Школьные будни-20

Parole

Well-known member

k_ja_ra

Well-known member
Parole, я ў сваю чаргу нават не падумала пра бацькоў.) Падумала: так, задзяўбуць праверкамі, факт.)
 

k_ja_ra

Well-known member
Parole, шчыра - не ведаю.)
Але я перакананая, бацькі, якія вядуць дзяцей у такія школы, дакладна выхаваўчай работай не цікавяцца.)
Я апошнім часам ужо сама ледзь не задумвацца пра такі варыянт пачала. Нешта надзвычай падстаміла школа навінамі за апошнія, яны ж першыя, два тыдні вучобы. Падумала, як бы класна было паслаць усе гэтыя АБЖ з ЧЗС і іншымі інфармацыйнымі гадзінамі ў ****.
Але хіба памарыць магу.) З такімі расцэнкамі і наяўнасцю дваіх дзяцей.)
 

ТиЛи

аву забрали:( буду такая!
zuka, ну не обязаны да. Но слава богу у нас еще не совсем плохая гимназия и при любой возможности делают три
 

bousinka

Well-known member
А если ученик ушёл посреди года и стало 26 детей, всё, прерывать контракт или уменьшать нагрузку одному из учителей?
 

Kroshkis

Well-known member
Да. Нас на собрании директор гимназии предупредила, в тех классах где 27 чел (а это как раз случай нашего класса), если в середине года кто-то выбывает, его подгруппа по иностранному делится на 2 части по 4 человека, которые идут в 2 оставшиеся подгруппы.
Оставить в таком случае 3 подгруппы она не может. Прописано "не менее 9 человек" и будут же следить за этим. Ибо финансирование...
 

Mrs_yanf

Well-known member
Kroshkis, да, кошмар, еще в прошлом году у моей старшей в этой же гимназии (если не ошибаюсь) было 20 человек в классе и 3 подгруппы по английскому.
Хорошо, что хоть лицеев это не касается
 

Kroshkis

Well-known member
У нас как раз 4 человека ушло из класса и 1 пришел. Если б не пришел, было б уже с начала года 2 группы по 13.
Директор, кстати, очень просила, все передвижения делать перед началом учебного года, чтоб потом не было вот такой ерунды с иностранным. Ибо в каникулы есть еще резерв времени, и она может кого-то взять.
И говорила на собрании о том, что хотела бы, чтобы в классах было ну хотя бы 28 чел, чтоб был резерв, ибо всякое бывает и 1 может всегда уйти...
У нас резерва нет, а у меня тут как раз периодами зреет мысль свалить. Прям предвкушаю, что я услышу, как мы подставляем весь класс, гимназию и т.д.
Mrs_yanf, не хотите к нам? для создания резерва?? )))
 

Карь

Member
У нас в классе 17 человек. И все.. весь класс у одной учительницы.
 

zavtra

Well-known member
Карь, так у вас там рай. английский уже и перетерпеть можно
 

Mrs_yanf

Well-known member
Mrs_yanf, не хотите к нам? для создания резерва?? )))
Хочу, но не прямо сейчас, а в следующем году, в пятом классе))) Мы ведь и собирались поступать. В начальной главное - хороший учитель, мне в принципе нравилась наша в 25 школе, а нынешняя даже лучше, не хочется менять. Эх, если бы мне кто-нибудь это летом предложил(( Насчет средней школы в 204 меня терзают сомнения, а в 25 школе даже сомнения не терзали, как-то хороших отзывов не пришлось услышать.
Kroshkis, можно в личку кто ваш учитель и буква класса?
 
Последнее редактирование:

k_ja_ra

Well-known member
о как! я бы была рада, если бы от нас кто ушел..
а колькі чалавек у класе?
Тут жа пытанне ў чым. Адзін чалавек пры колькасці 26-27 на фоне класа нічога не вырашае, а для груп замежнай - вельмі нават. Пры іншых роўных усё адно лепей займацца 9-ці дзецям ў падгрупе, чым 13, праўда? Гэта куды адчувальней. чым 27 ці 26.
А так... хай бы сышлі, так. Толькі тады ужо адразу 9 чалавек, а не проста хто-небудзь.)

===========

Я вось усё думаю. (і суседнюю тэму праглядваючы ў тым ліку) У нас жа так пра людзей клапоцяцца, па просьбах ветэранаў штосьці палепшыць - заўсёды калі ласка. І экзамены адмянілі, бо людзі перажывалі. І паспаць далі. Ну чаму з хнёй кшталту АБЖ, ЧЗС, інф гадзіна людзей не пачуць? Гэта ж нічога не будзе каштаваць, нават наадварот! спрэс эканомія, а колькі шчаслівых людзей у краіне дадасца!
Ну чаму просьбаў тут не чуюць, а? Чаму не клапоцяцца пра падначалены народ?
Куча ж людзей, па адчуваннях, толькі праз гэта на прыватныя школы і заглядваецца. Ці, наадварот, яшчэ 5 АБЖ дададуць, каб якраз у прыватныя і ішлі? Толькі вось дзяржаве з гэтага якая выгада?
Хто-небудзь аналізаваў, колькі здароўя дадаў дзецям ЧЗС? А дзеля ж гэтага, нібыта гэтую гадзіну дадалі. Клапатлівыя нашы... Каго-небудзь лухта пад назвай АБЖ выратавала?
А інфармацыйная гадзіна ўвогуле які сэнс нясе? Справядлівасці дзеля, там жа не моцна ідэалогіяй займаюцца. Я б сказала, зусім не займаюцца. Пустая трата часу. Прычым як на погляд бацькоў, так і з пунтку гледжання дзяржавы. Нашто і каму яна трэба?
Ну не разумею...
 

МОМ

Well-known member
k_ja_ra, вы определите, основываясь на знаниях истории, какой строй в стране, где вы живёте и не будете больше задаваться такими вопросами.
 
Сверху