Шенгенская виза - 3

Watch and wait

Well-known member
Parole, если честно,я не готова сама вылавливать запись в посольство,поэтому мне не принципиально +50$ на нашу семью,ну,и заполнить бумажку с первого раза и правильно -не мой конек). Так что я и на ВЦ согласна.
 

k_ja_ra

Well-known member
Спадарства, штосьці я завісла практычна на апошнім кроку. Анкету трэба з двух бакоў А4 друкаваць ці толькі з аднаго? Падкажыце, клск?
 

k_ja_ra

Well-known member
Людзі, яшчэ пытанне.
Зараз раздрукавала анкету і нідзе не бачу, на які тэрмін прашу візу. (Хачу прасіць на год).
Толькі тэрмін паездкі фігуруе. Ці я штосьці не так разумею?
Можа хто ў тэме падкажаце? Анкета па спасылцы: https://epak.pmlp.gov.lv/NVIS.EService001.WebSite/ApplicationMain.aspx
можа там у п.25 трэба 365 дзён пісаць, а не 12 (столькі доўжыцца сама паездка, пад якую робіцца віза). Але неяк сумнеўна...
Дзякуй!

п.с. фота ж клеіць трэба? Там у інструкцыі нідзе пра гэта не напісана. Я без інструкцыі баюся.)
чарговы раз пераконваюся ва ўласным дакументальна-папяровым крэтынізме.) Ніколі не ўмела ўсю гэту безліч афіцыйных папер запаўняць.)))
 

Magda

Well-known member
в 25 на сколько дней пребывания хочешь визу,
в 29 начало действия, в 30 конец действия
Для литовцев, когда на год просим указываем 40 (или любое число до 90) дней,
и визу с 1 июля 2019 по 30 июня 2021, если просим на 2 года.
40 дней это к примеру, мы посчитаи что 40 дней нам выше крыши, например. :))
 

Karkusha

Well-known member
Пункт 29 дата выезда, напрыклад, 01.06.2019.
Пункт 30 дата вяртання, напрыклад, 31.05.2020, такім чынам просіце візу на год.
У пункт 25, напэўна, 90 дзён.
 

k_ja_ra

Well-known member
у літоўцаў неяк зразумела было. Менавіта ў такой фармулёўцы, як ты пішаш - "начало действия, конец действия". А ў гэтых - "Предполагаемая дата въезда в Шенгенскую зону, Предполагаемая дата выезда из Шенгенской зоны". Гэта выходзіць, я як у 2019 годзе заеду, дык толькі праз 2 гады выезду?
Я ў гэтым пункце даты паездкі была напісала. Вынас мозга...
і падрабязнасцяў запаўнення, як для Літвы, на анлайнеры не знайшла.
 

Magda

Well-known member
И в Литве так вроде. Вообще у них у всех одинаковая визовая анкета, разве нет? Я, как помню, в Латвии и во Франции и в Литве ничем пункты не отличались.
 

eva-78

Well-known member
k_ja_ra, вам все правильно говорят. Я как раз сейчас тоже анкету заполняю -)). 29 пункт "Предполагаемая дата въезда в шенгенскую зону" - дата, с которой визу просим, 30 пункт, если на год, то дата +1 год - 1 день. Обычно 90 дней срок все ставят.
 

k_ja_ra

Well-known member
И в Литве так вроде. Вообще у них у всех одинаковая визовая анкета, разве нет?
Так? )
Ну можа і так.) Проста ў Літву я першы раз кожную літару ў імя-как-імя спраўджвала.:) а другі раз - на анлайнеры.) Таму можа і не ўнікала ў іхныя пасольскія фармулёўкі. Унікала, што нармальныя людзі пішуць/кажуць.)

Дзякуй!

Што б я без вас усіх рабіла. :))
 

Димки

Active member
Девушки, подаюсь на визу в ВЦ Польши. Не могу найти и скачать согласие на обработку данных..:unsure: или его только в ВЦ дают?
Выписка с интернет банкинга, я так понимаю, не прокатит? Нужно с банка платную справку брать?
В бронировании букинга достаточно имен всех подающихся или нужны паспортные данные?
И еще, нашла у них бланк Согласия на выезд ребенка, пойду к нотариусу. Читала, что делают такое согласие до 18 лет. де это указывать?
Сорри за столько вопросов, всегда ходили к литовца, там макулатуры в разы меньше......

справка с банка при подаче для себя будет оригинал, для детей к спонсорскому письму можно прикладывать копии?
 

k_ja_ra

Well-known member
И еще, нашла у них бланк Согласия на выезд ребенка, пойду к нотариусу. Читала, что делают такое согласие до 18 лет. де это указывать?
натарыус усё сам зробіць. Ён усё сам ведае, і ніякія бланкі яму не трэба. Прыйдзеце з мужам, скажаце: нам згода на выезд дзіцяці да 18 год - усё. Потым толькі вычытайце ўсё уважліва. Каб памылак у імёнах, нумарах пашпартаў і падобнага не было.
 

Димки

Active member
спасибо. С одним вопросом разобрались. Теперь с остальной макулатурой надо....
 

Karkusha

Well-known member
Не могу найти и скачать согласие на обработку данных.. или его только в ВЦ дают?
на анлайнеры ў шапцы тэмы пра візавы цэнтр можна было спампаваць


Выписка с интернет банкинга, я так понимаю, не прокатит? Нужно с банка платную справку брать?
яны ж просяць толькі даведку з працы, з банка не трэба. ці ў Вас з працы даведкі няма?


В бронировании букинга достаточно имен всех подающихся
дастаткова. Праз коску ўводзіце ўсіх у адно поле

вось тут бланк згоды на апрацоўку дадзеных, знайшла
 

Димки

Active member
на анлайнеры ў шапцы тэмы пра візавы цэнтр можна было спампаваць



яны ж просяць толькі даведку з працы, з банка не трэба. ці ў Вас з працы даведкі няма?



вось тут бланк згоды на апрацоўку дадзеных, знайшла

справка есть, но з/плата ниже среднего. Подаюсь с детьми без мужа, поэтом одну справку с такого з/платой нести как - то не очень, наверное.
 

Parole

Well-known member
Димки, мы предпочитаем показывать выписку из банка всегда.
 

Karkusha

Well-known member
Димки,а Вы ў які візавы падаецеся? У Мінскі? можа, пачытайце падрабязней на анлайнеры. Наколькі я зразумела, у візавых цэнтраў у розных гарадах свае звычкі і патрабаванні
 
Сверху