Выпускной в школе. 11класс

Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.

Marina1969

Well-known member
все эти гимназии где детей много а актовый зал маленький...они что никаких мероприятий кроме выпускного не проводят??? Концертов там и т.д
как-то я и задумалась. На концерты все равно столько народа не ходит, наверное. А тут 110 детей и родители, ну пусть двести. Многовато выходит.
 

k_ja_ra

Well-known member
я вось яшчэ чаго не магу зразумець. Ок, актавая зала ў нашай школе маленькая для такой колькасці людзей, што, справядлівасці дзеля, чыстая праўда, да таго ж у нас старэйшыя класы знаходзяцца ў корпусе, дзе, калі не памыляюся, актавай залы няма ўвогуле. Але Палац Рэспублікі для такой колькасці людзей вялікі. Ці не? Ці там эн школ выпускны ладзяць? А як тады гэта выглядае? Ладна застолле, там ужо ўсім пофіг і ўжо ніхто не памятае, чаго сабраўся. А афіцыйная частка?
Ці я штосьці не так зразумела?
Памятаю, ці ў мінулым ці яшчэ раней нейкім годзе нават фотарэпартаж быў на туте, як пад'яўджалі на лімузінах выпускнікі розных школ. Яны разам святкавалі?

Калі падумаць, то сапраўды, заканчэнне школы і выпускны - гэта сур'ёзная падзея, і вялікае свята, напэўна. І можа сапраўды чаму б яго не адсвяткаваць у прыстойным месцы? Урэшце, а што тады свята?
Скажам, калі ў мяне было вяселле, мне не хацелася ісці ў завадскую сталоўку. Дый сёння, калі прануецца карпаратыў, народ вельмі ўважліва да выбару месца ставіцца. Можа, сапраўды, мы ўжо проста старыя цынічныя цёткі, што нам нічога не хочацца? А дзецям цалкам сабе і ў радасць той жа Палац Рэспублікі?
Таму што думка пра святкаванне ў школьнай сталовай, па шчырасці, наганяе сум яшчэ большы, чым афіцыйная частка за 125 руб...

как-то я и задумалась. На концерты все равно столько народа не ходит, наверное. А тут 110 детей и родители, ну пусть двести. Многовато выходит.
ходзіць. У зале памяшчаюцца фактычна толькі дзеці адной паралелі. І калі здараецца выпускны канцэрт пачатковых класаў ці так званае пасвяшчэнне ў гімназісты 5 класаў, там натоўп той яшчэ. І месца сапраўды мала. Пра сядзець у зале нават гаворка не ідзе. Стаяць няма дзе.
 

Marina1969

Well-known member
старэйшыя класы знаходзяцца ў корпусе
не в одной ли мы с вами гимназии учимся?))))
Але Палац Рэспублікі для такой колькасці людзей вялікі
Когда выпускался мой сын, выпускной был в КЗ Минск, в малом зале. Думаю, что тут будет что-то похожее.

110 детей в шимназии?
4 класса по 27 человек - сколько это?

І можа спраўды чаму б яго ен адсвтякаваць у прыстойным месцы
Может и так :) Ладно, вчера я уже купила наряд)))))
 

Вжик.

Well-known member
Я думала что наполняемость имназии зависит от размера гимназиии, ну типа нельзя рять классов набрать, если места не хватает. Нормы типа какие-то..
 

Marina1969

Well-known member
мы ўжо проста старыя цынічныя цёткі, што нам нічога не хочацца?
Эта мысль давно закралась мне в голову :)

Я думала что наполняемость имназии зависит от размера гимназиии,
У нас два корпуса. В новом приличном корпусе для старших классов только девятые-одиннадцатые. И там действительно нет актового зала. Но он есть в основном корпусе, вполне себе немаленький.
 

Вжик.

Well-known member
Тогда не понятно, есть нормальный актовый зал зачем еще снимать что-то...
 

k_ja_ra

Well-known member
Marina1969, дзіця+мама і каб сядзець, а не стаяць у праходзе - не. Стоячы - улезуць, куды падзенуцца.) Але, напэўна, гэта ўсё ж не зусім той фармат.
Адны выпускнікі без бацькоў і дзясятак выкладчыкаў змесцяцца.
 

k_ja_ra

Well-known member
10 рядов на 10 мест???
трохі болей. 6 класаў паралелі садзяцца.
Думаю, месцаў пад 150 +-

п.с. мне здаецца, актавыя залы ў школах +- аднолькавыя. Узгадваю сваю школу, сястры, дзяцей. Наўскідку - адно і тое ж.
 

Вжик.

Well-known member
Я вот тоже вспоминаю и свою и детей, минимум 200 чел поместится...а вы про 6 гимназию? Глянула на сайте, нормальный там актовый зал...
Другое дело что выпуск больше 100 человек, у нас 65 был выпуск.
 

IRIS-KA

Active member
Аренда ДР на торжественную часть и банкет 20 рублей с человека собирали

На торжественную часть можно один сопровождающий на одного ребёнка, больше зал не вмещает, на банкет по количеству гостей на одного ребёнка ограничений нет, но и желающих особо тоже нет

От класса у нас попросили чтоб 2-3 родителя пришли на банкет, ну и классная
 

k_ja_ra

Well-known member
На торжественную часть можно один сопровождающий на одного ребёнка, больше зал не вмещает
мы аб палацы рэспублікі кажам?
Нават калі пра малую залу гаворка, то там парадка 500 месцаў.

Аренда ДР на торжественную часть и банкет 20 рублей с человека собирали
20 рублей? а што гэта за сума такая?

=====

а калі пра палац рэспублікі кажуць, то маюць на ўвазе менавіта малую залу, так? Менавіта там гэта ўсё ладзіцца?
Ну...каб хоць разумець.

=========

во, знайшла: https://news.tut.by/society/500111.html
Дык гэта як было, што тры гимназіі ажо разам святкавалі? Ва што пераўтварылася афіцыйная частка? Я не разумею.

па-мойму, на фотках вялікая зала.
 

имя-как-имя

Well-known member
па-мойму, на фотках вялікая зала.

И в тексте:
«Давай скорее, или ты первый танец пропускаешь?!» — кричат кому-то из одноклассниц. И все торопятся в Большой зал Дворца Республики.
Читать полностью: https://news.tut.by/society/500111.html
 

k_ja_ra

Well-known member
нормальный там актовый зал...
нармальны. Але 200 чалавек там ніяк не сядуць. Няма столькі месцаў. Толькі калі стоячы. І тое, гэта ўжо як на мітынгу.)))

А дзе вы на сайце гледзіце? Можна ж па фота месцы +- палічыць. Я дык не знаходжу там фотак.

ну вось.
Я проста чыста тэхнічна не разумею выпускнога для трох школ.
Ці яны ў розны час там былі, гэтыя школы? Дык дзень жа нібыта для выпускных ва ўсіх адзін і той жа?
 
Статус
В этой теме нельзя размещать новые ответы.
Сверху