Математика в школе!

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

punto

Active member
fe9739f4c1b0.jpg
 
Последнее редактирование:

Mahima

переименовалась:)
Счастливый человек...засыпал по потребности, вставал как выспится...
 

Танюша_

всё чудесатее и чудесатее
Катерина, умер в соей постели во сне, и наверняка приведя все дела в порядок.
 

k_ja_ra

Well-known member
Як вам карэктнасць (ва ўсіх сэнсах) такой задачы, даслоўна:

В кружке 15 учащихся младше 14 лет и 11 учащихся старше 13 лет, из них 6 учащихся старше 13 и младше 14 лет. Сколько учащихся старше 14 лет?
 

k_ja_ra

Well-known member
Natusia1401, ага :)

Не ведаю, як дзеці, я сэнс падобнай фармулёўкі толькі раза з 5-га злавіла. :)
А навошта фраза і дадзеныя пра "В кружке 15 учащихся младше 14 лет" і цяпер не разумею. ) Чыста заблытаць?
 

Mahima

переименовалась:)
Ха, ну я решила, значит:) утешает.
Правда, я не улавливаю, в чем некорректность:)))
 

k_ja_ra

Well-known member
Аналагічна. Ад колькасці лічбаў (якія і ўзрост і колькасць дзяцей абазначаюць), ад колькасці ужытых словаў "учащийся" і ад залішняй інфармацыі ў фармулёўцы задачы. :)))

в чем некорректность
Ну можа некарэктнасць - не вельмі ўдалае слова тут. Але па мне дурасць - адназначна. :))
 

Mahima

переименовалась:)
А я схемку нарисовала, вычислила 5, а потом зависла:))) от поисков некорректности:))) расскажи же мне, в чем она:)))
 

k_ja_ra

Well-known member
А я схемку нарисовала
Якую?

І я пачала, як дурань, маляваць.
А задача рашаецца простым дзеяннем: 11-6=5. Бо 11 дзяцей старэйшыя за 13, а ад 13 да 14 - 6. Адпаведна астатнія - старэйшыя за 14. Не?
Навошта пра тых 15 малодшых за 14 вядзецца?
 

Mahima

переименовалась:)
Ну тут не нарисую:)) ну да...вычитанием:) в итоге же я тоже вычла из 11-ти 6:) просто умно, с чертежом и пересекающимися множествами:)))
 

k_ja_ra

Well-known member
пересекающимися множествами
:) Я згодная. Менавіта як задача на мноства яна гучыць. Напачатку. Ціпа. А на справе задача ў адно дзеянне з залішнімі дадзенымі ва ўмовах.

Дык вось я і думаю. Гэта я чаго не цямлю, ці гэта нармальна - падобныя задачы?

Яшчэ:

У Кати есть две карточки с цифрой "0" и две карточки с цифрой "1". Сколько различных чисел она может составить при помощи этих карточек?

0011 - это число?

===

Imagination, дзякуй, я разумею. Я пытаюся - навошта? Яна не патрэбная тут па факце.
 

Imagination

Active member
У Кати есть две карточки с цифрой "0" и две карточки с цифрой "1". Сколько различных чисел она может составить при помощи этих карточек?

0011 - это число?
Да-- три :)
А если серьезно, то нет. Просто 11. У меня 10 чисел получилось (если ничего не пропустила :) ) А ответы есть?

Imagination, я разумею. Я пытаюся - навошта? Яна не патрэбная тут па факце.
Так проще, не нужно думать :)
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху