Любители кошек. Сезон 35

Igra

БЫТИЕ
Всем привет!
Насколько критично не глистогонить кота перед комплексной прививкой?
 

PostSkriptum

Well-known member
@Igra, если что-то пойдет не так, или будет реакция на прививку, то гельминтоз добавит проблем и сослужит плохую службу.
 

Igra

БЫТИЕ
А покажете кота?🙂
Привет!
Мы уже второй год собираемся за город, поэтому решили привиться
В прошлом году взяли с собой, волновались, но он очень быстро освоился и стал гулять как настоящий кот) уходил даже на ночь иногда, ловил мышей пару раз)))
И вообще не кот, а чудо чудное и любовь))
 

Вложения

  • 55182EE2-406F-4F54-885F-00B4B355E6E1.jpeg
    55182EE2-406F-4F54-885F-00B4B355E6E1.jpeg
    85.8 KB · Просмотры: 71
  • BE69CC8B-5DC1-4A73-BB8F-DC2436359BBC.jpeg
    BE69CC8B-5DC1-4A73-BB8F-DC2436359BBC.jpeg
    118.4 KB · Просмотры: 72
  • A5F151B5-06E7-44FE-B1F5-5CA139148EE1.jpeg
    A5F151B5-06E7-44FE-B1F5-5CA139148EE1.jpeg
    154.9 KB · Просмотры: 70

Gluckspilz

Active member
Добрый вечер! Подскажите плиз хорошего ветеринара во Фрунзенском районе (Минск). Кошка уже несколько недель сопит, будто нос прочищает, аппетит немного снизился. Чаще отрыгивать стала. Волнуемся(
 

Лапа

Well-known member
У нашего кота абсцесс роговицы. У него эта роговица - больное место, год назад была травма.
Блин, ну и цены. Вот заведи пенсионерка котика. Это просто нереально потом лечить животное:(((
 

Оранж

Well-known member
У майго Аранжыка дрэнны аналіз крыві (амаль няма эрытрацытаў) і дзве пухліны ў печані... Пакуль спрабуем палепшыць кроў. У суботу зноў на аналіз...
Наконт цэн -- я заплаціла за агляд, аналіз крыві, узі і дзве ін'екцыі 50 рублёў. Было напісана 58, але зрабілі зніжку. За лекі і корм аддала яшчэ 89 рублёў.
 
Последнее редактирование:

Лапа

Well-known member
У майго Аранжыка дрэнны аналіз крыві (амаль няма эрытрацытаў) і дзве пухліны ў печані... Пакуль спрабуем палепшыць кроў. У суботу зноў на аналіз...
Наконт цэн -- я заплаціла за агляд, аналіз крыві, узі і дзве ін'екцыі 50 рублёў. Было напісана 58, але зрабілі зніжку. За лекі і корм аддала яшчэ 89 рублёў.
это вы хорошо сходили. мы за осмотр отдали 50р
 

PostSkriptum

Well-known member
Першы раз у жыцці зрабіла кату ўкол. Аранжык, такое пачуццё, нічога не адчуў, а я ледзь не знепрытомнела...
@Оранж, з пачынам вас. Я калі ўпершыню калола ў карак, паўдня пад уражаннем была.
потым калола шыншылу, а калі ўвесну выходзіла ката і калола яго "і ў хвост і ў грыву" то ўжо не ўражвалася. адзін раз у нерв у лапцы, мусіць, патрапіла, ён пачаў накульгваць (даволі хутка прайшло), вось там так, я аж заплакала, але вет у вайберы і гугл мяне супакоілі, што пройдзе.
шпрыцы, дарэчы, калі яшчэ давядзецца калоць, пытайце імпартныя. розніца велізарная.
 

Оранж

Well-known member
@Оранж, з пачынам вас. Я калі ўпершыню калола ў карак, паўдня пад уражаннем была.
потым калола шыншылу, а калі ўвесну выходзіла ката і калола яго "і ў хвост і ў грыву" то ўжо не ўражвалася. адзін раз у нерв у лапцы, мусіць, патрапіла, ён пачаў накульгваць (даволі хутка прайшло), вось там так, я аж заплакала, але вет у вайберы і гугл мяне супакоілі, што пройдзе.
шпрыцы, дарэчы, калі яшчэ давядзецца калоць, пытайце імпартныя. розніца велізарная.
Мне далі адразу шпрыцы з набранымі ў іх лекамі. Таму я нават не ведаю, якія яны
 

PostSkriptum

Well-known member
@Оранж, тыя, што мне давалі ва ў ветклініцы, былі самыя лепшыя шпрыцы. але ўколаў была цэльная куча, і я дакупляла потым сама.
 
Сверху