Шенгенская виза - 3

Shokoladka

Well-known member
Karkusha, дзякуй! Мы ў вiзавы центар падаем малое.

Напiшыце, калi ласка, на якi тэрмiн дадуць вiзы. Хай вам пашанцуе!
 
Последнее редактирование:

Karkusha

Well-known member
Karkusha, как вам удалось дату поймать? Я уже теряю всякую надежду (((

Напэўна, ад безнадзейнасці)
Я ж была ўпэўненая, што пасля мінулай гадавой на закупы атрымаем два гады на закупы ж. Яшчэ радавалася, як добра мне тут параілі перайсці да палякаў ад літоўцаў. Пасля новага году я ўсё роўна практычна была ўпэўненая, што атрымаем турызм. Па вопыту мінулага году у пачатку вясны збіралася падавацца. Аддалі перарабляць дзіцячыя пашпарты, запісаліся амаль усёй сям'ёй на замежную паездку ў пачатку траўня. І тут... Я сутыкнулася з тым, што ў візавы цэнтр цяпер- гэта не проста выбраць дату і ісці. Спачатку спрабавала праз сайт, потым села чытаць анлайнер, падключыла тэлефон, далей падключыла мужа і да сайта і да тэлефона. Недзе каля двух тыдняў мы спрабавалі. Аднойчы нават дазваніліся. Абодва. Амаль адначасова. Пачулі пра збой, як і большасць.
Паколькі праз консульства ні разу даты злавіць не атрымалася, асабліва не спадзявалася. Але пад паездку турфірма робіць праз літоўцаў, а гэта нам зусім дрэнны варыянт, бо тры месяцы ды праз візавы цэнтр і на наш склад- гэта задорага, вырашыла спрабаваць.
Больш за ўсё мне пашчасціла 7 сакавіка. Я прачытала на анлайнеры, што ў сувязі з тым, што 8- выходны, даты выкінуць 7, і зразумела, што гэта мой шанец) відаць, большасць людзей святкавала ўжо на працы ці пасля працы, а я раптам злавіла 4 даты на сям'ю з пяцерых чалавек. Лавіла ў 19.00, потым у 19.40. прачытала, што трэба кожныя 40 хвілін. Роўненька.
Для мяне было сюрпрызам тое, што трэба адразу запаўняць анкеты, таму нешта там браніравала, шукала хаця б якія копіі пашпартоў, бо пашпарты засталіся на працы, даты пісала проста па памяці. Карацей, была непадрыхтаваная, бо нават ня верыла.
Неахопленай засталася старэйшая дачка. Мужу 27 сакавіка сказала, што наступны вечар прысвячаем лоўлі даты для яе. Усё было загружаецца, уключанае і роўна ў 19.00 мы пачалі ( мужу расказвала, што будзем рабіць, як у серыяле Тэорыя вялікага выбуху, калі хлопцы набывалі квіткі на коміккон). На маім ноўтбуку адразу завіс браўзер, пасля яго і другі ( я спрабавала на некалькіх), а муж у 19.02 закрычаў, што ў яго ёсць дата. Пішуць, што ў 19.03 было ўжо пуста. Такія амаль прыгоды ў нас з гэтымі візамі)
Прычым, схапіў ён на 03.04, тады калі я 07.03 злавіла на 02.04, 08.04 і 09.04, што мяне здзівіла.
Наколькі я вынесла з анлайнера, трэба сапраўды адкінуць усе справы і лавіць. Пажадана ўсім з усіх кампоў і займацца толькі гэтым. Прычым пачынаць роўна ў 19.00, да секунд. Хвілін праз 5 можна ісці піць каву ці гарбату, у 19.40 зноў на пост. І так кожныя 40 хвілін.
Нейкім чынам можна, відаць, лавіць даты і не запаўняць адразу, каб вылавіць на сям'ю, але я гэтага пакуль што не ўмею.

Карацей, зычу поспехаў 8 красавіка)
 

Lorena

Well-known member
девочки кто статистику помнит, что могут дать поляки были в паспорте литовский год 2015-2016. польский разовый туризм 2017 г, литовский на полгода 2018
хотела к литовцам записаться, но уже месяц не могу словить, в визовый пока не хочу идти, да и прошлую только на полгода дали, а хочу больше
 

puma4ka

Member
Это получается 1 дата = 1 человек? И если нас 5, то мне надо 5 дат ловить?
1 человек=1 анкета. Т.е. нужно словить и заполнить 5 анкет, а анкеты могут быть и на одну дату и на разные, как повезет. Но конечно словить 5 анкет на одну дату - это из разряда фантастики.

девочки кто статистику помнит, что могут дать поляки были в паспорте литовский год 2015-2016. польский разовый туризм 2017 г, литовский на полгода 2018
хотела к литовцам записаться, но уже месяц не могу словить, в визовый пока не хочу идти, да и прошлую только на полгода дали, а хочу больше
Вполне можете рассчитывать на годовую. Но словить дату в польское консульство сейчас тоже непросто. Я как и Karkusha словила 7 марта, а до этого 4 регистрации мимо, т.е. практически 1,5 месяца.
 
Последнее редактирование:

Morgenstern

Well-known member
Возможно могут пойти на встречу и одну семью оформить за один раз. Надо просить. Но на каждую анкету своя дата и время, какое уж получается
 

doraty

Member
Подавались в литовское, т.к. после 60 лет не надо регистрироваться документы готовила сама, з/п и выписка высокая, мужу пенсионеру спонсорское письмо, короче доки согласно требований на сайте консульства, у меня была годовая литовская, поездки 2 в Литву. Польша - дали год, мужу первую на 3 месяца. Делали 8 рабочих дней.
 

Арнелла

Well-known member
Случилось чудо, я записалась в визовый центр. Всех пятерых на 31 мая. :dance:
 

Арнелла

Well-known member
Karkusha, по телефону. Сайт висит со вчерашнего дня. Автодозвон с 242 раза дозвонился )
 

Karkusha

Well-known member
Возможно могут пойти на встречу и одну семью оформить за один раз. Надо просить. Но на каждую анкету своя дата и время, какое уж получается
Так.
Нам дазволілі падацца ў два заходы, калі мы мелі 4 даты на 5 чалавек. У адзін дзень я, у другі-муж і трое дзяцей. Калі б дзяцей даставілі ў першы дзень, то, хучтэй за ўсе прынялі бы ўсіх за адзін раз. Але гэта трэба прасіць, так
 

Morgenstern

Well-known member
А сейчас за три месяца до окончания визы можно подаваться или уже за 6?
 

Irinka-22

КГ-5
Karkusha, про детей какое-то нововведение точно. Месяц назад дочку подавала, 16,5 лет. Без неё, т.к отпечатки раньше сдавала. В консульство.

Morgenstern, не приняли же, осталось 3.
 

Shokoladka

Well-known member
Мы только с польского визового центра. Людей там тьма. Ехали всё-таки с малышкой, т.к. всё равно нужно было моё согласие на выезд. Шли по соц.очереди, очень быстро приняли. Только бумаг столько, зачем эта макулатура.
 

Чеславна

Active member
А ў нас сёння ў польскай амбасадзе не прынялі дакументы на дзяцей без іх прысутнасці. Сказалі, абавязкова павінны прысутнічаць, нават да 12 год. Заўтра другая спроба
В 2018 летом надо было продлить старшему (14 лет) визу. Я тогда в посольство обращалась, тоже думала, что надо будет его присутствие, однако, не понадобилось, я еще у охранника и у девушки в окошке поинтересовалась. Но у нас уже были отпечатки, может поэтому.
 

Karkusha

Well-known member
Ды ў мяне ўсе трое да 12 год, ніякіх адбіткаў не трэба. Размаўляць дзеці там ні з кім не размаўлялі. Тое, што мы нават не з Мінску, а з Фаніпаля, мы ўдакладнілі. Але ўсе роўна, прапанавалі альбо падвезці дзяцей у той жа дзень, калі падавалася я, да 14 гадзін, і тады прымуць докі ва ўсей сям'і, альбо на наступны дзень, тады будзе падавацца тата з дзецьмі
 

Parole

Well-known member
Подавались в литовское

Польша - дали год,

что то не совсем понятно ))) Это литовцы дали год?

Мы только с польского визового центра.
Вы же тоже после литовцев к ним?
 

Олюня39

Member
Мы в прошлый четверг подавались в испанский визовый центр. По предварительной записи, без проблем, выбрали нужный день и время. Сегодня, через 6 дней, уже забрали паспорта. Испанцы дали нам шенген на 2 года!!! Ура!
 
Сверху