвайцеся? Можа яшчэ дзе водгукаў пашукаць?
Так, другі. Пашукаю водгукі сярод знаёмых. Зусім мала інфармацыі ў інтэрнэце знайшла.
дзякуй)

В первой что физика, что математика....
Не совсем согласна. Шалатонина прекрасно дает материал для тех кто хочет учиться
 

Happy

Я такая скорая на помощь
Команда форума
Админ
apple-tree, скажем так: для тех, кто в принципе физик)
 

Лучик

Well-known member
Подруга дочки(тоже 50 гимназия), поступила в лицей в Серебрянке, и через 3-4 недели вернулась обратно в наш класс. Но мы в другом классе с lakshmi, т.е.две девочки уже вернулись
 

k_ja_ra

Well-known member
Лучик, а ваша чаго вярнулася?

п.с. насамрэч я перакананая, што гэта адна і тая ж дзяўчына. Сын lakshmi у іншай гімназіі ўвогуле вучыцца.
 

lakshmi

Well-known member
Подруга дочки(тоже 50 гимназия), поступила в лицей в Серебрянке, и через 3-4 недели вернулась обратно в наш класс. Но мы в другом классе с lakshmi, т.е.две девочки уже вернулись

Возможно это одна и та же девочка ))
 

Лучик

Well-known member
lakshmi, возможно, но подруга в лицее была на экономическом профиле, а не физ-мат.

k_ja_ra, 1)дети не очень 2)уровень ниже по некоторым предметам

Я похоже lakshmi перепутала с другой форумчанкой, у который сын в соседнем классе)
 

Happy

Я такая скорая на помощь
Команда форума
Админ
У нас в свое время во второй ушли две девочки. Обе не пожалели. Химбио и экономический
 

Kavita

Administrator
Команда форума
Админ
У меня два примера девочек, поступивших в мед Чехии (Прага и Брно) на бесплатное обучение после соответствующего профиля 2-го лицея
 

birch

Well-known member
Мне кажется физику в 41 ругали. Могу ошибаться, конечно. Но математика - наивысший уровень. И в одном классе.

Всё меняется, сейчас поменяли физика в мат классе. И теперь физика в 41 улетная.
 

birch

Well-known member
Это вы о Ю.П?

Если о ней, то физика на очень достойном уровне.. Но улетной она была при Ушакове.

Да я про Ю.П., про Ушакова ничего сказать не могу, знаю что до Ю.П. физиком были не довольны, сейчас физика это кайф, дети готовы с неё не уходить на перемены любимые дни в неделе когда есть физика.
 

Gluckspilz

Active member
Добрый день! Может быть,кто-то подскажет по специализированному классу в Лицее #1 при Следственном комитете? Какие-то преимущества при поступлении потом есть?
 

olinta

Active member
Gluckspilz, у меня дочка в этом классе, но мы в След ком не собираемся) на сколько я поняла из собрания с представителями След комитета, то при прочих равных (а какая тут есть вероятность получить одинаковую сумму баллов по цт и аттестат, сами понимаете)) учтут, что учились в этом классе.
 

Джулиана

Время чудес
Добрый день! Может быть,кто-то подскажет по специализированному классу в Лицее #1 при Следственном комитете? Какие-то преимущества при поступлении потом есть?
Будут иметь преимущество при устройстве на работу в Следственный комитет. Про поступление ничего не слышала.
 

Gluckspilz

Active member
А английский и обществоведение на повышенном уровне? Как в профильном классе? Я читала,что экскурсии проводят,чтоб понаблюдали за профессией изнутри,так сказать. Это правда?
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху