Популярные имена или как назвать малыша - 6

BARABULKA

Active member
Гэта ж калі без скарачэнняў, як бы і імя не імя.))))))

+1000


Вы якраз да такіх людзей адносіцеся.) І як? дапамагло самасцвярдзіцца?

нет не относимся, у нас совсем другая история, от слова абсолютно:biggrin:
Да и имя у нас не иностранное хе-хе.


А ўвогуле выказванне гэтага міфічнага псіхолага, адчуванне, што з перыядычнасцю кожныя 20 старонак у гэтай тэме паўтараецца.

уж не знаю насколько он мифичен, но в телеке появляется с завидной регулярностью:rofl:


Вось жа які папулярны персанаж.

ага:)))

хотя думаю авторство принадлежит не ему. В универе препод по психологии высказывался в этом же духе.
 

k_ja_ra

Well-known member
но в телеке появляется с завидной регулярностью
Што, праўда? :) То бок у яго, насамрэч, рэальнае імя ёсць?
Я, прызнацца, і псіхолага і гэтае выказванне міфічным лічыла. ) Ну а выказванне прыцягнутым за вушы, ці як мінімум нелагічным, і працягваю лічыць.)

Да и имя у нас не иностранное
Значыць, арыгінальнае? Ну раз ні ў кога такога няма.)
Так што усё адно ў зону рызыкі трапляеце. :))
 

BARABULKA

Active member
Што, праўда? То бок у яго, насамрэч, рэальнае імя ёсць?
Я, прызнацца, і псіхолага і гэтае выказванне міфічным лічыла. ) Ну а выказванне прыцягнутым за вушы, ці як мінімум нелагічным, і працягваю лічыць.)

этого Бориской зовут. Не думаю, что высказывание прям уж не логичное, но да психология не математика:):):)


Значыць, арыгінальнае? Ну раз ні ў кога такога няма.)

а почему ни у кого нет?
 

k_ja_ra

Well-known member
а почему ни у кого нет?
Ну я ж не ведаю.) Выключна з вашых словаў мяркую. Пра тое, што вы ні разу не сустракалі такога імя.)


Не думаю, что высказывание прям уж не логичное
Ну проста імя ж не бацькі носяць. А дзеці.) Вы кожнаму, каго сустракаеце ці з кім сутыкаецеся з той ці іншай нагоды, пра імёны дзяцей распавядаеце?
Я толькі блізкім.) А ім нічога даказваць ці самасцвярджацца перад імі звычайна не трэба.)
Таму неяк крыва з логікай тут, імхо.)

этого Бориской зовут.
На жаль, я зусім не ў тэме.) Так што і Бог з ім.)
 

BARABULKA

Active member
Ну я ж не ведаю.) Выключна з вашых словаў мяркую. Пра тое, што вы ні разу не сустракалі такога імя.)

железная логика:biggrin:


Ну проста імя ж не бацькі носяць. А дзеці.) Вы кожнаму, каго сустракаеце ці з кім сутыкаецеся з той ці іншай нагоды, пра імёны дзяцей распавядаеце?
Я толькі блізкім.) А ім нічога даказваць ці самасцвярджацца перад імі звычайна не трэба.)
Таму неяк крыва з логікай тут, імхо.)

с другой стороны детям все равно, что носить, а мамы уж стараются их нарядить, как можно краше, особенно мамы девочек:biggrin: Вот не сами ж носят, а так стараются
 

k_ja_ra

Well-known member
с другой стороны детям все равно, что носить, а мамы уж стараются их нарядить, как можно краше,
Вельмі згодная.)
Таксама мегастаранняў мам не разумею.) Можа і тут самасцвярджэнне? :)))

железная логика
А не? :) А што тады ёсць крытэрам арыгінальнасці і незвычайнасці імя?
У сэнсе, у дачыненні да бацькоў дзяцей з якімі імёнамі пачынае працаваць прынцып самасцявярджэння, прапанаваны мегапсіхолагам?

Дарэчы! :))) у мяне сустрэчная здагадка: можа псіхолаг проста зайздросціць? :)))))))))
 

miss_fluffy

разведываю
Таксама мегастаранняў мам не разумею.)
почему?? вот например когда выходит в песочницу со вкусом одетая мама и дите красные шорты,желая кепка,черные боты, зеленая майка и фиолетовые носки, это как то смотрится жутко. ребенку вкус тоже прививать нужно с детства,что с чемм носить, как выглядеть, какие цвета сочетать, а то потом вырастают такие дуни,которык в 40 лет одеваются как подростки, или например в 5 цветов+ лак на ногтях в цветочки исчитают что они индивидуальны. Я личн освоего ребенка старабсь одеть в песочницу и не только прилично,аккуратно,чтобы вещи сочетались между собой,по цветам, по моделям, не вижу тут ничего плохого, и об самоутверждении тут речи никакой нету.

А што тады ёсць крытэрам арыгінальнасці і незвычайнасці імя?
я думаю восприятие имени самими родителями.
 

k_ja_ra

Well-known member
miss_fluffy, я ў пясочню і сама ў выхадным касцюме не хаджу. ) І на працу адзяваюся так, як зручна, а не так, як прыгожа і правільна для кагосьці.
Таму і для дзяцей не вельмі замарочваюся.
Мне бачыцца, ёсць іншыя варыянты пачувацца самадастатковым чалавекам, чым рэдкае імя ці адзенне. Таму і не надаю гэтаму асаблівай увагі.


я думаю восприятие имени самими родителями.
Яно так. Але тым жа, хто вакол, абавязкова трэба сваіх ацэнак наставіць. А часцей не толькі ацэнак, а і дыягназаў. Ну...як "псіхолагу" вышэйзгаданаму.)))))))
 

Darena

Счастливая!
почему?? вот например когда выходит в песочницу со вкусом одетая мама и дите красные шорты,желая кепка,черные боты, зеленая майка и фиолетовые носки, это как то смотрится жутко.
а ребенку пофигу.. как это смотрится..
ей нравится.. и не переубедить никак.. :)
(такие дети тоже бывают.. :))) )
 

miss_fluffy

разведываю
як прыгожа і правільна для кагосьці.
а почему для кого то?? почему не может быть красиво для себя?? так, чтобы глаз радовало?

Але тым жа, хто вакол, абавязкова трэба сваіх ацэнак наставіць.
так пусть и ставят! флаг им в руки))) вот у моей знакомой девочку Божена зовут, так когда спрашивают, некоторые совсем тупенькие люди говорят: а что это?? эт офамилия такая?? А родителям все равно)) они тащатся от этого имени. Но и девочка там такая 100% Божена)))
 

k_ja_ra

Well-known member
почему не может быть красиво для себя??
Дык мне джынсы прыгожа. У тым і рэч.) А "правільна" б было - спадніцы і шпількі.)))))

так пусть и ставят! флаг им в руки
Вашая праўда. Хай.) Калі ім гэта жыць дапамагае.)
 

Медвежка

Well-known member
я вот не понимаю.. зачем называть Юлианной, и звать Юлей? То же самое с Дариной (Даша), Анитой (Аня), Арианной (Арина) и тд.. Т.е. слегка выпендриться, но называть все тем же удобоваримым именем?

Мне тоже не понять... У нас родственники назвали девочку Апполинарией, но дома зовут Полей, Полюшкой. Я думаю, Апполинарией ее никто и не будет звать
 

дельфин

просто мама
А я склоняюсь к имени Вера, если будет девочка. У нас мальчик Дмитрий Андреевич а сестричка будет Вера Андреевна.

Апполинарией я бы дочку точно не назвала.
 

k_ja_ra

Well-known member
Алешечка, адзнака, адзначаць -отметка, отмечать
ацэнка, ацэньваць - оценка, оценівать. :)

У гэтым, маім, кантэксце - ацэнка.
У школе, у сшытку - адзнака, так.)
 

Igra

БЫТИЕ
Сообщение от subaru
зувут своего Стефана Стёпкой.
уф...мне как т осовсем такое не понятно..это как называть Олю Юлей..
Стефан и Степан и есть одно имя,только на разный манер,те это аналоги-не как Оля и Юля,а как Ольга и Вольга.

Стефания. Точнее -- полное имя как-то так, а вот от сокращения Стешенька я тащусь
Ну,да,так и наше Степанида то же,что Стефания-Стешенька и есть:)
 
Сверху