Математика в школе!

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

kolesnikova

New member
факультатив по английскому языку в первом классе был сугубо "добровольным",
нудык добровольный факультатив и у нас есть ))) я думаю. что в россии есть школы где тоже по 3 языка учат на добровольной основе - в москве знаю такие школы.
 

Magda

Well-known member
kolesnikova, я могу поменять в своем посте 3 на 2, если Вы настаиваете.
 

kolesnikova

New member
kolesnikova, я могу поменять в своем посте 3 на 2, если Вы настаиваете.
да нет, что вы))) но мне российская программа больше нравится по многим предметам.

Заметила. что наши стали копировать. Я бы на месте россиян в суд подала за плагиат. К примеру, уже несколько раз встречала в наших учебниках по математике за 1 и 2 класс - прямую копию задач из тетрадей Петерсон. А наш учебник за 2-й класс 2012 года издания - 100% облегченный вариант Петерсон - даже построение уроков такое же. Эдакий гибрид Чеботаревская-Петерсон.
 

Mahima

переименовалась:)

katia-ka

Kitoks Pasaulis
дзяўчаты, яшчэ крышку вашай увагі))
3 мес 10 дзён * 102 дні.
:)
пісаць 2 варыянты адказа?
 

k_ja_ra

Well-known member
katia-ka, а чаму 2?

Калі шчыра - я пас. І гэтыя заданні не рабіла б з дзіцяцем пісьмова ўвогуле. Проста вусна б разабралі магчымыя варыянты.

А заданні больш з серыі "Чалавека і свету" мне бачацца. Ці на агульнае развіццё.
Трызненне нейкае.
Якая мэта іх? У пісьмовай форме асабліва?
 

katia-ka

Kitoks Pasaulis
рашыць няроўнасьць(неравенство)
Не, гэта на дом не задавалі. Але гэта рэальнае заданьне ў падручніку. с. 79, № 8. І ніхто не дасі гарантыю, што пасьля недзе на кантрольнай/экзамене/яшчэ якой халеры яно не ўсплыве.

katia-ka, меньше либо равно еще не проходили?
4 клас.
Ваш сын як рашыў бы?
 
Последнее редактирование:

k_ja_ra

Well-known member
katia-ka, ну тады б ужо пісалі адрэзак рэальнага часу. З 10.01 прыкладам і да 20.04.

А ў такім выглядзе, я не ведаю, гаворка пра месяцы, якія абавязкова запар ідуць, ці проста адвольны набор іх.
Калі 3 па 31 узяць - будзем мець трэці варыянт адказу.

Дурната, а не мат-ка, пардон.(((((
 

k_ja_ra

Well-known member
ну, такога ж няма
запар няма, а адвольна - калі ласка.

Але маўчу, а то па 3-м коле зараз пойдзем...

Атрымліваецца, не мат-кай займаешся, а галаву ламаеш, што ж меў на ўвазе аўтар...(

А ўвогуле ...я так падумала.. а можа мы самі нагнетаем? Ты вось залезла ў гэтыя заданні...а яны можа насамрэч для працы ў класе накіраваныя, а зусім не для дамашкі. І якраз для вуснага выканання. Каб розныя варыянты разабраць. І тады цалкам сабе нармальнае заданне...
 
Последнее редактирование:

katia-ka

Kitoks Pasaulis
а почему 29 или 28 не берете?
ну яно ж па-любому будзе меншае за 102 пры гэтых лічбах.
Карацей, калі б замест 102 стаяла 103(то бок менш было б пры ЛЮБЫХ па-парадку ідучых месяцах) я б і вокам не павяла :)))
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху