Дополнительное образование для школьников: школы юных, Юни-центр и т.д.

k_ja_ra

Well-known member
@МОМ, дзясятка раёна гэта проста сам, так. А 1 месца на горадзе астраномія - сумняюся, што проста ідуць і пішуць. Рыхтуюцца збоку, значыць, раз гімназія ігнаруе.
 

eva-78

Well-known member
Я, если честно, не особо знаю. Надо спросить. Но чья это заслуга? Дети плотно сидят на репетиторах и курсах.
Ну Вы просто написали, что результаты такие же у вашей гимназии, и что это "обычные". А тут уже "не знаете".
 

МОМ

Well-known member
Ну Вы просто написали, что результаты такие же у вашей гимназии, и что это "обычные". А тут уже "не знаете".
А вы гарантируете, что ваши победители готовятся исключительно в школе 100 баллов?
 

k_ja_ra

Well-known member
А вы гарантируете, что ваши победители готовятся исключительно в школе 100 баллов?
Думаеце, у якой-небудзь школе/гімназіі дабаўляюць?)
У тым і рэч, што іх там у 100б і рыхтуюць ужо. Туды па гэта і ідуць. Атэстат і ў бясплатнай школе можна пачакаць
 
Последнее редактирование:

МОМ

Well-known member
Думаеце, у якой-небудзь школе/гімназіі дабаўляюць?)
У тым і рэч, што іх там у 100б і рыхтуюць ужо. Туды па гэта і ідуць. Атэстат і ў бясплатнай школе можна пачакаць
У меня другие сведения. Вполне себе занимаются и на стороне. Но школа хорошая, не спорю. Отдала бы несомненно, если бы могли позволить.Но вообще речь не о школе изначально была, а о том, как готовиться к ЦТ в РЦ 100 баллов.
 

k_ja_ra

Well-known member
. Вполне себе занимаются и на стороне
Вучацца ў 100б і ўсё адно + збоку?
Ого... які тады сэнс, цікава?? Прасцей тады ўжо ў школе сядзець. І танней)
Не, такі варыянт адназначна нікуды не варты. Няма чаго рабіць людзям)
 

GingerBread

Well-known member
так каманду горада рыхтуюць да рэспы...
і настаўнікаў такога ўзроўню няшмат, бо гэта самому трэба цікавіцца і займацца..

і гэта ня школьны курс, што павінен настаўнік ведаць. таму і патрэбны школы для дзяцей якім цікава і іншыя настаўнікі для іх..
 

k_ja_ra

Well-known member
Зборы каманды горада - зусім іншая тэма. Не пра гэта гаворка, калі пра заняткі ’збоку’ кажуць. І збораў усё адно мала. Як мінімум, да горада вучня мае хтосьці давесці. Па большасці прадметаў, прынамсі. Па фіз-ры, напэўна, не трэба, не ведаю. Талентаў, якія ’проста ідуць і пішуць’ на 1 месца на горадзе, мяркую 0.01%.
Я перакананая, што вучачыся ў 100б і рыхтуючыся ў Багамолава, ’збоку’ ўжо не спатрэбіцца. Нават каб хацеў, наўрад ці іншыя варыянты знойдзеш.
 

eva-78

Well-known member
Зборы каманды горада - зусім іншая тэма. Не пра гэта гаворка, калі пра заняткі ’збоку’ кажуць. І збораў усё адно мала. Як мінімум, да горада вучня мае хтосьці давесці. Па большасці прадметаў, прынамсі. Па фіз-ры, напэўна, не трэба, не ведаю. Талентаў, якія ’проста ідуць і пішуць’ на 1 месца на горадзе, мяркую 0.01%.
Я перакананая, што вучачыся ў 100б і рыхтуючыся ў Багамолава, ’збоку’ ўжо не спатрэбіцца. Нават каб хацеў, наўрад ці іншыя варыянты знойдзеш.
Не упускаем второго педагога, его вклад не меньше. Его сын на респе взял 2 диплом. Правда заслуги пошли гимназии, где он учится -)).
 
Последнее редактирование:

k_ja_ra

Well-known member
Не упускаем второго педагога, ее вклад не меньше. Его сын на респе взял 2 диплом. Правда заслуги пошли гимназии, где он учится -)).
калі яшчэ і 2 настаўнікі - зусім выдатна. Можна пазайздросціць) І - Іваноў? Я не сільна ў тэме, калі шчыра. Першы настаўнік проста на форуме ўвесь час на слыху
 

GingerBread

Well-known member
Зборы каманды горада - зусім іншая тэма. Не пра гэта гаворка, калі пра заняткі ’збоку’ кажуць. І збораў усё адно мала. Як мінімум, да горада вучня мае хтосьці давесці. Па большасці прадметаў, прынамсі. Па фіз-ры, напэўна, не трэба, не ведаю. Талентаў, якія ’проста ідуць і пішуць’ на 1 месца на горадзе, мяркую 0.01%.
Я перакананая, што вучачыся ў 100б і рыхтуючыся ў Багамолава, ’збоку’ ўжо не спатрэбіцца. Нават каб хацеў, наўрад ці іншыя варыянты знойдзеш.
калі ёсць у каго, то можна і збоку... вось толькі знайсці тое збоку патрэбна..

дзяцей фанатаў навукі ня многа на Мінск
 

k_ja_ra

Well-known member
Проста звычайна ’убок’ якраз у 100 б і ідуць. А каб з 100 б ішлі ўбок - гэта ўжо нонсенс нейкі. Але можа я проста чагосьці не ведаю...
 

GingerBread

Well-known member
Проста звычайна ’убок’ якраз у 100 б і ідуць. А каб з 100 б ішлі ўбок - гэта ўжо нонсенс нейкі. Але можа я проста чагосьці не ведаю...
ну можа і яшчэ хтосьці ёсць, але не ў такіх памерах...
 

Иринка

Белый слон
А подскажите, пожалуйста, где можно физику подтянуть? Школьная программа, не ЦТ. А то моя что-то физику подзапустила.
И НЕ 100б.
По поводу 100 б- в зависимости от предмета, наверное. Математика. да, соглашусь, для самостоятельного изучения. Старшая ходила полгода, потом плюнула, а тк ЦТ было дополнительным, не особенно и парилась, хотя написала хорошо. Биология была с 0, все объясняли-разжевали, с проверкой дз и разбором теории. А химия -больше для того, чтобы свои знания подогнать под формат ЦТ.

Сейчас ищу физику младшей, ей формат 100б не пойдет.
 

Марфа Васильевна

зимофобка-летофилка
@Иринка, у меня была попытка записать детей на курсы интенсив курс (прям так и набирайте в поиске). буду ещё раз пытаться в августе - на сентябрь. бо зимой не удалось собрать группу по тому адресу, который нам подходил. вообще, мне не понравилась организация, в 100 б на порядок лучше и прозрачнее и с оплатой, и вообще. но эти курсы хвалили. если в школе с учителем не повезло, то тут (по отзывам) - помогут хотя бы не запустить предмет.
 
Сверху