Шенгенская виза - 3

Magda

Well-known member
што шэнген - ясна. Але на самой візе стаіць краіна, якая выдала. Было цікава, якая краіна стаіць у гэтым выпадку. Так зразумела, што Латвія?
Тут два моманты. Першы - многа ж пішуць, што вось, віза літоўская, а паляцелі ў Іспанію, як жа так. У гэтым выпадку такога няма? Латвіі без розніцы, куды па яе візах лятаюць? Ці яна ведае, што сама ж для Іспаніі іх і робіць? Іспанія пра гэта таксама ведае? Яе не бянтэжыць латвійская віза, па якой у Іспанію прыляцелі?
Проста я думала, што будзе стаяць менавіта іспанская віза (на візе будзе напісана Іспанія).
І другі момант. Агент раіла такі ў іспанскі візавы цэнтр ісці. Маўляў, будзе ў дзіцяці менавіта іспанская віза (шэнген, выдадзены Іспаніяй), а не латвійская, у астатніх - штампы іспанскія, + квіткі і іншыя чэкі захавайце. Наступным разам можаце пры запыце адразу і двухгадовыя іспанскія візы атрымаць. Разумею, што гэта тэарызаванне, і ўсё ж? Ёсць рацыя ў яе словах? Хто як думае?
Я тебя не понимаю. Страной назначения будет ИСПАНИЯ, выдана виза Латвией ЗА Испанию. Все прозрачно.
Это стандартная процедура. Когда страна (Испания в данном случае) не считает нужным иметь консульство в РБ, она заключает договор с Латвией (в данном случае), что Латвийское посольство будет представлять Испанию.
 

k_ja_ra

Well-known member
Я тебя не понимаю. Страной назначения будет ИСПАНИЯ, выдана виза Латвией ЗА Испанию. Все прозрачно.
а я не разумею, што такое "выдадзеная за Іспанію", "выдадзеная Латвіяй" - разумею.

Страной назначения будет ИСПАНИЯ,
адкуль гэта вядома? і дзе пазначана?
Там же указывается страна куда едешь
дзе там?

Когда страна (Испания в данном случае) не считает нужным иметь консульство в РБ, она заключает договор с Латвией (в данном случае), что Латвийское посольство будет представлять Испанию.
гэта я зноў жа разумею. Але на візе гэта дзе відаць: у мяне латвійская віза, ці "латвійская віза, выдадзеная за Іспанію"? раз уж нібыта гэта так важна - атрымліваць візу той краіны, куды плануеш вандроўку.

Ну хіба што, як піша Вішенка, у параўнанні з іншымі візамі ёсць дадатковая адзнака ES.

Хаця ў гэтым сэнсе мне ўвогуле цікава, як якая-небудзь Чэхія можа ведаць, што людзі ўвогуле да яе прыязджалі па яе візе? Вось у малой чэшская віза. Выездаў два - адзін у Польшчу (маю на ўвазе перасячэнне мяжы, так то яна ў Чэхію ездзіла, так), другі - у Літву (хаця зноў жа і ў Чэхіі ў тую паездку была). Але дзе гэта відаць? )
 

Вишенка

волшебница
Хаця ў гэтым сэнсе мне ўвогуле цікава, як якая-небудзь Чэхія можа ведаць, што людзі ўвогуле да яе прыязджалі па яе візе? Вось у малой чэшская віза. Выездаў два - адзін у Польшчу (маю на ўвазе перасячэнне мяжы, так то яна ў Чэхію ездзіла, так), другі - у Літву (хаця зноў жа і ў Чэхіі ў тую паездку была). Але дзе гэта відаць? )
Если будут сомнения, то тебя попросят подтвердить, что в Чехии ты была - билеты на транспорт, документ из отеля, чеки, выписка с банковской карты и т.п. Но это взрослых касается, думаю, к ребенку никто с этим приставать не будет.
 

Soneyka

Active member
Я делала визу в Нидерланды, у нас эти визы выдает Немецкое посольство. На визе был значок nl (Нидерланды).
 

Anzhi

Она идет по жизни смеясь!
Parole, когда нужно было всегда хватало бесплатной... Но, помню только французам для мамы её делали... Полякам достаточно было справки с работы с доходом... Но это на закупы.
 

Anzhi

Она идет по жизни смеясь!
И маме только потому, что пенсионер, деньги подтвердить.
 

Marseе4ka

просто Мерри
мы справку о зп подавали (можно либо выписку,либо справку).
забрали сегодня - 2 года (а рассчитывали минимум на 3). это я про польский визовый центр, туризм.
 

Marseе4ka

просто Мерри
Shokoladka, не, предыдущие закупы.
Сейчас, как их отменили, все перешли на туризм)
 
Сверху